Kos to malownicza wyspa na Morzu Egejskim. Niewielka kraina pełna słońca, idealna na leniwe jesienne wakacje

Malownicza wyspa Kos zachwyca pięknymi widokami, Morzem Egejskim i romantyczną atmosferą. Doskonałe wakacje spędzą tu miłośnicy sportów wodnych, ale również ci, którzy pragną odpocząć na plaży i leniuchować.

Wyspa Kos należy do greckiego archipelagu znajdującego się niedaleko wybrzeża Turcji. Na Kos znajdziecie jedne z najpiękniejszych europejskich plaż, a krystaliczne Morze Egejskie zachęci was do kąpieli. Nie brakuje tu starożytnych zabytków, słońca i pogodnych, serdecznych ludzi. Z pewnością spędzicie tu niezapomniane wakacje - zwłaszcza teraz, szukając miejsca na urlop w październiku.

Ćwiczenia fizyczne Jak utrzymać formę z wakacji

Wyspa Kos. Co można tu zobaczyć jesienią?

Kos jest słonecznym i wietrznym miejscem, dlatego upał nie doskwiera tam tak mocno. Warto odwiedzić to miejsce poza sezonem, jeśli chce się zaoszczędzić na wyjeździe. Trzeba tylko wziąć wtedy pod uwagę wiatr, który wieje tu o wiele mocniej jesienią. Kos jest jednak uznawany za idealne miejsce na wakacje w październiku i listopadzie.

Na tej małej, greckiej wyspie można spacerować wąskimi, białymi uliczkami, zobaczyć rzymski odeon, mozaiki i meczety: Hassana Paszy i Defterdar. Kos jest ojczyzną Hipokratesa - znajduje się tu drzewo, platan, pod którym ojciec medycyny nauczał sztuki lekarskiej.

Zobacz wideo Borneo. Odwiedź tę wyspę, zanim będzie za późno

Grecka wyspa dla aktywnych. Trekking, nurkowanie i sporty wodne

W północnej części wyspy znajdują się kurorty najchętniej wybierane przez amatorów sportów wodnych. Można tam uprawiać surfing i kitesurfing - fale Morza Egejskiego sprzyjają tym rozrywkom. Po południowej stronie znajdują się wioski rybackie. 

Ciekawą formą wypoczynku na wyspie Kos jest trekking. Łagodne podejścia zachęcają do chodzenia i ofiarują wspaniałe widoki. Jeżeli ktoś nie przepada za chodzeniem, może skorzystać z wycieczek objazdowych, jakie oferuje wyspa. Kos ma niezwykle nastrojowy klimat i wyjątkową atmosferę. 

Fontanna Di Trevi zebrała najwięcej negatywnych recenzji Te narodowości narzekają najwięcej. Czy są wśród nich Polacy?

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: