Bad Mitterndorf - wyjątkowy zimowy kurort. Zajrzyj tam i zobacz jedną z największych skoczni na świecie!

Bad Mitterndorf to miejsce, które wszyscy kojarzą ze skokami narciarskimi. Jeśli chciałbyś je poznać, najpierw koniecznie poznaj najważniejsze informacje na jego temat i dowiedz się, co koniecznie musisz zobaczyć!

Bad Mitterndorf – gdzie jest to miejsce?

Myślisz o tym, by zajrzeć do Bad Mitterndorf? Gdzie jest to miasto i co się tam znajduje? Mowa o uzdrowiskowej gminie targowej położonej w środkowej Austrii. Mieści się ona w kraju związkowym Styria oraz w powiecie Liezen. To niewielka miejscowość, którą na początku roku 2015 zamieszkiwało zaledwie 4911 osób. Dokładnie znajduje się ona pomiędzy Graz a Salzburgiem. Większości ludzi kojarzy się natomiast ze zlokalizowanego tam ośrodka narciarskiego.

Tauplitz Alm blisko Bad Mitterndorf w Styrii, Austria, w zimie. Zdjęcie ilustracyjneTauplitz Alm blisko Bad Mitterndorf w Styrii, Austria, w zimie. Zdjęcie ilustracyjne istock / mvaligursky

Bad Mitterndorf – co warto zobaczyć podczas wyjazdu?

Planujesz podróż do Bad Mitterndorf? Co warto zobaczyć na miejscu? Zdecydowanie największą atrakcją dla turystów przyjeżdżających w te okolice jest kompleks narciarski Tauplitz-Mitterndorf. To wymarzone miejsce szczególnie dla wszystkich tych, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas. Poza atrakcjami narciarskimi, dla turystów przygotowane jest także miejsce wypoczynku: SPA, jak również liczne baseny.

Bad Mitterndorf. Zdjęcie ilustracyjneBad Mitterndorf. Zdjęcie ilustracyjne istock / eurotravel

Będąc w Tauplitz-Bad Mitterndorf, możesz skorzystać z nowoczesnych kolejek krzesełkowych oraz wyciągów. Ośrodek znany jest także z trasy Grafenwiesen, pozwalającej na nocną przejażdżkę na sankach. Nie musisz się też martwić, że trafisz na niesprzyjającą pogodę, która przyczyni się do braku śniegu. Osoby pracujące w tym miejscu stale dbają o jakość nawierzchni stoków, a w razie potrzeby specjalne urządzenia są w stanie odpowiednio je naśnieżyć. Warto też zauważyć, że specyficzne położenie geograficzne sprawia, że ośrodek okazuje się jednym z najbardziej pewnych miejsc, jeśli chodzi o warunki pogodowe. Dzięki dużemu zróżnicowaniu tras, z okolicznych atrakcji będą mogli skorzystać i narciarze, i osoby wolące snowboard.

A skoro już jesteśmy przy narciarstwie, trudno byłoby nie wspomnieć o imponującej Kulm. Ta mamucia skocznia mieści się pomiędzy Tauplitz a Bad Mitterndorf. Liczy sobie 235 metrów, a rekord ustanowił na niej w 2016 roku Peter Prevc, oddając skok na odległość 244 metrów. Jej oficjalne otwarcie miało miejsce 8 marca 1950 roku.

Jeśli rozważasz wycieczkę akurat zimą, postaraj się być w Bad Mitterndorf w Mikołajki. To wtedy możesz stać się świadkiem niecodziennej maskarady. Mieszkańcy zakładają wówczas rzeźbione maski i spacerują po ulicach, tańcząc i śpiewając. Obserwowanie takiej zabawy na pewno będzie dla Ciebie niesamowitym przeżyciem.

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Bad Mitterndorf – jaka pogoda?

Czeka Cię wyprawa do Bad Mitterndorf? Jaka pogoda będzie Ci towarzyszyć? Najcieplej jest tam latem, czyli w okolicy lipca i sierpnia, kiedy temperatura w dzień dochodzi do 20 stopni Celsjusza. Najniższe temperatury notuje się natomiast w styczniu (średnio -1 stopni Celsjusza w dzień).

W miejscowości mamy do czynienia z klimatem oceanicznym. Opadów deszczu można się spodziewać praktycznie przez cały rok.

Bad Mitterndorf – latem czy zimą? Kiedy lepiej odwiedzić to miasto?

Bad Mitterndorf – latem czy zimą? Jeśli się nad tym zastanawiasz, pomyśl, czego tak właściwie oczekujesz po tym miejscu? Może być ono doskonałą lokalizacją do uprawiania sportów zimowych, a także podziwiania skoków narciarskich, wykonywanych na skoczni Kulm czy po prostu przypatrywania się pięknej, śnieżnej scenerii. Z drugiej strony, latem można również skorzystać z miejscowego SPA, basenów lub wybrać się na swobodną przechadzkę po okolicy.

Zobacz też: Oberstdorf. Skocznia nie jest główną atrakcją tego alpejskiego uzdrowiska

Więcej o: