Tatry słowackie cię zaskoczą. Spacer w chmurach i bajkowe jeziora tuż pod polską granicą

Tatry słowackie kuszą turystów pięknymi widokami i malowniczymi szlakami. Znajdziemy tam mnóstwo atrakcji. Do najpopularniejszych należy jaskinia lodowa oraz ścieżka w koronach drzew. Jednak w rejonie tym znajdziemy jeszcze inne cudowne miejsca, które warto zobaczyć.

Tatry słowackie słyną z wielu atrakcji. Możemy zdobywać górskie szczyty i podziwiać dzieła przyrody. Na turystów czekają także baseny termalne, muzea, zabytkowe budowle i stoki narciarskie. Godna uwagi jest także jaskinia lodowa, która zachwyca pięknymi formami skalnymi. 

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Więcej informacji na temat pięknych miejsc znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Tatry słowackie. Ścieżka w koronach drzew

Aby się na nią dostać, trzeba wspiąć się na szczyt. Chodnik znajduje się w sercu Doliny Bachledzkiej. Spacer wśród drzew zapewni wam wiele niezapomnianych doznań. Będziecie mogli podziwiać widoki, a w niektórych miejscach sprawdzicie swoją siłę i kondycję. Jest to możliwe dzięki tak zwanym punktom adrenaliny. Znajdują się tam różne przeszkody, które urozmaicą wam spacer.
Most zawieszony jest 24 metry nad ziemią. Trasa jest dostosowana dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Ścieżka w koronie drzew prowadzi na wieżę widokową, z której możecie oglądać panoramę Tatr i Pienińskiego Parku Narodowego. Największą atrakcją jest jednak zjeżdżalnia. Mierzy ona aż 67 metrów!

Tatry słowackie. Jaskinia lodowa

Wyróżnia się ona na tle innych. Jak sama nazwa wskazuje, we wnętrzu znajdziemy mnóstwo lodu, którym jest wypełniona w całości. Obiekt położony jest na terenie parku Słowacki Raj. Spektakularny wygląd i gruba pokrywa lodowa (powyżej 25 metrów) sprawiły, że Dobszyńska Jaskinia Lodowa trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wejście jest biletowane i kosztuje od 4 euro (dzieci) do 8 euro (dorośli). Studenci zapłacą 7 euro. Można wejść także poza godzinami otwarcia, ale cena wzrośnie do 50 euro. 
Jak wygląda zwiedzanie? Zanim wejdziecie do środka, musicie się ciepło ubrać. Temperatury w jaskini są bardzo niskie. Nie można wchodzić tam bez przewodnika. Potem czeka was tylko wspaniały spacer, podczas którego będziecie mogli podziwiać niesamowite formacje skalne. Przy odrobinie szczęścia zobaczycie też nietoperze. 

Czy Dobszyńska Jaskinia Lodowa to jedyne tego typu miejsce w Słowacji? Podobny obiekt znajdziecie także na terenie Parku Narodowego Tatry Niskie w pobliżu Liptova.

Tatry słowackie. Które miejsca warto zobaczyć?

U podnóża gór leży wiele malowniczych miejscowości. Do najbardziej interesujących należą:

  • Štrbské Pleso - tam znajdziecie przepiękne i krystalicznie czyste jezioro Szczyrbskie.
  • Stary Smokowiec - miasto słynie z zabytkowej architektury, budowle wznoszone były w stylu alpejskim. Kościół z XIX wieku wyróżnia się najbardziej.
  • Poprad - tutaj będziecie mogli skorzystać z basenów termalnych i wybrać się do SPA w Aquacity. W mieście jest także Galeria Tatrzańska, w której znajdziecie wiele dzieł najróżniejszych artystów. Podczas zwiedzania miasta wybierzcie się do dzielnicy Spiska Sobota. Stare kamieniczki i malutki ryneczek robią ogromne wrażenie.
  • Kežmarok - w miejscowości jest wiele zabytków, które trzeba zobaczyć. Ewangelicki kościół artykularny został wpisany na listę UNESCO, a wstęp do niego jest płatny. Na uwagę zasługują także inne świątynie i liczne kamieniczki. Nie możemy zapomnieć o renesansowym zamku, w którym obecnie znajduje się muzeum.
  • Vychodna - tutaj na początku lata odbywa się festiwal folklorystyczny.

Źródło: podrozepoeuropie.pl, orlica.com, zbierajsie.pl

Więcej o: