Bischofshofen - gdzie jest i co warto tam zobaczyć? Skocznia nie jest jedyną atrakcją tego miejsca

Bischofshofen to jedno z austriackich miast, kojarzących się przede wszystkim ze skokami narciarskimi i rozgrywanymi tam zawodami. Sprawdź, gdzie dokładnie się znajduje, co jest tam warte zobaczenia i na jaką pogodę należy się nastawić podczas wyjazdu.

Bischofshofen – gdzie jest ta miejscowość?

Zapragnąłeś w najbliższym czasie odwiedzić Bischofshofen? Gdzie jest ta miejscowość i co warto o niej wiedzieć? To niewielka miejscowość w Austrii, gdzie mieści się znany i ceniony ośrodek narciarski. Bischofshofen jest położone w kraju związkowym Salzburg, a konkretniej w powiecie St. Johann im Pongau (w dolinie rzeki Salzach). Miasto chętnie przyjmuje turystów, którzy przyjeżdżają przede wszystkim po to, by korzystać z uroków sportów zimowych, a także by podziwiać malownicze krajobrazy.

Bischofshofen – co warto zobaczyć?

Po co wyjeżdżamy do Bischofshofen? Co warto zobaczyć w tym mieście? Niewątpliwie największą atrakcją dla przyjezdnych jest tamtejszy kompleks skoczni narciarskich. Wśród nich znajduje się również popularna skocznia im. Paula Ausserleitnera. To właśnie na niej odbywa się zwieńczenie corocznego Turnieju Czterech Skoczni.

Bischofshofen. Zdjęcie ilustracyjneBischofshofen. Zdjęcie ilustracyjne istock / extravagantni

Jeśli lubisz spacery i podziwianie architektury oraz miejskich krajobrazów, na pewno powinieneś udać się też do centrum. Nie jest ono co prawda zbyt duże, ale bez wątpienia przyciąga wzrok swoją alpejską zabudową. Solidne, różnobarwne domy, ustawione wzdłuż ulic, będą stanowiły miłą odmianę po miejskiej infrastrukturze, jaką możesz obserwować na co dzień w Polsce.

Nieopodal Bischofshofen, nieco ponad 7 kilometrów dalej, znajduje się Werfen. Decydując się zahaczyć podczas wyprawy również o to miasto, będziesz mógł przyjrzeć się uważnie tamtejszemu zamkowi.

Zamek - Werfen. Zdjęcie ilustracyjneZamek - Werfen. Zdjęcie ilustracyjne Autorstwa Memorator - Praca własna, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1027830

Erlebnisburg Hohenwerfen stoi na wzgórzu. Pod nim z kolei płynie rzeka Salzach. Imponująca budowla została wybudowana w XI wieku. Z początku pełniła funkcję bazy wojskowej, a także zapewniała schronienie i relaks. W późniejszym czasie przekształcono ją w więzienie. Kiedy trwała II wojna światowa, w zamku stworzono centrum szkoleniowe niemieckiej partii nazistowskiej, a następnie miejsce do szkoleń austriackiej żandarmerii. Od pewnego czasu swobodnie mogą je zwiedzać turyści, oczywiście za odpowiednią opłatą.

Zobacz wideo Na desce, na nartach, na rowerze - nawet w sierpniu! Do tego raju dojedziesz z Polski samochodem [TRIP WE DWOJE]

Bischofshofen – jaka pogoda będzie Ci towarzyszyć?

Myślisz o podróży do Bischofshofen? Jaka pogoda czeka Cię w trakcie wyjazdu? Musisz wiedzieć, że najzimniejszym miesiącem w tym mieście jest zwykle styczeń (wtedy można się spodziewać temperatur na minusie). Wycieczkę najlepiej zaplanować na któryś z miesięcy od lipca do grudnia, a także od lutego do kwietnia. W pozostałej części roku występują bardzo znaczne opady, które mogą utrudnić wypoczynek, niezależnie od tego, czy masz zamiar korzystać z atrakcji sportowych, czy spacerować.

Bischofshofen – latem czy zimą?

Kiedy lepiej zajrzeć do Bischofshofen – latem czy zimą? Oczywiście, dla miłośników sportów zimowych najlepszym rozwiązaniem będzie przyjazd w chłodniejszych, śnieżnych miesiącach, takich jak grudzień, luty czy marzec. Wówczas można śledzić chociażby występy skoczków w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, by do austriackiego miasta przybyć latem. Wówczas entuzjaści skoków narciarskich mogą śledzić treningi młodych zawodników skaczących na igielicie. A jeśli jesteś zagorzałym spacerowiczem i uwielbiasz podziwiać piękne krajobrazy, pora roku tak naprawdę nie ma znaczenia, bo Bischofshofen zarówno zimą, jak i latem, okazuje się magiczne.

Bischofshofen – jak czytać nazwę?

Bischofshofen – jak czytać nazwę tej miejscowości? Jeśli masz wątpliwości, najlepiej sprawdź to jeszcze przed wyjazdem. Istnieje sporo stron internetowych, na których możesz przetestować poprawność swojej wymowy i zyskać pewność, że wszyscy Cię zrozumieją. Aby odsłuchać nagranie z poprawnie wymówioną nazwą, możesz także skorzystać z internetowego translatora.

Zobacz też: Garmisch-Partenkirchen. Rekord tutejszej skoczni należy do Polaka. Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o tym miejscu

Więcej o: