Malownicze miejsca na zimę 2022/2023 w Norwegii - sprawdź, które z nich warto zobaczyć. Spitsbergen otwiera listę

Malownicze miejsca na zimę 2022/2023 w Norwegii można spotkać na każdym kroku. Chcesz je poznać? W takim razie przekonaj się, które z nich warto odwiedzić, wybierając się w podróż podczas mroźnych miesięcy.

Lista ciekawych miejsc na zimę 2022/2023 w Norwegii: Spitsbergen

Interesuje Cię lista ciekawych miejsc na zimę 2022/2023 w Norwegii? Spitsbergen to największa wyspa w tym kraju. Jeśli chce się tam pojechać zimą, trzeba się przygotować na zmienne warunki atmosferyczne – potężny wiatr, śnieg i mróz. Najlepszym momentem na wyprawę może być okres od lutego do marca, kiedy noc polarna odchodzi w zapomnienie, ale nie ma jeszcze dnia polarnego. Dzięki temu można podziwiać to miejsce w bardzo różnej scenerii, za dnia, nocą, a także podczas wschodu oraz zachodu słońca.

Longyearbyen, Spitsbergen, archipelag SvalbardLongyearbyen, Spitsbergen, archipelag Svalbard Shutterstock

Piękne, zaśnieżone doliny przebędziesz na skuterze – jako kierowca lub pasażer, wszystko będzie zależało od Twoich umiejętności i chęci. Możesz udać się na zwiedzanie wciąż czynnej kopalni, mieszczącej się na terenie osady górniczej Barentsburg. Ciekawym przystankiem na Spitsbergenie będzie ponadto jaskinia wydrążona wewnątrz lodowca. Miłośnicy trekkingu powinni natomiast udać się na szczyt Sarkofagen.

Piękne miejsca na zimę 2022/2023 w Norwegii: Oslo

Piękne miejsca na zimę 2022/2023 w Norwegii? Oslo, jako stolica kraju, również może się pochwalić czarującymi widokami. Co ważne, zimą, która trwa tam mniej więcej od listopada do marca, nie jest aż tak zimno, jak w części miast tego państwa. Łagodniejszy klimat oznacza więc przyjemniejszą wyprawę, niezależnie od tego, kto i kiedy dokładnie się tam wybierze. A jako że większość zwiedzających przybywa latem, zima może być idealnym czasem na odwiedzenie Oslo.

Śnieg w Oslo. Zdjęcie ilustracyjneŚnieg w Oslo. Zdjęcie ilustracyjne istock / Aamir Gulistan

Zimową porą wyjątkowo atrakcyjny okaże się miejscowy park Vigelanda. Na jego terenie mieszczą się rzeźby Gustava Vigelanda, a także muzeum dotyczące jego twórczości. Z kolei z dachu opery w Oslo można podziwiać imponujący widok – panoramę miasta oraz fiord. Warto też przejść się promenadą Aker Brygge, gdzie czekają na Ciebie liczne sklepy i restauracje. Nie brakuje tam również tras narciarskich, które przypadną do gustu tym bardziej aktywnym turystom. W sumie to niemal 3000 kilometrów tras biegowych, z czego niespełna 100 kilometrów pozostaje oświetlonych nocą. Jeśli natomiast ktoś chciałby zjeżdżać na nartach, powinien koniecznie odwiedzić świetnie na tę okazję przygotowany Oslo Winter Park.

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Romantyczne miejsca na zimę 2022/2023 w Norwegii: Rjukan

Romantyczne miejsca na zimę 2022/2023 w Norwegii? Rjukan może łatwo stać się jednym z nich. To niewielkie miasteczko, które szczególnie uroczo wygląda zimą. Duży związek mają z tym miejscowe lodospady, dodające okolicy niesamowitego klimatu. Co szczególnie ciekawe, poprzez położenie Rjukan pomiędzy stromymi zboczami gór, jego mieszkańcy nie mogą liczyć na jakiekolwiek promienie słoneczne w okresie od października do kwietnia. Ostatecznie, na jednym ze zboczy zamontowano system luster słonecznych, zdolnych odbijać promienie słoneczne w ten sposób, by mogły docierać na rynek miasta. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na pewno ucieszą się z możliwości skorzystania z miejscowych tras trekkingowych. Miejsc na romantyczny spacer tu nie zabraknie – zwłaszcza gdy dolina będzie pokryta efektownym, białym puchem.

Rjukan. Zdjęcie ilustracyjneRjukan. Zdjęcie ilustracyjne istock / plavicena

Zobacz też: Sapporo - poznaj jedno z największych miast Japonii, odwiedź park w samym jego centrum i weź udział w Festiwalu Śniegu!

Więcej o: