Najlepsze atrakcje: Antalya pokaże Ci najpiękniejsze i najbarwniejsze oblicze Turcji

Najlepsze atrakcje? Antalya, jako jedno z największych miast Turcji, pokaże Ci swoje najpiękniejsze zakątki. Sprawdź, czego nie możesz przegapić, udając się w te strony i przygotuj się na całą moc wrażeń!

Antalya – atrakcje: Kaleici

Twoim kierunkiem jest Antalya? Atrakcje w tym mieście są wyjątkowo liczne. Na samym ich czele znajduje się natomiast Kaleici, czyli historyczne centrum miasta (z tureckiego "Kaleici" oznacza "wewnętrzna twierdza"). Rzeczywiście, miejsce to zostało w pewien sposób "odcięte" od reszty miejscowości, ponieważ otaczają je zabytkowe mury o charakterze obronnym. W Kaleici nie można poruszać się samochodami – mogą tam jeździć wyłącznie taksówki oraz pojazdy dostawcze. Nie brakuje tam restauracji oraz hoteli, a po zmroku przez cały czas rozbrzmiewa głośna muzyka. Jeśli natomiast zdecydowanie wolisz wypoczynek w ciszy, udaj się tam rano, by odwiedzić któryś ze sklepów z pamiątkami lub napić się aromatycznej, tureckiej herbaty.

Według najnowszego rankingu Turcja jest najtańszym wakacyjnym kierunkiemWedług najnowszego rankingu Turcja jest najtańszym wakacyjnym kierunkiem muratart / shutterstock

Antalya – co zobaczyć: Brama Hadriana

Co zobaczyć w Antalyi? Na pewno nie możesz pominąć słynnej Bramy Hadriana. Musisz wiedzieć, że to jeden spośród najstarszych zabytków w tym mieście – pochodzi jeszcze z czasów Starożytnego Rzymu! W nienaruszonym stanie przetrwał więc blisko dwa tysiące lat. Turyści mogą swobodnie przechodzić przez bramę i nic za to nie płacą. Konstrukcja oddziela ruchliwą ulicę miasta od wąskich i dużo spokojniejszych uliczek starówki.

Riwiera turecka - Antalya. Brama Hadriana / shutterstockRiwiera turecka - Antalya. Brama Hadriana / shutterstock Riwiera turecka - Antalya. Brama Hadriana / shutterstock

Antalya – co zwiedzić: zabytkowa marina

Jeśli szukasz ogromnej liczby atrakcji podczas wypoczynku, Twoim kierunkiem na pewno powinna być Antalya. Co zwiedzić w tym mieście? Zwróć uwagę chociażby na zabytkową marinę. Obecnie w porcie znajdują się głównie statki turystyczne, na pokładzie których można się udać w rejs po Morzu Śródziemnym. Niektóre spośród obecnych tu jednostek swoją kolorystyką, zdobieniami oraz konstrukcją nawiązują do statków pirackich. Otworem staną też przed Tobą miejscowe sklepiki z pamiątkami oraz restauracje, specjalizujące się w serwowaniu owoców morza. Możesz także zajrzeć do zabytkowego meczetu, stanowiącego kawałek interesującej architektury.

Turcja wakacje - Antalya, Turcja zdjęciaTurcja wakacje - Antalya, Turcja zdjęcia Shuttertstock

Zobacz wideo Wakeboarding. Sport idealny na letni weekend

Antalya – co warto zobaczyć: Złamany Minaret

Co warto zobaczyć w Antalyi? Zwiedzając stare miasto, trudno przegapić symbol Antalyi, czyli Złamany Minaret. W dawnych czasach budowla ta była świątynią, z czasem kościołem, a na końcu uzyskała status meczetu. Niestety, główny budynek uległ zniszczeniu w wyniku pożaru. Obecnie można podziwiać wieżę, opierającą się na rzymskich fundamentach, choć wprawne oko dostrzeże, że większy fragment Złamanego Minaretu pochodzi z okresu bizantyjskiego.

Antalya – atrakcje: Wodospady Duden

Najlepsze atrakcje Antalyi, które pozwolą Ci się rozkoszować naturalnym pięknem? Koniecznie wybierz się nad wodospady Duden. Zostały one podzielone na dwie części: górne wodospady oraz dolne wodospady. Pierwsze z nich są zlokalizowane na terenie małego, lecz urokliwego parku. Warto się tam udać na spacer, by zaczerpnąć powietrza, zaznać spokoju i przyjrzeć się malowniczym krajobrazom. Za wodospadem znajduje się jaskinia, przesłonięta efektowną kurtyną wodną. Można do niej wejść i ze środka podziwiać spadające kaskady.

Jeśli natomiast chciałbyś przyjrzeć się dolnym wodospadom, udaj się na punkty widokowe. Stamtąd dostrzeżesz spadającą wodę, a jej szum przyniesie Ci ukojenie i pozwoli na chwilę uciec od wszelkich trosk.

Zobacz też: Podróż poślubna. Gdzie jechać w podróż poślubną? Mamy 3 ciekawe propozycje na każdą kieszeń

Więcej o: