Pomysły na sylwestra za granicą. Gdzie najlepiej spędzić ten wyjątkowy wieczór?

Pomysły na spędzenie sylwestra za granicą stają się coraz bardziej popularne. Kiedy w Polsce witamy Nowy Rok otacza nas zimowa aura lub też, co gorsze, pada deszcz. Czemu zatem nie przywitać nowego roku pod palmami, ciesząc się słońcem i przyjemną temperaturą?

Sylwester last minute – znajdź miejsce odpowiednie dla siebie

Pomysły na sylwestra za granicą warto realizować bez względu na to czy mamy zamiar spędzać go we dwoje, z rodziną czy też w grupie przyjaciół. Do sylwestra co prawda jeszcze troszkę czasu, ale w biurach podróży już pojawiły się oferty na sylwestra last minute. Trzeba przyznać, że ceny wyglądają kusząco. Wszystko jest oczywiście zależne od miejsca, do którego chcemy jechać, ilości dni a także standardu, ale zorganizowane wycieczki naprawdę zachęcają. Coraz więcej osób odbiega od tradycji i już okres świąt bożonarodzeniowych spędza za granicą. Jedni szukają ciepła, wysokich temperatur i słońca, a inni twierdzą, że nie chcą myśleć o przygotowaniach i całym świątecznym zamieszaniu. Trzeba pamiętać, że taki sylwester last minute jest dobrym pomysłem, ale tylko gdy znajdziemy ciekawą ofertę. Niestety, bardzo często wyjazdy sylwestrowe oferowane przez dobre biura podróży są zarezerwowane na wiele miesięcy przed 31 grudnia.

Tani sylwester w ciepłych krajach - gdzie warto pojechać?

Jeśli nie lubisz zimy, śniegu i mrozu to tani sylwester w ciepłych krajach jest idealnym pomysłem na spędzenie ostatniej nocy w roku. Zamiast marznąć w Polsce możesz cieszyć się piękną pogodą i promieniami słońca. Taki urlop po całorocznej pracy to wspaniałe zakończenie roku. Poniżej znajdziecie kraje, w których warto spędzić sylwestra.

  • Dominikana – miejsce dla tych, którym marzy się gorący sylwester. Właśnie w grudniu zaczyna się tam pora sucha, a temperatura sięga nawet 30 stopni Celsjusza. W porze sylwestrowej Dominikana jest pełna życia. Co prawda nie jest to najtańszy wyjazd, ale wspomnienia i pogoda na pewno są tego warte.
  • Egipt – sylwester w Egipcie to doskonały pomysł. Temperatura o tej porze roku jest znacznie wyższa od tej w Polsce jednak nie jest też za wysoka – wynosi lekko ponad 20 stopni, ale nie jest to przeszkodą do dobrej zabawy i zwiedzania.
  • Turcja - dla mieszkańców kraju, sylwester oraz Nowy Rok to bardzo ważne wydarzenie, dlatego też obchodzą oni te dni z wyjątkowym rozmachem. Grudniowy wyjazd na sylwestra last minute to dobry pomysł i już kilka tygodni przed końcem roku możemy znaleźć ofertę, która spełni nasze finansowe oczekiwania.
Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Sylwester w ciepłych krajach - o tym nie możesz zapomnieć przy planowaniu wyjazdu

Niezależnie od tego czy planujesz spędzić sylwestra w ciepłych krajach czy też w górach pełnych śniegu, nie możesz zapomnieć o zadbaniu o swoje bezpieczeństwo także w trakcie wyjazdu. Choć nikt nie chciałby, aby w czasie trwania urlopu przytrafiło mu się coś złego, to niestety wypadki czasem się zdarzają. Dlatego tak ważne jest, aby jadąc za granicę zadbać o dodatkowe ubezpieczenie na wypadek konieczności skorzystania z pomocy lekarskiej. Najlepszym rozwiązaniem będzie polisa turystyczna, w której skład wchodzą ubezpieczenie kosztów leczenia, assistance i NNW. Polisa zwykle obejmuje teren Europy lub całego świata. Co ważne, ubezpieczenie zawierasz na taki okres, jaki Ci pasuje i zapłacisz tylko za czas, jaki spędzisz za granicą. Powitanie Nowego Roku często odbywa się z kieliszkiem szampana warto wybrać zatem ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową. Oznacza to, że koszty leczenia zostaną pokryte, nawet gdy szkoda nastąpi po spożyciu alkoholu. Ważne jest także, aby ubezpieczyć całą swoją rodzinę.

Wyjazd na sylwestra – dlaczego warto wyjechać za granicę?

Wyjazdy na sylwestra są w Polsce coraz bardziej popularne. Nic dziwnego ponieważ strefa klimatyczna, w której żyjemy nie należy do najcieplejszych. Wyobraźmy sobie grudzień pod palmami. Nie tylko pogoda i piękna opalenizna są powodem do wyjazdu. Należy zauważyć, że pomiędzy świętami a Nowym Rokiem jest kilka dni kiedy wiele osób bierze urlop i kończy rok relaksując się na leżaku.

Sylwester za granicą. Gdzie będzie tanio?

Jeśli chcesz spędzić tanio sylwestra za granicą warto wybrać takie kierunki jak Turcja czy Egipt. Dlaczego? Ponieważ w tych krajach sezon turystyczny trwa przez okrągły rok i ruch turystyczny ciągle tam trwa. Ostateczna cena wyjazdów jest oczywiście zależna od wielu rzeczy, dlatego najlepiej wszystko omówić w biurze podróży. Choć zarówno Egipt jak i Turcja nie są tak ciepłymi miejscami jak Dominikana czy Bali, to jednak cena za te kierunki będzie zdecydowanie niższa.

Zobacz też: Gdzie jeszcze znaleźć noclegi na święta i sylwestra? Spóźnialscy mają problem. Szanse są nikłe, ale są

Więcej o: