Najpiękniejsze plaże Wysp Zielonego Przylądka: Santa Maria - Sal, Tarrafal i wiele innych [lista]

Najpiękniejsze plaże Wysp Zielonego Przylądka przyciągają do Afryki turystów z całego świata. Tutejsze plaże oferują idealne warunki do odpoczynku, kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Wszystko to jest możliwe przez cały rok, ze względu na dobrą pogodę panującą na wyspach. Na jakie plaże warto się wybrać podczas pobytu na Wyspach Zielonego Przylądka?

Najpiękniejsze plaże Wysp Zielonego Przylądka

Najpiękniejsze plaże Wysp Zielonego Przylądka zachwycają widokami jakie się z nich rozpościerają. Błękitna woda, czysty, ciepły piasek to marzenie wielu z nas. Wyspy Zielonego Przylądka, bądź też Cabo Verde (Cape Verde) to piękne wyspy leżące na Atlantyku, u zachodnich wybrzeży Afryki.

Urokliwe plaże i doskonała pogoda niemal przez cały rok przyciągają w to miejsce turystów z całego świata. Na wyspach można nie tylko wypoczywać; dla turystów jest wiele egzotycznych atrakcji. Dużą popularnością cieszy się tu uprawianie rozmaitych sportów wodnych. 

Plaża na Tarrafalr, wyspa Sotavento, Republika Zielonego PrzylądkaPlaża na Tarrafalr, wyspa Sotavento, Republika Zielonego Przylądka fot. Shutterstock

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Jakie są najpiękniejsze plaże Wysp Zielonego Przylądka?

Plaże na Wyspach Zielonego Przylądka to z pewnością jedna z największych atrakcji turystycznych, które przyciągają spragnionych pięknych widoków podróżników z całego świata. Do najpopularniejszych plaż na Wyspach Zielonego Przylądka należy z pewnością plaża Santa Maria – Sal. Leży w południowej części wyspy Sal i jest dosyć szeroka. Jej atutem jest brak wiatru - jest tak osłonięta, że stwarza doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu czy kitesurfingu. Woda ma tu piękny, turkusowy kolor, piasek zaś jest biały i miękki. Idealne miejsce do odpoczynku i kąpieli. Całość tworzy naprawdę wyjątkowy krajobraz, który na długo pozostaje w pamięci. 

Inną, równie piękną plażą na afrykańskich wyspach jest plaża Carlota / plaża Estoril na wyspie Boa Vista. Plażę stanowi pas wybrzeża pomiędzy Praia Carlota i Praia do Estoril. Plaża jest wyjątkowo piękna, a niektórzy uważają ją za najładniejszą wśród plaż Zielonego Przylądka. Panuje na niej romantyczny i egzotyczny klimat, jest osłonięta przed falami przez wyspę Ilhéu de Sal Rei. To idealne miejsce na prawdziwy relaks - nie ma tu tłumów turystów. Można także z powodzeniem spróbować swoich sił na windsurfingu. W pobliżu znajdują się restauracje i bary.

Zatoczka na jednej z wysp Zielonego Przylądka/ Fot.ShutterstockZatoczka na jednej z wysp Zielonego Przylądka/ Fot.Shutterstock Zatoczka na jednej z wysp Zielonego Przylądka/ Fot.Shutterstock

Kolejną plażą na wyspach jest plaża Sau Pedro (Sau Vicente). Idealne miejsce dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas - nie tylko kąpać się w wodzie i opalać na leżaku. Na plaży tej można skorzystać z bogatej oferty rozmaitych aktywności sportowych. Miejsce to posiada także podstawową infrastrukturę - z zapleczem sanitarnym i niewielkim barem. Warto jednak zaznaczyć, że jest to płatna plaża.

Największą plażą na Wyspach jest plaża Tarrafal, lecz niestety jest ona zwykle bardzo zatłoczona. Ma za to miękki, złoty, piasek, łagodne zejście do wody, ratownika i leżaki. W pobliżu znajduje się parking, bary i restauracje.

Na uwagę zasługuje też plaża Ponta Preta - zdecydowanie numer jeden wśród plaż Sal. Położona na południowo-zachodnim wybrzeżu, jest wyjątkowo długa - zaczyna się w Santa Maria w południowej części wyspy Sal i ciągnie się na kilka kilometrów wzdłuż zachodniego wybrzeża. Nie tylko długa, ale i szeroka Ponta Preta urzeka pięknym, drobnym piaskiem, krystalicznie czystą wodą. To jeszcze nie wszystkie atuty tej plaży - niezwykłe widoki zapewniają ruchome wydmy i niezapomniane zachody słońca.

Zobacz też: Najpiękniejsze plaże Krety. Elafonisi wciąż zdecydowanym numerem 1 wśród turystów

Więcej o: