Góry Smocze, czyli perełka Afryki Południowej. Miejsce, w którym zobaczysz mnóstwo malowideł skalnych

Góry Smocze nie są tak popularne jak Alpy i Himalaje. Trzeba jednak przyznać, że to jeden ze wspanialszych cudów natury. Nic więc dziwnego, że nazywany jest perełką południowej Afryki. Pasmo górskie naturalnie oddziela RPA od Eswanti i królestwa Leshoto.

Natura od zawsze nas zaskakiwała. Od początku istnienia świata tworzyła przepiękne niziny, wyżyny i obszary górskie. Jednym z największych cudów Matki Ziemi są Góry Smocze. Znajdują się one w Republice Południowej Afryki, a największym szczytem jest mierzący 3482 m n.p.m. Thabana Ntlenyana. Na terenie pasma górskiego znajdują się liczne parki, które wpisane zostały na listę UNESCO. Co ciekawe, na terenie Gór Smoczych schwytany został sam Winston Churchill. Świadczy o tym tablica z napisem:

Tablica ta znajduje się w miejscu, w którym został zniszczony pociąg pancerny i został pojmany Winston Churchill przez Burskie siły. 15.10.1899.
Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Latarnia Cape Wrath została zbudowana w 1828 rokuLatarnik w Szkocji poszukiwany. Praca tylko przez 184 godziny w roku

Góry Smocze. Liczne atrakcje przyciągają swoim majestatem

Podróż najlepiej zaplanować na lato (po tamtej stronie globu wypada ono między grudniem a lutym), gdyż w zimę niektóre szlaki będą zamknięte i na najwyższy szczyt nie dojdziemy. Jest wiele miejsc, które warto w tym rejonie zobaczyć. Na uwagę zasługuje kilka. 

  1. Malowidła skalne - Afryka to kolebka ludzkości, to właśnie tam żyli pierwsi ludzie, a ślady po nich archeolodzy znajdują cały czas. Najciekawsze są malowidła skalne, które stworzyli przedstawiciele ludu San żyjący w epoce kamienia łupanego. Te dzieła możemy zobaczyć w wielu jaskiniach.
  2. Amfiteatr - mierzący 5 km łańcuch skał bazaltowych, który wznosi się na wysokość 1000 m. Jeżeli chcemy do niego dotrzeć, musimy pokonać kilka stromych podejść i wysokich drabinek. Wędrówkę rozpoczynamy w Parku Sentinel i po 6 godzinach możemy podziwiać majestatyczny amfiteatr.
  3. Wodospad Tugela - kaskada wodna spływa ze skały Mont-aux-Sources (z wysokości 948 metrów, w czym ustępuje tylko wenezuelskiemu Salto Angel) i robi ogromne wrażenie na turystach. Spad wody podziwiać możemy także ze szczytu Mont-aux-Sources, który mierzy 3282 m n.p.m.
  4. Rezerwat Giant’s Castle - tam żyją Elandy, czyli największe afrykańskie antylopy. Park uznany jest za najbardziej malowniczą część Drakensberg.

Kilkadziesiąt pasażerów nie zmieściło się w pociągu. Zostało na peronie (zdjęcie ilustracyjne)Koszmarna podróż pociągiem z Roztocza. "Sytuacja nie do pomyślenia"

Więcej o: