Najpopularniejsze wyspy Hiszpanii. Gdzie udać się na wymarzony wypoczynek?

Najpopularniejsze wyspy Hiszpanii to Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera i Cabrera, a także Wyspy Kanaryjskie u wybrzeży Afryki: Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera i El Hierro. Które z nich warto odwiedzić?

Najpopularniejsze wyspy Hiszpanii. Majorka czy Tenerefa? A może Ibiza?

Najpopularniejsze wyspy Hiszpanii co roku przyciągają rzesze turystów. Hiszpania to kraj, który odwiedzają podróżni z całego świata. Bardzo chętnie na wczasy przyjeżdżają tu również Polacy, wybierając Hiszpanię na wakacyjny odpoczynek. Dużą popularnością cieszy się Majorka i Ibiza - obie tętniące życiem niemal przez całą dobę.

Na hiszpańskim archipelagu noszącym nazwę Baleary znajduje się również: Minorka, Formentera i Cabrera. Jednak Hiszpania ma do zaoferowania coś więcej - wyspy położone na oceanie, w pobliżu Afryki, które cieszą się słoneczną aurą, kiedy w Polsce jest środek zimy. Mowa tu o Wyspach Kanaryjskich, do których zaliczają się:

Teneryfa: Los GigantesTeneryfa: Los Gigantes Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

Wyspy Kanaryjskie. Hiszpania jednym z najciekawszych kierunków na wakacje i nie tylko

Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii, choć w rzeczywistości ten archipelag leży u afrykańskich wybrzeży. Są niezwykle popularne wśród turystów, ponieważ przez cały rok jest tam doskonała pogoda. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 20 stopni Celsjusza, choć bywa i więcej. Jedynie noce bywają chłodniejsze. Na Wyspach Kanaryjskich obowiązującą walutą jest euro, zaś strefa czasowa jest nieco inna niż w Hiszpanii kontynentalnej - należy tam przestawić zegarek o godzinę do tyłu. 

Zobacz wideo Ocean i surfing w Europie. Zdążysz nawet w długi weekend

Gran Canaria: Hiszpania ma do zaoferowania turystom niezwykłe widoki

Najcieplejszą wśród wszystkich Wysp Kanaryjskich jest Gran Canaria. Ta wyspa jest zarazem najmniej wietrzna. Wyróżnia się niezwykle pięknymi wydmami i niecodziennym krajobrazem. Ocean w zestawieniu z górskimi pasmami robi naprawdę ogromne wrażenie. Plaże są w większości piaszczyste, woda krystalicznie czysta, a na amatorów pieszych wycieczek czekają górskie szlaki.

Gran Canaria/ Fot. ShutterstockGran Canaria/ Fot. Shutterstock Gran Canaria/ Fot. Shutterstock

La Palma: najmniejsza z Wysp Kanaryjskich

La Palma jest jedną z najmniejszych Wysp Kanaryjskich – jej wymiary to 42 km na 24 km. Uważa się ją za najbardziej stromą wyspę na świecie. Najwyższy szczyt, Roque de los Muchachos, ma 2426 m.n.p.m, czyli tylko odrobinę mniej niż polskie Rysy. La Palma to także największe na Wyspach Kanaryjskich skupisko z aktywnymi wulkanami - na szczęście dla mieszkańców i turystów większość aktywności sejsmicznej ma miejsce pod powierzchnią oceanu.

Fuertaventura/ Fot. ShutterstockFuertaventura/ Fot. Shutterstock Fuertaventura/ Fot. Shutterstock

Teneryfa: wycieczka na wyspę może być przygodą życia

Teneryfa jest największą wyspą spośród Wysp Kanaryjskich. Wyróżnia się bardzo bogatą roślinnością i różnorodnością plaż. Turyści mogą się tu relaksować na plażach z czarnym, wulkanicznym piaskiem, wypoczywać wśród olbrzymich klifów, a także cieszyć się złotym piaskiem wprost z pustyni Sahara. Podczas pobytu na Teneryfie warto odwiedzić takie miasteczka, jak: Icod de los Vinos, La Orotava i La Laguna. Warto wspomnieć, że w miasteczku La Laguna jest starówka, która znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Teneryfa to idealne miejsce na uprawianie sportów wodnych - szczególnie windsurfingu. 

Wakacje: Fuerteventura. Idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych

Fuerteventura jest drugą co do wielkości wśród wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Ma cudowny krajobraz i słynie ze zjawiskowych plaż - są niezwykle długie i naturalne. Ze względu na to, że Fuerteventura jest najbardziej wietrzną wyspą, stanowi doskonałe miejsce na uprawianie różnorodnych sportów wodnych. Tłumnie odwiedzają tę wyspę turyści chcący spróbować swoich sił na windsurfingu i kiteboardingu. Miłośnicy nurkowania również uwielbiają Fuertaventurę. Idealne miejsce na wakacje i to nie tylko w sezonie, ale również poza nim.

Zobacz też: Najlepsze atrakcje Wysp Kanaryjskich: na co warto się skusić na Teneryfie czy Fuerteventurze? Sprawdzamy

Więcej o: