Pojechali do Japonii z dwulatkiem. Większość znajomych pukała się w głowę. "Traktowali go jak celebrytę"

Wielu wydaje się, decyzja o posiadaniu dziecka wiąże się z zaprzestaniem rozrywkowego życia. Według niektórych cały świat ma się kręcić wokół obowiązków związanych z macierzyństwem. Doskonale wie o tym pewna para, która prowadzi blog podróżniczy Strolling Adventures. To właśnie tam podzielili się relacją z podróży do Japonii. Na wyprawę polecili z dwulatkiem!

Większość rodziców, gdy tylko na świecie pojawia się dziecko, decyduje się rezygnować z większości przyjemności, poświęcając się tylko i wyłącznie opieką nad potomkiem. Niektórzy tłumaczą się dorosłością i obowiązkami. Faktem jest, że gdy w życiu pojawi się dziecko, należy przestawić się na inne funkcjonowanie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy sobie pozwolić na ''odrobinę rozerwania''. Wśród społeczeństwa, posiadanie rodziny postrzegane jest niestety w krzywym zwierciadle, przez co masa rodziców decyduje się na zaprzestanie wszelkich przyjemności. Nie musi tak jednak być, a może się nawet okazać, że wprowadzanie dziecka w część odpowiednich dla niego hobby, może przynieść dobrą zabawę, jak i pozytywne wspomnienia.

Zobacz wideo Ciocia Liestyle o podróżowaniu z dzieckiem. "Jest pełne niespodzianek"

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Małe dziecko jak najbardziej może być partnerem do podróży

Rodzice Fletchera są autorami bloga podróżniczego Strolling Adventures. To właśnie na nim dzielą się szeregiem ważnych informacji na temat podróżowania z dzieckiem. Według nich idealnym krajem do tego jest Japonia, ze względu na kilka faktów. Wystarczy wymienić choćby to, że ze względu na niski wskaźnik przestępczości, Japonia jest bezpiecznym miejscem do przebywania z maluchem. Istnieje też wiele opcji do zwiedzania, które mogą zainteresować zarówno dorosłych, jak i dzieci. Rodzice chwalili również wiele możliwości jedzenia, mnóstwo ciekawych otwartych przestrzeni, oraz sprawną komunikację miejską, też dzięki temu, że ludzie w kolejkach do pociągów potrafią cierpliwie i w uporządkowany sposób ustawić się do pociągu.

Ludzie w Japonii a małego dziecko

Rodzice Fletchera byli zafascynowani życzliwością Japończyków. Ku ich zdziwieniu, dziecko wśród przechodniów traktowane było jak celebryta, robiąc niemałą ''furorę''. Ludzie proponowali też pomoc w momencie, gdy rodzice jej nie potrzebowali, a sam maluch otworzył im drzwi do wielu ciekawych interakcji.

Według rodziców, dziecko wcale nie utrudniło ich wycieczki do kraju kwitnącej wiśni. Dzięki tej odważnej decyzji udowodnili, że zabranie małej pociechy w podróż jest możliwe i nie musi być w żaden sposób ograniczające. Elisha, która jest autorką bloga i mamą Fletchera, stwierdziła, że czas spędzony w taki sposób był świetnym doświadczeniem, które spowodowało, że w planach ma już kolejną rodzinną wycieczkę do Japonii.

Co zabrać na podróż z dzieckiem?

Ważne są rzeczy, dzięki którym zapewnimy dziecku komfort i bezpieczeństwo. Podobno w Japonii wiele miejsc nie było przystosowanych do wózka. Z tego względu rodzice zdecydowali się na nosidełko, które nawet pozwoliło małemu wówczas Fletcherowi zdrzemnąć się w momencie, gdy jego rodzice spacerowali. Mimo wszystko standardowy wózek też jest ważny. Najlepiej wybrać wózek typu ''parasolka'', który charakteryzuje się tym, że posiada małą wagę, oraz który jesteśmy w stanie złożyć. W przypadku lotu niezbędna będzie uprząż lotnicza.

Więcej o: