Najlepsze restauracje w Bolonii: odbądź wyjątkową podróż, pełną niezwykłych smaków i aromatów. I Portici otwiera listę

Znasz już najlepsze restauracje w Bolonii? Jeśli nie, to koniecznie zobacz, które lokale trzeba odwiedzić. Rozkoszuj się smakiem i aromatem wyjątkowych potraw, tworzonych przez znakomitych szefów kuchni. Pięć najlepszych restauracji w Bolonii podbije Twoje serce i żołądek!

Najlepsza restauracja w Bolonii: I Portici – kreatywne gotowanie

Jeśli interesuje Cię najlepsza restauracja w Bolonii, udaj się pod adres via dell'Indipendenza 69. Mieszczący się w hotelu lokal gastronomiczny zachwyci Cię wyjątkowym klimatem i wspaniałą kuchnią. Pamiętaj tylko, by przed złożeniem wizyty w tym pełnym smaków i aromatów miejscu zarezerwować najpierw stolik.

 

Szefem kuchni w wyróżnionej jedną gwiazdką Michelin restauracji I Portici, jest utalentowany Gianluca Renzi. Ambitny kucharz z Rzymu, doskonalił swoje umiejętności we Florencji, by w końcu zatrzymać się w Bolonii. Tworzone przez niego potrawy cechuje pełnia wyszukanych i harmonijnych smaków.

Lista najlepszych restauracji w Bolonii: La Porta – wyrafinowane dania na Twoim talerzu

Lista najlepszych restauracji w Bolonii nie byłaby kompletna, gdyby nie znalazła się na niej La Porta, zlokalizowana przy Piazza Vieira de Mello 4. Klimatyczny, elegancki lokal, znajdujący się w futurystycznym budynku, stanowi idealne miejsce na romantyczną kolację. Pięknie serwowane dania wyróżniają się prostotą, a jednocześnie zaskakują kolorami i bogactwem smaków. Wśród kreatywnych propozycji szczególną rolę odgrywają tu jednak dania z ryby, które uwiodą każdego, kto zdecyduje się ich skosztować. 

 
Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Ranking najlepszych restauracji w Bolonii: Ahimè – tu skosztujesz kuchni regionalnej

Ranking najlepszych restauracji w Bolonii powinien uwzględnić także Ahimè. Ten ciekawy lokal, znajdujący się pod adresem via San Gervasio 6/e, proponuje swoim klientom wyjątkowo smaczne dania, przygotowywane z sezonowych składników.

 

Minimalistyczne menu restauracji Ahimè stawia na różnorodne składniki. Dania, które możesz tam zamówić, zaskakują pełnią smaków i wielością kolorów.

Gdzie są najlepsze restauracje w Bolonii: I Carracci – gustownie i ze smakiem

Gdzie są najlepsze restauracje w Bolonii? Jedna z nich znajduje się przy via Manzoni 2, w hotelu Grand Hotel Majestic già Baglioni. Lokal gastronomiczny, specjalizujący się w klasycznych daniach spodoba się każdemu, kto lubi smacznie zjeść. Klimat tego miejsca podkreślają niesamowite freski braci Carracci, zdobiące wnętrze budynku.

Restauracja I Carracci proponuje swoim gościom tradycyjne dania kuchni bolońskiej.

Jakie są najlepsze restauracje w Bolonii: Trattoria Via Serra – wysokiej jakości dania regionalne

Jakie są najlepsze restauracje w Bolonii? Restauracja Trattoria Via Serra, wyróżniona przez Michelin Bib Gourmand, oferuje swoim gościom smaczne dania regionalne. Wśród nich można odnaleźć kuszące aromatem tortellini w bulionie z kapłona czy też wypełnione kozim mięsem figi.

Restauracja Trattoria Via Serra mieści się pod adresem via Luigi Serra 9/b. Planując odwiedzenie tego miejsca, musisz pamiętać o wcześniejszej rezerwacji stolika.

Zobacz też: Najlepsze atrakcje: Antalya pokaże Ci najpiękniejsze i najbarwniejsze oblicze Turcji

Więcej o: