Malownicze miejsca na zimę 2022/2023 w Czechach. Ścieżka w Obłokach spodoba się każdemu

Malownicze miejsca na zimę 2022/2023 w Czechach? Gdzie udać się w trakcie zimnych miesięcy, planując wyjazd do naszych południowych sąsiadów? Sprawdź najbardziej atrakcyjne miejsca, jakie skrywa opisywany kraj.

Lista ciekawych miejsc na zimę 2022/2023 w Czechach: Praga

Zainteresowała Cię lista ciekawych miejsc na zimę 2022/2023 w Czechach? Otworzyć może ją Praga, czyli stolica tego kraju, a zarazem jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc. Jadąc tam zimą, prawie na pewno doświadczysz niezapomnianych emocji, związanych z mroźną pogodą i śniegiem, który przysypie domy i ulice, tworząc prawdziwie baśniowy klimat.

Praga. Zdjęcie ilustracyjnePraga. Zdjęcie ilustracyjne istock / phbcz

Na miejscu warto spróbować tradycyjnych, czeskich potraw, których charakter i obfitość docenicie szczególnie zimową porą. Większość z nich zdoła rozgrzać każdego po długim spacerze czy korzystaniu z innych atrakcji na zewnątrz. Praga na pewno zaimponuje też miłośnikom zimowych aktywności, a w szczególności łyżwiarstwa. W mieście jest sporo lodowisk, z których mogą skorzystać turyści. Na pewno warty odwiedzenia okaże się Ovocny Trh, zlokalizowany przy Miejskim Ratuszu i czynne aż do 22:00.

Zimą warto spacerować po Pradze także ze względu na niewielką liczbę turystów, ponieważ ci zwykle zaglądają tam w cieplejsze miesiące. W okolicy Bożego Narodzenia na pewno trzeba wpaść na festiwal bożonarodzeniowy. Z kolei nieco później w stolicy Czech rozpoczyna się Festiwal Zimowy. Ta atrakcja na pewno spodoba się wszystkim, którzy lubią słuchać muzyki klasycznej oraz gustują w operze.

Piękne miejsca na zimę 2022/2023 w Czechach: Czeska Kanada

Piękne miejsca na zimę 2022/2023 w Czechach? Na pewno warto odwiedzić tak zwaną "Czeską Kanadę". To południowa część kraju, gdzie znajdują się niewysokie wzgórza. Szczególną zimową atrakcją jest naturalne lodowisko, które powstaje co roku na zaporze (miejscowość Lipno). Tafla lodu osiąga wówczas grubość osiemnastu centymetrów. Wówczas wytyczane są tam dosyć szerokie, lodowe tory (ok. 6-8 metrów). Są one zlokalizowane pomiędzy Lipnem a Frymburkiem, a także wokół niewielkiej miejscowości Horni Plana.

Warto również odwiedzić Jezioro Orlickie, gdzie przy sprzyjających warunkach udostępnione zostają trasy łyżwiarskie. Tamtejsza okolica obfituje ponadto w piękne krajobrazy. Wśród elementów, jakie możemy wyróżnić, są chociażby zamki Zvikov i Orlik, a także efektowne mosty.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Romantyczne miejsca na zimę 2022/2023 w Czechach: Dolni Morava

Romantyczne miejsca na zimę 2022/2023 w Czechach? Wśród nich króluje niepodzielnie Dolni Morava. Jest to nazwa niewielkiej, ale za to urokliwej, górskiej miejscowości. Zimą na pewno można liczyć na piękny, śnieżnobiały krajobraz, gdy drzewa i domy będą pokryte mięciutkim puchem. Miejscowość znajduje się w dolinie rzeki Moravy, na wysokości 600-744 metry nad poziomem morza. Warto przespacerować się stamtąd chociażby na górę Slamnik, bo to tam mieści się słynna Ścieżka w Obłokach. Na górę można wejść pieszo bądź wybrać się kolejką. Na pewno Ścieżka w Obłokach spodoba się wszystkim entuzjastom zimowych aktywności. Jednocześnie dostarczy niezapomnianych widoków.

Zobacz też: Willingen: miasto skoków narciarskich i nie tylko. Sprawdź, co warto zobaczyć będąc w pobliżu

Więcej o: