Najlepsze restauracje w Madrycie. Dzięki nim nie zapomnisz, jak smakuje Hiszpania

Najlepsze restauracje w Madrycie z pewnością sprawią, że pobyt w tym niezwykłym mieście zasmakuje Ci jeszcze bardziej. Madryt to przepiękne miasto. Nie bez powodu zwabia co roku setki turystów. Jadąc na kilka dni szkoda tracić czasu na samodzielne gotowanie. Lepiej zasmakować tutejszej kuchni i sprawdzić choć kilka restauracji w Madrycie.

Najlepsza restauracja w Madrycie. Dowodem niech będą goście

Najlepsze restauracje w Madrycie mogą zaskoczyć nawet wybitnych smakoszy. Jak wiadomo, Madryt to stolica i zarazem największe miasto w Hiszpanii. To bez wątpienia gorące miasto, a więc po długim zwiedzaniu albo w przerwie warto ochłodzić się nieco w jednej z najlepszych restauracji i skosztować wybornych potraw z hiszpańskiej kuchni. Najlepsza restauracja w Madrycie - jaką ją rozpoznać? Z pewnością po tłumie gości, który nie maleje od rana aż do późna w nocy!

Lista najlepszych restauracji w Madrycie. Tam musisz się udać będąc w stolicy Hiszpanii

Listę najlepszych restauracji w Madrycie z pewnością otwiera Escarpín. Stolica Hiszpanii jest z pewnością miastem o doskonałej ofercie gastronomicznej. Przykładem tego jest właśnie znajdująca się w pobliżu Plaza Mayor restauracja Escarpín specjalizująca się w daniach kuchni asturyjskiej. Otwarta w

1975 roku do dziś zachowuje swój tradycyjny charakter dzięki czemu cieszy się dużym powodzeniem wśród miejscowych i turystów. Każdy, kto odwiedzi restaurację powinien spróbować tradycyjnych dań,  w tym także fasoli z małżami. Restauracja czynna jest codziennie od godziny 9. Będąc w Madrycie warto z pewnością ją odwiedzić.

Ranking najlepszych restauracji w Madrycie. Tu zjesz dobrze i nie stracisz całej gotówki!

Najlepiej nie musi oznaczać najdrożej. Dobry lokal z stosunkowo tanim jedzeniem można poznać po tłumach ludzi. Bywają knajpki, do których ciężko się dostać, kelnerzy zapraszają do stolików, dania wyglądają przepięknie i smakują wyśmienicie, a rachunek nie przyprawia o zawrót głowy. Dokładnie tak jest i w Madrycie. Można tu znaleźć prawdziwe "perełki", gdzie smacznie zjemy i nie zbankrutujemy przy tym. Ranking najlepszych restauracji w Madrycie nie może pominąć Pez de tortilla. Lokal słynie z jakości jedzenia i zadowolenia klientów. Serwuje się różnego rodzaju tortille - wybór spośród długiej listy tortilli z pewnością zabierze trochę czasu. W żadnej restauracji nie spotyka się tylu opcji i tylu połączeń smakowych. Każdy smakosz znajdzie tu placek ze swoimi ulubionymi dodatkami. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Gdzie są najlepsze restauracje w Madrycie? Odwiedź jedną z hal targowych, by spróbować tutejszych przysmaków

W Madrycie można znaleźć wiele hal targowych czy bazarów, gdzie faktycznie znaleźć można wszystkie smaki Hiszpanii. Część z nich stworzona jest z myślą o turystach, ale zdecydowana większość odwiedzana jest przez miejscowych. Takie zakątki kryją również pyszne jedzenie w dużo niższej cenie. Przykładem takiego rodzaju "restauracji" jest Mercado Anton Martin w dzielnicy La Vapies. Tłumy są tam niemal bez przerwy, a jedzenie uraczy każde, nawet najbardziej wymagające podniebienie. Z racji tego, że w końcu jest to bazar, można wybrać jedną z wielu restauracji, a przy okazji także kupić kwiaty czy oryginalne buty do flamenco.

Jakie są najlepsze restauracje w Madrycie?

Hiszpania słynie z doskonałej kuchni, a Madryt jako jej serce jest szczególnie dobrym miejscem do poznawania jej tajników. Wybór restauracji jest tak duży, że odwiedzając stolicę na kilka dni nie sposób zajrzeć do wszystkich. Jeśli jednak planujesz wyprawę na półwysep Iberyjski, warto wziąć pod uwagę poniższe miejsca jako cel kulinarnych odkryć.

  • El Boqueron - mały bar słynący z serwowanych w nim sardeli
  • Tacos al. Pastor - knajpa mająca w menu wyśmienite tacos
  • Museum de Iamon - czyli dosłownie muzeum szynki jest doskonałym miejscem dla miłośników mięsnych posiłków
  • La Excentrica - restauracja, którą można odwiedzić z dziećmi; w menu posiada niepowtarzalne tapas
  • Distrito Vegano - to coś dla vegan, którzy znajdą tu ciekawy mix kuchni hiszpańskiej, ale też greckiej czy kolumbijskiej.

Zobacz też: Najlepsze restauracje w Bolonii: gdzie warto zjeść w stolicy regionu Emilia-Romagna? Podpowiadamy

Więcej o: