Malownicze miejsca na zimę 2022/2023 w Austrii: odwiedź prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych

Jakie malownicze miejsca na zimę 2022/2023 w Austrii warto odwiedzić? Sprawdź listę najciekawszych atrakcji w tym kraju i odkryj jego najpiękniejsze zakątki. Odwiedź urokliwe miasteczka i zobacz najciekawsze zabytki.

Piękne miejsca na zimę 2022/2023 w Austrii: Hallstatt

Każdy, kto chce odwiedzić piękne miejsca na zimę 2022/2023 w Austrii, powinien udać się do niezwykłego Hallstatt. Malowniczo położone miasteczko jest uważane za prawdziwą europejską perełkę i skutecznie przyciąga do siebie zwiedzających z całego świata. Poszukiwacze zapierających dech w piersi widoków i ciekawych zabytków znajdą w tym miejscu coś dla siebie, dlatego, jeśli masz w planach zimową wizytę w Austrii, koniecznie udaj się do miasteczka, położonego w regionie Salzkammergut.

Miasteczko Hallstatt w AustriiMiasteczko Hallstatt w Austrii Shutterstock

Jedno z najpiękniejszych europejskich miasteczek położone jest nad górskim jeziorem Hallstatt, wyróżniającym się turkusową barwą wody. Klimat tego miejsca tworzą też otaczające je Alpy, dodające całej scenerii bajkowego charakteru. Przemierzając stare uliczki miasta, warto zwrócić uwagę na rynek i kościoły. Jednym z nich jest ewangelicka świątynia ze strzelistą wieżą, a drugim kościół katolicki z niewielkim cmentarzem i intrygującą Kaplicą Czaszek. Hallstatt trzeba koniecznie zobaczyć z góry, udając się na punkt widokowy.

W okolicy znajduje się również najstarsza kopalnia soli na świecie – Salzwelten, do której można dostać się kolejką.  

Romantyczne miejsca na zimę 2022/2023 w Austrii: Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Jakie romantyczne miejsca na zimę 2022/2023 w Austrii warto odwiedzić? Miłośnicy białego szaleństwa i aktywnych wczasów we dwoje będą zachwyceni, jeśli zdecydują się spędzić czas w ośrodku narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, zlokalizowanym w Tyrolu.

TyrolTyrol Fot. Shutterstock

Ośrodek narciarski, położony w malowniczej lokalizacji, oferuje wiele wyciągów, a także tras do narciarstwa biegowego o zróżnicowanych poziomach trudności, idealnych zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Atrakcją ośrodka są również szlaki zimowe, jak i zabytkowe schroniska górskie i narciarskie. Poszukiwacze wrażeń i dobrej zabawy będą też zachwyceni, udając się do Snowparku – Snowpark Alpbachtal Alpbach.

Podczas pobytu w okolicy warto też znaleźć chwilę, by przyjrzeć się bliżej malowniczo położonemu miasteczku Alpbach, wyróżniającemu się charakterystycznymi, drewnianymi budynkami, tworzonymi wedle ściśle wyznaczonych reguł.  

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Lista ciekawych miejsc na zimę 2022/2023 w Austrii: Karyntia

Lista ciekawych miejsc na zimę 2022/2023 w Austrii nie byłaby kompletna, gdyby zabrakło na niej malowniczej Karyntii. Jeden z największych regionów narciarskich położonych w Alpach oferuje wspaniałe stoki dla zaawansowanych oraz nieco łatwiejsze, z których mogą skorzystać mniej zaawansowani narciarze.

Mölltaler Gletscher, Karyntia, AustriaMölltaler Gletscher, Karyntia, Austria fot. Shutterstock

Podczas pobytu w Karyntii skorzystasz z licznych atrakcji i zachwycisz się górskimi widokami, które uwiecznisz na fotografiach z urlopu. Aktywni zyskają możliwość wędrówek w rakietach śnieżnych, a poszukiwacze spokojnego relaksu nie przejdą obojętnie obok kąpielisk termalnych, saun i łaźni, zlokalizowanych w fantastycznej, alpejskiej scenerii.

Zobacz też: Bischofshofen - gdzie jest i co warto tam zobaczyć? Skocznia nie jest jedyną atrakcją tego miejsca

Więcej o: