Gdzie jesienią w Europie warto spędzić urlop? Do tych miejsc dostaniesz się w mniej niż 3 godzin!

Gdzie jesienią w Europie możesz spędzić czas w sposób produktywny? Na świecie jest wiele miejsc, które właśnie jesienią robią się niezwykle wyjątkowe i szczególnie urokliwe. Całkiem niedaleko, w Europie znajdziesz takie miejsca, w których widoki są tak wyjątkowe, zapierające dech w piersiach. Już dziś warto pomyśleć o wyprawie do nich.

Gdzie jesienią w Europie udać się na wakacje lub weekendowy wypad? Wiele osób właśnie na jesień odkłada plany urlopowe. Poniekąd dlatego, że wszędzie jest wtedy mniej turystów, nie ma tłumów w miejscach uznawanych za wyjątkowe atrakcje, a także długich kolejek w restauracjach, hotelach etc. Dodatkowo jesienne kolory i piękne barwy rekompensują niższe temperatury.

Toskania na jesień – czym jest siena palona i dlaczego warto jechać jesienią do Toskanii?

Jesień i Toskania to połączenie wręcz idealne. Dlaczego? Ponieważ w Toskanii jesień wygląda zjawiskowo, nawet pomimo częstszych opadów deszczu. Kolejnym plusem wyjazdu do Toskanii jesienią jest to, że jest wtedy sporo taniej. Dodatkowo jest zdecydowanie mniej turystów niż latem czy wiosną a piękne, dojrzałe winogrona wręcz proszą się by je zerwać. Należy też wspomnieć o słynnej barwie - siena palona. To cudny odcień ciepłego brązu, który ma świeżo zaorana ziemia na terenach, które otaczają toskańską Sienę –Terre di Siena. W połączeniu z zielonym cyprysami tworzy to wyjątkowy krajobraz, który zewsząd otacza odwiedzających ten teren. Warto wspomnieć także o winnicach, które można odwiedzać i dokładnie przyjrzeć się jak odbywa się proces powstawania wina, co jest niezmiernie ciekawym doświadczeniem.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Jakie miasto odwiedzić jesienią – Syndrom Stendhala i Florencja

Nie wiesz jakie miasto odwiedzić jesienią? Florencję. Dlaczego? Każdy z nas słyszał pewnie o syndromie Stendhala, czyli o reakcji słynnego pisarza na piękne widoki Florencji. Mówi się, że autor powieści "Czerwone i czarne" dostał ataków duszności i osłabienia jak tylko spojrzał na florenckie zabytki. Nic dziwnego. Florencja to piękne miasto, a jesienią wygląda wręcz cudnie. Piazzale Michelangelo – to właśnie z tego miejsca najlepiej podziwiać Florencję, ponieważ z góry najlepiej prezentuje się całe miasto i jego zabytki.

Co zwiedzić jesienią. Lista 5 wspaniałych miejsc w Europie, które trzeba koniecznie zobaczyć

Nie wiesz co można zwiedzić jesienią? Oto lista pięciu najpiękniejszych miejsc w Europie, do których lot trwa nie dłużej niż 3 godziny

  • Lavaux, Szwajcaria – miejsce, w którym można spacerować przez winnice lub też przejechać przez nie pociągiem. Oczywiście można swobodnie zatrzymywać się przy tym na degustację wyjątkowych win.
  • Marche, Włochy – region niedaleko Toskanii, bardzo malowniczy i wyjątkowy. Przede wszystkim dużo spokojniejszy. Mówi się o nim, że jest nieodkrytym skarbem Włoch.
  • Kotor, Czarnogóra – niepowtarzalny widok. Z jednej strony białe i szare góry, a z drugiej turkusowo – zielone wybrzeże. Jesienią temperatura wody w Adriatyku nadal zachęca do kąpieli, a plaże o tej porze roku są raczej puste, dlatego warto wybrać się tam jesienią.
  • Malaga, Hiszpania – jeśli interesujesz się sztuką i kulturą to jest miejsce dla Ciebie. Wiele pięknych budowli, kościołów. Na każdym kroku wspaniała architektura.
  • Piran, Słowenia – miasto, które bardzo przypomina włoskie miasteczka. Ciekawostką jest, że do wody można wejść praktycznie prosto z ulicy, ponieważ dookoła półwyspu znajdują się platformy z drabinkami. Powietrze jest tam bardzo czyste i zdrowe.

Gdzie wybrać się na urlop jesienią – gwarancja słońca i pięknej pogody

Nie znalazłeś dotąd inspiracji na jesienne wakacje? Oto miejsca, w które najlepiej wybrać się na urlop jesienią jeśli marzy nam się słońce, piękna pogoda i wspaniały odpoczynek. W tych lokalizacjach nie zabraknie żadnej z tych rzeczy.

  • Cypr – piękna wyspa usytuowana na wschodzie Morza Śródziemnego. Bez problemu można z niej udać się do Grecji czy Turcji, jeśli chcemy aby nasze wakacje były jeszcze bardziej urozmaicone.
  • Madera – wyspa położona na Oceanie Atlantyckim niedaleko Afryki. Turyści bardzo często ją odwiedzają. Słynie z pysznych win i espady, czyli ryby wyławianej przy brzegu wyspy, szczególnie cenionej przez smakoszy.
  • Wyspy Kanaryjskie – jedno z miejsc, które Polacy odwiedzają najchętniej. Nic dziwnego. Jest tam pięknie, a pogoda jest zawsze pewna. 

Zobacz też: Góry Świętokrzyskie - co zwiedzić? Atrakcje regionu jesienią wyglądają przepięknie

Więcej o: