Wakacje w styczniu 2023, czyli gdzie udać się na urlop zimową porą, by złapać nieco promieni słońca?

Wakacje w styczniu 2023? Czemu nie! Tylko gdzie pojechać, by skorzystać z pięknej, ciepłej pogody i nacieszyć oczy egzotycznym krajobrazem? Takich miejsc jest całkiem sporo. Przekonaj się już teraz.

Wakacje w styczniu 2023 najlepiej planować już teraz, gdyż z każdym dniem miesiąc staje się coraz krótszy. Tymczasem przed nami pierwszy długi weekend w nowym roku z którego warto skorzystać, aby nieco odpocząć. Biura podróży mają na ten czas szereg atrakcyjnych ofert, a w każdej chwili mogą pojawić się również promocje. Warto więc je śledzić, jeśli rozważamy wyjazd.

Gdzie na wakacje w styczniu 2023? Wybór nie jest prosty

Które ciepłe kraje odwiedzić, by nacieszyć się promieniami słońca? Warto przemyśleć różne oferty biur podróży i poczytać opinie internautów o wycieczkach w miejscach, które rozważamy. Gdzie na wakacje w styczniu 2023? Jedno jest raczej pewne – nie w Europie, chyba że uznamy, iż wolimy wykorzystać śnieżną pogodę do zimowych sportów, niż wygrzewać się na brzegach plaż. Na naszym kontynencie trudno w styczniu znaleźć miejsce, gdzie można się naprawdę wygrzać i nacieszyć słoneczną aurą. Ważne też, byśmy zdecydowali, czy myślimy o wakacjach w bardziej leniwej odsłonie, czy też planujemy wypoczywać aktywnie. 

MalediwyMalediwy pexels.com

Gdzie jest ciepło w styczniu 2023 r.? Wybierz egzotyczne kierunki!

Czasem marzymy o tym, żeby odpocząć od zimowych, polskich temperatur i wrócić do pracy w pełni zregenerowanym. Trzeba jednak znaleźć miejsce godne uwagi, gdzie jest ciepło w styczniu 2023. Pewność co do aury dają nam tylko egzotyczne kierunki. Tam możemy spełnić marzenia o słonecznej pogodzie, gorących plażach, bezchmurnym niebie i zielonym krajobrazie. Takie widoki pozwolą nam "naładować baterie" do czasu nadejścia wiosny w Polsce.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Gdzie lecieć w styczniu 2023, żeby było ciepło? Postaw na połączenie aktywności i błogiego odpoczynku

Gdzie lecieć w styczniu 2023 r. zależy od tego, jaki mamy plan na spędzenie wakacji. Oprócz tego bowiem, że istotne znaczenie ma letnia pogoda, to ważnym jest, czy planujemy wycieczki plenerowe, zwiedzanie architektury i zabytków, czy też samo przebywanie na łonie natury. Czasem możliwe jest też łączenie różnych opcji. Trzeba więc przemyśleć swoje decyzje i wybrać, jakie połączenia form spędzania wolnego czasu spełnią nasze oczekiwania i pozwolą nam zrealizować wakacje marzeń. Oferty biur podróży są w stanie spełnić wiele oczekiwań swoich klientów. Zawsze też możemy na własną rękę opracować plan podróży, choć z pewnością będzie to bardziej czasochłonna opcja, wymagająca z naszej strony sporo zaangażowania. 

Ciepłe miejsca w styczniu 2023 r., czyli co polecają biura podróży?

W ofertach biur podróży jest bardzo wiele ciepłych miejsc w styczniu 2023, a firmy zajmujące się organizacją imprez turystycznych prześcigają się w kreowaniu ofert na nasze potrzeby. Wśród polecanych kierunków wymienić można:

  • Egipt - to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych nie tylko w sezonie letnim, ale także zimą. 
  • Turcja - choć nie można się spodziewać tu temperatur przekraczających 30°C, to mimo wszystko warto rozważyć odwiedzenie Turcji zimą - z pewnością będzie bardziej kameralnie i mniej tłoczno.
  • Wyspy Kanaryjskie - należące do Hiszpanii wyspy w tym okresie są zdecydowanie rzadziej odwiedzane przez turystów, choć to stopniowo ulega zmianie. Sprzyjająca aura pozwala na dogłębną eksplorację zakątków poszczególnych wysp.
  • Malediwy - to podróżnicze marzenie wielu osób. Nic dziwnego - przepiękne plaże, czysta woda, egzotyczna roślinność. W takich warunkach warto spędzić styczniowy urlop.
  • Zanzibar - ta destynacja szczególnie popularna stała się w czasach pandemii i wciąż utrzymuje się wśród najchętniej wybieranych kierunków zwłaszcza, gdy u nas panuje zima
  • Kuba - jeśli chcesz poczuć klimat kubański, styczeń będzie dobrym momentem na odwiedzenie wyspy. Idealna pogoda jest pewnikiem.
  • Tajlandia - ten egzotyczny kraj jest bardzo chętnie wybierany przez Polaków jako cel podróży, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Prócz walorów turystycznych może się pochwalić wspaniałą kuchnią.

Zobacz też: Gdzie na urlop w lutym? W tych niedrogich miejscach przywitają was promienie słońca i przyjemne temperatury

Więcej o: