Wakacje w marcu 2023: wypoczywaj na rajskich plażach i korzystaj z promieni słońca w malowniczych zakątkach świata

Gdzie jechać na wakacje w marcu 2023? Zapomnij o kapryśnej pogodzie i doceń uroki najpiękniejszych rajskich plaż, czekających na Ciebie w najcieplejszych zakątkach świata. Przekonaj się, gdzie warto pojechać na urlop, by wypocząć nad skąpanym w słońcu brzegiem morza.

Gdzie na wakacje w marcu 2023: upalna Kenia

Gdzie na wakacje w marcu 2023? Jeśli szukasz miejsca pełnego słońca, wybierz na cel swojej podróży egzotyczną Kenię. W tym czasie, w afrykańskim kraju temperatura nie spada poniżej 16°C i może dochodzić nawet do 28°C, dając wyjątkową okazję do miłego wypoczynku na malowniczych plażach i zwiedzaniu.

Kenia (zdjęcie ilustracyjne)Kenia (zdjęcie ilustracyjne) Fot. unsplash/mariolagrobelska

W pełnej kolorów Kenii przeżyjesz niezapomnianą przygodę i staniesz oko w oko z przedstawicielami wyjątkowych gatunków zwierząt. Podczas safari zobaczysz między innymi lwy, słonie, żyrafy, gepardy, hipopotamy, strusie, zebry, antylopy czy nosorożce. Afrykański kraj zaskoczy Cię również wspaniałymi widokami. Zobaczysz tam masyw wulkaniczny Mount Kenya – najwyższy szczyt w Kenii, Górę Ololokwe czy Wielkie Rowy Afrykańskie.

Kenia. Zdjęcie ilustracyjneKenia. Zdjęcie ilustracyjne istock / Byrdyak

W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż odwiedź koniecznie Diani Beach. Jedna z największych, a przy tym najbardziej zachwycająca plaża w afrykańskim kraju, jest zlokalizowana nieopodal kurortu Mombasa. Miejsce to daje wspaniałą okazję do relaksu i wypoczynku na drobnym, białym piasku. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy aktywnego wypoczynku.

Innymi plażami, które warto odwiedzić podczas wakacji w Kenii, są: Turtle Beach Watamu, Shela Beach Lamu, Tiwi Beach, Nyali Beach.

Gdzie jest ciepło w marcu 2023: rajska Dominikana

Zastanawiasz się, gdzie jest ciepło w marcu? 2023 rok może okazać się niezapomniany, dzięki wizycie w słonecznej Dominikanie. Jeśli masz dość kapryśnej pogody w Polsce, udaj się w jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie i odwiedź kraj położony nad Morzem Karaibskim, który urzeknie Cię malowniczymi krajobrazami i uprzejmością jego mieszkańców.

Dominikana słynie z niebiańskich plaż.Dominikana słynie z niebiańskich plaż. zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

W marcu opady na Dominikanie zdarzają się wyjątkowo rzadko, a wspaniała pogoda sprzyja plażowaniu. Temperatura powietrza utrzymuje się w granicach 30°C, natomiast ciepła woda w morzu (około 29°C) zachęca do kąpieli.

DominikanaDominikana Shutterstock

Dominikana oferuje turystom niesamowite warunki do wypoczynku nad brzegiem morza. Rajskie plaże z palmami, białym piaskiem i lazurową wodą przywodzą na myśl widoki z pocztówek, a przy tym sprzyjają też uprawianiu sportów wodnych. Szukając najpiękniejszych plaż, warto odwiedzić między innymi: Playa Rincon, Plażę Dorada, Plażę w Las Galeras, Kite Beach i Plażę Macao.

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Gdzie lecieć w marcu 2023, żeby było ciepło: zachwycający Meksyk

Szukasz innych ciekawych miejsc na zimowe wakacje? Zobacz, gdzie lecieć w marcu 2023, żeby było ciepło. Niezapomnianą przygodę i wiele słońca zaoferuje Ci również gorący Meksyk. Marzec jest jednym z najcieplejszych miesięcy w państwie położonym w Ameryce Północnej. Temperatura w tym okresie osiąga nawet 30°C, sprzyjając wypoczynkowi nad Morzem Karaibskim.

MeksykMeksyk Fot. Pixabay

Egzotyczny Meksyk zachwyca zróżnicowaną roślinnością i umożliwia spotkanie ciekawych gatunków zwierząt: małp, mrówkojadów, flamingów, krokodyli czy delfinów. Uwagę zwiedzających przyciągają również wyjątkowe zabytki, pochodzące z czasów starożytnych Majów. Chcąc zobaczyć najciekawsze z nich, nie wolno pominąć: Chichén Itzá (ruiny starożytnego miasta), Tulum (dawny ośrodek handlowy) i Uxmal (pozostałości po starożytnym mieście Majów). Uwagę turystów przyciąga również malownicza Laguna Bacalar (znana jako "Laguna Siedmiu Kolorów"). Bajecznie wyglądające jeziorko wyróżnia się przejrzyście czystą wodą o zachwycającym zabarwieniu i białym piaskiem.

Plaże, które najbardziej zachwycają w Meksyku, to między innymi: Playa Tulum, Playa del Carmen, Playa Norte (Isla Mujeres), Playa del Amor (Lovers Beach), Tecolote oraz Chankanaab Beach.

Ciepłe miejsca na wakacje w marcu 2023: bajeczne Malediwy

W dalszym ciągu zastanawiasz się, jakie ciepłe miejsca na wakacje w marcu 2023 warto wybrać? Przekonaj się, jak wiele do zaoferowania ma państwo wyspiarskie, którym są Malediwy. Jeśli marzysz o wypoczynku na rajskich plażach z białym piaskiem i rozłożystymi palmami, to ten egzotyczny zakątek świata, zlokalizowany na Oceanie Indyjskim, jest tym, czego właśnie szukasz.

Malediwy - wakacje w domkach na wodzieMalediwy - wakacje w domkach na wodzie pexels.com

W marcu możesz liczyć na świetne warunki do plażowania i zwiedzania na słonecznych Malediwach. Najwyższa temperatura w tym miesiącu osiąga około 30°C. Opady deszczu nie są natomiast spore – w marcu średnio odnotowuje się około 8 deszczowych dni.

Rajskie Malediwy z wieloma plażami kuszą ciepłą, lazurową wodą i zachwycają egzotyczną roślinnością. Coś dla siebie odnajdą tu zarówno miłośnicy wypoczynku nad brzegiem oceanu, jak i fani nurkowania, szukający podwodnych atrakcji. Uwagę przyciągają tu atole raf koralowych, zamieszkiwane przez koniki morskie, żółwie czy rekiny rafowe.

Zobacz też: Najpiękniejsze miejsca na świecie: ranking zawiera atrakcje turystyczne głównie spoza Europy [ZDJĘCIA]

Więcej o: