Wakacje w styczniu 2023, czyli gdzie udać się na urlop zimową porą, by złapać nieco promieni słońca?

Wakacje w styczniu 2023? Czemu nie! Tylko gdzie pojechać, by skorzystać z pięknej, ciepłej pogody i nacieszyć oczy egzotycznym krajobrazem? Takich miejsc jest całkiem sporo. Przekonaj się już teraz.

Wakacje w styczniu 2023 najlepiej planować już teraz, gdyż z każdym dniem miesiąc staje się coraz krótszy. Tymczasem przed nami pierwszy długi weekend w nowym roku z którego warto skorzystać, aby nieco odpocząć. Biura podróży mają na ten czas szereg atrakcyjnych ofert, a w każdej chwili mogą pojawić się również promocje. Warto więc je śledzić, jeśli rozważamy wyjazd.

Te kierunki cieszą się największą popularnością na ferie zimowe. Ten kraj jest prawdziwym hitem. To tutaj najchętniej chcemy spędzać ferie

Gdzie na wakacje w styczniu 2023? Wybór nie jest prosty

Które ciepłe kraje odwiedzić, by nacieszyć się promieniami słońca? Warto przemyśleć różne oferty biur podróży i poczytać opinie internautów o wycieczkach w miejscach, które rozważamy. Gdzie na wakacje w styczniu 2023? Jedno jest raczej pewne – nie w Europie, chyba że uznamy, iż wolimy wykorzystać śnieżną pogodę do zimowych sportów, niż wygrzewać się na brzegach plaż. Na naszym kontynencie trudno w styczniu znaleźć miejsce, gdzie można się naprawdę wygrzać i nacieszyć słoneczną aurą. Ważne też, byśmy zdecydowali, czy myślimy o wakacjach w bardziej leniwej odsłonie, czy też planujemy wypoczywać aktywnie. 

MalediwyMalediwy pexels.com

Gdzie jest ciepło w styczniu 2023 r.? Wybierz egzotyczne kierunki!

Czasem marzymy o tym, żeby odpocząć od zimowych, polskich temperatur i wrócić do pracy w pełni zregenerowanym. Trzeba jednak znaleźć miejsce godne uwagi, gdzie jest ciepło w styczniu 2023. Pewność co do aury dają nam tylko egzotyczne kierunki. Tam możemy spełnić marzenia o słonecznej pogodzie, gorących plażach, bezchmurnym niebie i zielonym krajobrazie. Takie widoki pozwolą nam "naładować baterie" do czasu nadejścia wiosny w Polsce.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Gdzie lecieć w styczniu 2023, żeby było ciepło? Postaw na połączenie aktywności i błogiego odpoczynku

Gdzie lecieć w styczniu 2023 r. zależy od tego, jaki mamy plan na spędzenie wakacji. Oprócz tego bowiem, że istotne znaczenie ma letnia pogoda, to ważnym jest, czy planujemy wycieczki plenerowe, zwiedzanie architektury i zabytków, czy też samo przebywanie na łonie natury. Czasem możliwe jest też łączenie różnych opcji. Trzeba więc przemyśleć swoje decyzje i wybrać, jakie połączenia form spędzania wolnego czasu spełnią nasze oczekiwania i pozwolą nam zrealizować wakacje marzeń. Oferty biur podróży są w stanie spełnić wiele oczekiwań swoich klientów. Zawsze też możemy na własną rękę opracować plan podróży, choć z pewnością będzie to bardziej czasochłonna opcja, wymagająca z naszej strony sporo zaangażowania. 

Wakacje (zdjęcie ilustracyjne) Jak sprawić, by nasze wakacje były tanie? "Nawet kilkaset złotych mniej"

Ciepłe miejsca w styczniu 2023 r., czyli co polecają biura podróży?

W ofertach biur podróży jest bardzo wiele ciepłych miejsc w styczniu 2023, a firmy zajmujące się organizacją imprez turystycznych prześcigają się w kreowaniu ofert na nasze potrzeby. Wśród polecanych kierunków wymienić można:

  • Egipt - to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych nie tylko w sezonie letnim, ale także zimą. 
  • Turcja - choć nie można się spodziewać tu temperatur przekraczających 30°C, to mimo wszystko warto rozważyć odwiedzenie Turcji zimą - z pewnością będzie bardziej kameralnie i mniej tłoczno.
  • Wyspy Kanaryjskie - należące do Hiszpanii wyspy w tym okresie są zdecydowanie rzadziej odwiedzane przez turystów, choć to stopniowo ulega zmianie. Sprzyjająca aura pozwala na dogłębną eksplorację zakątków poszczególnych wysp.
  • Malediwy - to podróżnicze marzenie wielu osób. Nic dziwnego - przepiękne plaże, czysta woda, egzotyczna roślinność. W takich warunkach warto spędzić styczniowy urlop.
  • Zanzibar - ta destynacja szczególnie popularna stała się w czasach pandemii i wciąż utrzymuje się wśród najchętniej wybieranych kierunków zwłaszcza, gdy u nas panuje zima
  • Kuba - jeśli chcesz poczuć klimat kubański, styczeń będzie dobrym momentem na odwiedzenie wyspy. Idealna pogoda jest pewnikiem.
  • Tajlandia - ten egzotyczny kraj jest bardzo chętnie wybierany przez Polaków jako cel podróży, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Prócz walorów turystycznych może się pochwalić wspaniałą kuchnią.

Zobacz też: Gdzie na urlop w lutym? W tych niedrogich miejscach przywitają was promienie słońca i przyjemne temperatury

Więcej o: