10 najbardziej niedocenianych miast w Ameryce Południowej - sprawdź, których miejsc nie możesz ominąć. Gramado otwiera ranking

10 najbardziej niedocenianych miast w Ameryce Południowej? Poznaj nietypowe miejsca, idealne na niezapomniany urlop. Zaplanuj interesującą podróż, która zapadnie na długo w Twojej pamięci i odwiedź wyjątkowe zakątki świata - sprawdź, czego nie możesz przegapić!

Nietypowe miasta w Ameryce Południowej: odkryj niezwykłe Gramado

Jakie nietypowe miasta w Ameryce Południowej warto zobaczyć? Jeśli planujesz podróż do Brazylii wybierz się na południe kraju, by zatrzymać się w niewielkiej miejscowości – Gramado. Zobaczysz tam Czarne Jezioro i pięknie kwitnące hortensje. Wizyta w tym miejscu może przypaść do gustu miłośnikom kina, którzy na pewno zechcą udać się na coroczny Festiwal w Gramado, należący do najważniejszych imprez filmowych w Ameryce Łacińskiej.

Gramado. Zdjęcie ilustracyjneGramado. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Ciekawe miasta w Ameryce Południowej: poczuj ducha przygody w Banos        

Odwiedź ciekawe miasta w Ameryce Południowej, by odkrywać niesamowite zabytki i podziwiać piękno przyrody. Jednym z miejsc, które mogą Cię zaskoczyć, jest Banos (Banos de Agua Santa). To niewielkie miasteczko zlokalizowane jest w samym sercu Ekwadoru. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, na pewno nie będziesz mieć powodów do narzekań, jeśli zdecydujesz się zatrzymać w tej miejscowości. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy podziwiania zapierających dech w piersi widoków. W Banos znajdują się wodospady, które można odnaleźć w Ruta de los Cascadas. Ponadto skorzystasz tu także z relaksujących kąpieli w gorących źródłach. Jeśli lubisz zwiedzać ciekawe miejsca, nie omiń domku na drzewie – "La Casa del Arbol", a także znajdź chwilę, aby odwiedzić lokalną katedrę. 

Banos. Zdjęcie ilustracyjneBanos. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Lista ciekawych miast w Ameryce Południowej: zajrzyj do Paramaribo

Interesuje Cię lista ciekawych miast w Ameryce Południowej? Tworząc ranking miejsc, wartych odwiedzenia, koniecznie umieść w nim Paramaribo. Stolica Surinamu z charakterystycznymi czarno-białymi budowlami, zachwyca zabytkowym centrum, które w 2002 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania tego miasta zyskasz możliwość zobaczenia Pałacu Prezydenckiego, Placu Niepodległości, Fortu Zeelandia, Ogrodu Palmowego, drewnianej katedry św. Piotra i Pawła czy synagogi Neve Shalom.

Paramaribo. Zdjęcie ilustracyjneParamaribo. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz wideo Ocean i surfing w Europie. Zdążysz nawet w długi weekend

Zobacz też: Najciekawsze małe miasteczka w USA. Które szczególnie się wyróżniają?

Lista nietypowych miast w Ameryce Południowej: Aregua może Cię zaskoczyć

Lista nietypowych miast w Ameryce Południowej powinna także obejmować miejscowości, znajdujące się w kraju, do którego turyści jeszcze do niedawna praktycznie nie zaglądali. Paragwaj, bo o tym państwie tu mowa, staje się coraz bardziej otwarty dla zwiedzających, a jednym z miejsc, które warto tam zobaczyć, jest Aregua. Niewielka miejscowość wyróżnia się niepowtarzalnym klimatem i urzeka kolonialnymi budynkami. Miasteczko, zlokalizowane na pagórkowym terenie, położone jest nad jeziorem Ypacarai. Atrakcją paragwajskiej miejscowości jest festiwal zbioru truskawek ("Strawberry Festival"), podczas którego można nabyć wiele przetworów, robionych z tych smacznych owoców.

Aregua. Zdjęcie ilustracyjneAregua. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Ranking nietypowych miast w Ameryce Południowej: miejscowości, które również warto zobaczyć

Ranking nietypowych miast w Ameryce Południowej powinien również objąć kilka innych ciekawych miejscowości. Jeśli szukasz okazji do podziwiania wyjątkowych atrakcji oraz zabytków, a przy tym lubisz poznawać kulturę ciekawych krajów, sprawdź, gdzie warto się udać:

  • Ushuaia (Argentyna) – odwiedź "miasto na końcu świata" i przeżyj niezapomniane chwile w Argentynie. Ushuaia przypadnie do gustu miłośnikom aktywnej turystki. Odnajdziesz tam ciekawe muzea i poznasz wyjątkową kulturę mieszkańców miejscowości, znajdującej się na terenie Ziemi Ognistej;
  • Cafayate (Argentyna) – idealne miejsce na urlop dla miłośników dobrego wina. Niewielkie miasteczko położone w północno-zachodniej części kraju pozwala także cieszyć oczy pięknymi widokami na góry. W tej argentyńskiej miejscowości organizowane są ponadto wycieczki konne i rowerowe. Miłośnicy dobrych trunków nie mogą natomiast przegapić okazji, by wstąpić do Muzeum Winorośli i Wina (Museo de la Vid y el Vino de Cafayate).
  • Potosi (Boliwia) – miasto położone na wysokości ponad 4000 metrów (co czyni je jednym z najwyżej położonych miast na świecie) może zainteresować osoby, chcące zwiedzić najciekawsze zakątki Boliwii. Zwiedzisz tam między innymi Casa Nacional de Moneda, dawną mennicę (a także więzienie dla niewolników), a obecnie muzeum, posiadające w swoich zbiorach ciekawe eksponaty. Twoją uwagę zwróci również Mirador Torre de la Campania de Jesu – wieża widokowa;
  • Jardin (Kolumbia) – kolejnym wartym uwagi miejscem w Ameryce Południowej, jest Jardin. Kolumbijskie miasteczko położone w Andach zachwyca możliwością podziwiania wspaniałych widoków. Miejscowość przyciąga spojrzenia budowlami w stylu kolonialnym, a przy tym jest bardzo zadbana;
  • Minas (Urugwaj) – w tym urugwajskim mieście zobaczysz największy konny pomnik na świecie. Będziesz mieć też okazję, aby odwiedzić Katedrę Niepokalanego Poczęcia i zachwycisz się malowniczym widokiem na okolicę;
  • Montanita (Ekwador) – ta niewielka miejscowość to prawdziwy raj dla miłośników surfowania. Piękne plaże dają natomiast okazję do udanego relaksu. Coś dla siebie znajdą tu też osoby, które lubią odwiedzać kluby i knajpki.

Zobacz też: Największe jezioro w Azji liczy sobie 376 tys. km2. Jak się nazywa i co warto o nim wiedzieć?

Więcej o: