Najpiękniejsze plaże: Zanzibar. Koniecznie musisz zobaczyć te rajskie zakątki!

Najpiękniejsze plaże na Zanzibarze to Jambiani, Nungwi i Kiwengwa. Jednak ta rajska wyspa ma do zaoferowania więcej atrakcji niż plaże. Co warto zobaczyć na Zanzibarze?

Najpiękniejsze plaże Zanzibar. Krajobraz, który pozostaje w pamięci

Najpiękniejsze plaże na Zanzibarze przyciągają rzesze turystów. Biały piasek, rozłożyste palmy, bujna roślinność i czysta woda sprawiają, że Zanzibar staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym miejscem. To egzotyczne miejsce przyciąga turystów z całego świata. Również wśród Polaków ten kierunek jest ostatnio bardzo modny. 

Jakie plaże na Zanzibarze warto odwiedzić?

Plaże na tej rajskiej wyspie naprawdę urzekają. Ich piękno to nie tylko biały, miękki piasek, czy zachwycający, turkusowy odcień wody. Długie i szerokie plaże są idealne nie tylko do relaksu na leżaku, ale świetnie sprawdzają się na spacerach. Wśród najbardziej znanych plaż jest Jambiani, Nungwi i Kiwengwa.

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Zanzibar: plaże. Jambiani

Jambiani to plaża o długości dwóch kilometrów wzdłuż linii brzegowej. Leży w południowo-wschodniej części wyspy i zachwyca czystą, ciepłą wodą. Z pewnością nie należy do najbardziej obleganych i zatłoczonych miejsc mimo tego, że jest bardzo piękna. Z powodzeniem można się na niej zrelaksować, jest cicha - nie ma zbyt dobrze rozwiniętej infrastruktury. Wybierając się na tę plażę warto zabrać specjalne buty z gumy - dno pokrywają głazy, kamienie i płyty koralowe. Na brzegu można spotkać kraby i jeżowce.

zanzibarzanzibar shutterstock

Kiwengwa: plaża najpopularniejsza wśród turystów

Kiwengwa jest to jedna z ulubionych plaż wśród turystów. Położona jest w północno-wschodniej części wyspy, 40 kilometrów od Stone Town. Ma doskonałe dno - pokryte miękkim piaskiem. Woda w oceanie jest czysta, ciepła i ma cudowny, lazurowy odcień. Doskonale rozwinięta infrastruktura oferuje wiele atrakcji - od hoteli, po kawiarnie i restauracje. Na tej plaży dużo się dzieje - turyści grają w siatkówkę i uprawiają inne sporty. To świetnie miejsce na wakacje z dziećmi.

Nungwi. Jedna z bardziej obleganych plaż Zanzibaru

Nungwi uznawana jest za najlepszą plażę na współczesnym Zanzibarze. Tu dno pokrywa piasek, nie ma potrzeby noszenia specjalnego obuwia do wody. Plaża jest szeroka, zatem jest to idealne miejsce dla amatorów opalania. To także doskonałe miejsce do nurkowania. Decydując się na ten sport można zachwycić się koralowcami i rybami. Woda jest ciepła i przejrzysta. Warto zaznaczyć, że ta plaża jest dość mocno oblegana.

ZanzibarZanzibar fot. shutterstock.com

Co zobaczyć na Zanzibarze?

Zanzibar leżący w Tanzanii, to prawdziwa turystyczna perełka. Na wyspie jest mnóstwo luksusowych hoteli i rozmaitych atrakcji turystycznych. Poza pięknymi plażami, Zanzibar przyciąga tłumy również z kilku innych powodów. Pobyt tutaj pozwala poznać bliżej ciekawą, afrykańską kulturę. Warto tu przyjechać również ze względu na lokalną kuchnię.

Na Zanzbiarze warto zwiedzić Stone Town - historyczne i kulturalne centrum. Spacer po uroczych uliczkach i starych budowlach pozwolą poczuć niezwykły klimat wyspy. Innym miejscem godnym odwiedzenia jest Prison Island (Changuu Island). Wyspa ta leży sześć kilometrów na północny - zachód od Stone Town. Jedną z atrakcji jest możliwość nakarmienia olbrzymich żółwi, swobodnie spacerujących po wyspie.  Dla miłośników cichych i spokojnych miejsc polecana jest wioska Matemwe. Jest to relaksujące miejsce z długą plażą, mało odwiedzane przez turystów. Inną, cichą i niezagospodarowaną wyspą jest Pemba, zlokalizowana ok. 80 kilometrów na północny wschód.

Zobacz też: Najpiękniejsze plaże Dominikany: nie tylko Punta Cana. Te plaże mają równie wiele do zaoferowania

Więcej o: