Gdzie na wakacje w grudniu? Jeśli marzysz o odpoczynku w ciepłych krajach, rozważ te kierunki

Grudzień to dla wielu osób wyjątkowy czas. Przerwa świąteczna, a także sylwestrowa noc skłaniają do szukania idealnego miejsca na zimowy wypoczynek. Jeśli w środku zimy marzą wam się jednak wakacje pod palmami, zachęcamy do sprawdzenia tych kierunków.

Niskie temperatury, krótkie dni, a także znacznie niższe niż w sezonie wakacyjnym ceny zachęcają do wyjazdu i poszukiwania przyjemniejszej aury za granicami naszego kraju. Wielu turystów ma swoje ulubione miejsca, które mają wiele do zaoferowania nie tylko w ścisłym sezonie. Gdzie warto wybrać się na wakacje w grudniu?

Zobacz wideo Konsekwencje wakacji kredytowych? Banki straszą, ale czy słusznie?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Gdzie na wakacje w grudniu? Warto rozważyć Maltę

Choć ten kierunek nie jest pierwszym wyborem Polaków, naprawdę warto rozważyć wyjazd na tę niewielką wyspę. Malta kusi nie tylko dobra pogoda, która zimą pozwala na swobodne zwiedzanie. Można tu dostrzec prawdziwy styk różnych kultur. Choć Malta leży w Europie, wyraźnie da się tutaj odczuć afrykańskie wpływy. Co warto tu zobaczyć? Oczywiście stolicę - Vallettę. Nie brak tu zabytków, ponad trzysta wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto odwiedzić również rybacką wioskę Marsaxlokk, w której co tydzień można zrobić zakupy na targu rybnym.

Dodatkowym atutem, który skłania do odwiedzin wyspy, są dobre połączenia lotnicze z Polski. Na Maltę można dostać się m.in. z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia, czy Katowic

Turcja, czyli jeden z ulubionych kierunków Polaków

Wysokie temperatury, niezwykły klimat, a także świetne zaplecze turystyczne - tym może poszczycić się Turcja. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków wybiera się na urlop właśnie tam. Dodatkowo osoby, które preferują zorganizowane wycieczki, mogą liczyć na bogatą ofertę biur podróży. Dlaczego to właśnie tam warto wybrać się na urlop w grudniu? Przede wszystkim z uwagi na mniejszy ruch turystyczny, który daje większą swobodę. Jeśli marzycie o udanej pogodzie, rozważcie wyjazd na zachodnie lub południowe wybrzeże tego kraju - zimą temperatury oscylują tam w okolicach 23-25 stopni Celsjusza.

 Last minute w Egipcie

Jeśli marzysz o wysokich temperaturach i błogim odpoczynku w pełnym słońcu, wybierz się na wczasy do Egiptu. Gdy w Polsce słupki rtęci oscylują w okolicach zera, tam można liczyć na wartości powyżej dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że zimą biura podróży przygotowują sporo ofert dla osób, które właśnie tam chciałyby spędzić kilka wolnych dni. 

Więcej o: