5 najlepszych miejsc na krótki wyjazd do Niemiec. Tutaj znajdziesz spokój i uciekniesz od tłumów

Chociaż Niemcy kojarzą się z festiwalem Oktoberfest i zamkiem Neuschwanstein, to za naszą zachodnią granicą jest wiele malowniczych miejscówek, które warto zobaczyć. Jakie są najlepsze miejsca na krótki wyjazd do Niemiec? Mamy dla was kilka ciekawych propozycji.

Jeśli chcemy spędzić miło i spokojnie czas w Niemczech, powinniśmy omijać najpopularniejsze miasta. Chociaż Berlin jest piękny i pełen atrakcji, to w sezonie urlopowym spotkamy na ulicach wielu turystów. Są jednak inne najlepsze miejsca na krótki wyjazd do Niemiec. Tam będziemy mieli okazję pozwiedzać i odpocząć na łonie natury. Poznamy też ciekawe historie i zachwycimy się nieziemskimi widokami.

Zobacz wideo Były niemal doszczętnie zniszczone, ale mają nowe życie

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Miejsca na krótki wyjazd do Niemiec, w których się zakochasz

Odenwald
To propozycja dla osób, które kochają leśne wędrówki, bowiem Odenwald to las położony między Stuttgardem a Frankfurtem nad Menem. Tam będziecie spacerować górskimi ścieżkami i podziwiać bogactwo natury, a na odważnych czeka park wspinaczkowy. 

Półwysep Fischland-Darß-Zingst
Odpoczynek na plaży w pięknym kurorcie, który nie jest oblegany przez turystów? Półwysep Fischland to miejsce idealne. Podczas letnich popołudni skorzystacie z kąpieli słonecznej i zanurzycie się w czystej wodzie. Można tam zapomnieć o całym świecie!

Marburg
Czeka was mnóstwo zwiedzania, bo Marburg jest pełen zabytków. Na uwagę zasługuje gotycki zamek, który został wzniesiony na szczycie wzgórza. Możecie zwiedzać go w każdej porze roku, a przy odrobinie szczęścia traficie na... ślub. Miejscowość słynie też z wąskich zaułków i urokliwych ulic. A kilka razy do roku organizowane są tam różne festiwale.

Jezioro Schrecksee
Zbiornik wodny położony jest na wysokości 1813 m n.p.m. Już sama wędrówka jest niesamowitą przygodą. Ośmiokilometrowy spacer będzie zwieńczony niesamowitym krajobrazem. Ujrzycie jedno z najpiękniejszych górskich jezior. Grzechem byłoby, gdybyście się w nim nie wykąpali.

Zamek
 Neuschwanstein
Tego miejsca nie mogło zabraknąć, mimo że jest niesamowicie popularne. Dlaczego? Ma bajkowy klimat i kojarzony jest z podobnym zamkiem Disneya! Położony wśród alpejskich szczytów budynek skrywa w sobie wiele tajemnic. Jedną z nich jest historia Ludwika II Wittelsbacha, szalonego króla, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. 

Więcej o: