Najpiękniejsze włoskie wyspy, które trzeba zobaczyć w życiu. Mamy trzy propozycje nie do odrzucenia

Włochy to jeden z ulubionych kierunków Polaków. Chociaż turyści najczęściej wybierają wyjazd do części kontynentalnej tego kraju, to wyjątkowych atrakcji można szukać także na morzu. Prezentujemy trzy najpiękniejsze włoskie wyspy, które warto odwiedzić podczas urlopu.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Włochy to kierunek, który odpowiada niemal każdemu - znajdziemy tam bowiem olbrzymie dziedzictwo kulturowe, zachwycającą przyrodę i miejsca na wypoczynek na plaży. Wybraliśmy trzy najpiękniejsze włoskie wyspy, które warto odwiedzić podczas wyjazdu.

Rzym na weekend. Jakie są atrakcje i co warto zobaczyć? Oto kilka propozycjiRzym na weekend. Jakie są atrakcje i co warto zobaczyć? Oto kilka propozycji

Sycylia - największa włoska wyspa z cudami greckiej architektury

Osoby, które nie mogą zdecydować między wyjazdem do Włoch a Grecji, zdecydowanie powinny odwiedzić Sycylię. Największa wyspa Może Śródziemnego łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w obu krajach - wąskie uliczki, znakomite jedzenie, starożytne ruiny, a także piękne plaże i liczne atrakcje.

Wśród najpopularniejszych miast na tej włoskiej wyspie należy wyróżnić przede wszystkim Palermo, Katanię, Taorminę i Syrakuzy, dokąd zmierza najwięcej turystów. Na Sycylii znajdziemy jednak też wiele mniejszych, jednak niemniej ciekawych miejscowości, jak starożytna Sciacca, rajskie Mondello, czy San Vito lo Capo, w którym znajdziemy prawdopodobnie najpiękniejszą plażę w Europie.

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Ponza - ukryta perełka u wybrzeży Lacjum

Osoby, które poczuły się przytłoczone głośnym i tłocznym Rzymem, mogą uciec nieco na południe i odpocząć na wyspie Ponza. Największa wyspa w Archipelagu Wysp Poncjańskich znajduje się 33 kilometry od Monte Circeo w kontynentalnych Włoszech. Znajdziemy tam jedną z najpiękniejszych plaż w regionie, Chiaia di Luna, a także niezwykłe klify i podwodne jaskinie. Aby się tam dostać, należy wsiąść do wodolotu w Neapolu lub Anzio albo do promu w Anzio, Formii lub Terraciny.

Ischia - wulkaniczne spa dla ciała i duszy

Znajdująca się w Zatoce Neapolitańskiej wyspa Ischia jest prawdziwym rajem dla miłośników błogiego wypoczynku. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim termom, których właściwości lecznicze znane były już w starożytności. Turyści mogą jednak zobaczyć tam znacznie więcej - jednym z najcenniejszych zabytków wyspy jest Zamek Aragoński - Castello Aragonese, znajdujący się na skalistej wysepce, do której prowadzi kamienny most.

Dziecko na wakacjach (zdjęcie ilustracyjne)Mama radzi: Jedno dziecko zabrać na wakacje, a drugie zostawić w domu

Więcej o: