Wakacje 2022. Bezpłatne plaże na południu Europy. W których krajach są najpiękniejsze?

Piaszczysta plaża, lazurowa woda, czyste powietrze i brak tłumów - to rzeczy, na których nam najbardziej zależy, gdy planujemy urlop. Idealnie byłoby, gdybyśmy za to nie zapłacili ani grosza. Gdzie możemy szukać takich całkowicie bezpłatnych plaż?

Więcej informacji na temat zagranicznych podróży znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Planujesz wypad za granicę i szukasz darmowej plaży? W wielu krajach na południu Europy możesz takie znaleźć. Mało tego, nie są one oblegane przez turystów, a widok lazurowej wody zapiera dech w piersiach. 

Zobacz wideo Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Najpiękniejsze bezpłatne plaże w Europie. Gdzie znajdują się piaszczyste plaże z lazurowym morzem?

W 2021 roku Polacy najchętniej odwiedzali Bułgarię, Grecję oraz Turcję. Tak wynika z raportu przeprowadzonego przez Polską Izbę Turystyki. W tych krajach znajdziecie przepiękne, piaszczyste plaże, które was zachwycą. 

Grecja. Najpiękniejsze plaże na wakacje 2022
W Helladzie jest mnóstwo miejsc, gdzie możemy plażować - w szczególności na wyspach. Z pięknych plaż słynie na przykład Zakyntos, na którym znajdziemy popularną Zatokę Wraku. Tam od wielu lat podziwiać można opuszczony statek, wokół którego wyrosło wiele legend. Do cudownej plaży otoczonej białymi skałami można dostać się tylko od strony morza. Z piaszczystych miejsc słynie też Kreta (to tutaj znajduje się popularna plaża Elafonisi z różowym piaskiem oraz Balos - plaża z groblą i wyspą). Inną wyspą z lazurową wodą i pięknymi widokami jest Lefkada.Bułgaria. Jak wakacje to nie tylko Złote Piaski
Chociaż najwięcej bułgarskich plaż to typowo turystyczne miejsca, w których roi się od knajpek, barów i zatłoczonych restauracji, możemy znaleźć kilka perełek. Jedną z nich jest kąpielisko Bolata. Położona na terenie rezerwatu przyrody Kaliakra plaża uznawana jest za najpiękniejszą w całym kraju. Dociera na nią mało turystów, więc będzie doskonałą odskocznią dla osób, które wolą unikać tłumów.

Turcja. Raj dla miłośników plażowania
W tym kraju znajdziemy długie i szerokie plaże. Może nie ma na nich białego piasku niczym na Karaibach, ale są równie piękne. I co ważne - tureckie plaże nie są zatłoczone. Szczególnie polecanym miejscem jest Plaża Żółwi w Iztuzu. Położona jest u podnóża skał, a dostać się można na nią tylko łodzią. Tutaj na pewno odpoczniecie od zgiełku. 

Hiszpania. Postaw na wyspy, a uciekniesz od tłumów
Najbardziej malownicze plaże znajdziemy na wyspach, na przykład na Balearach lub Wyspach Kanaryjskich. Słońce świeci tam przez ponad 300 dni w roku, a pogoda sprzyja odpoczynkowi i kąpielom. Największą popularnością wśród turystów cieszą się Maspalomas na Gran Canarie oraz Ses Illetes na Formenterze.

Włochy
Plaże w słonecznej Italii zachwycają turystów z różnych zakątków świata. Najpiękniejsze znajdują się na południu, a najpopularniejsze są zatłoczone i często płatne. Za odpoczynek nad Adriatykiem lub wybrzeżu toskańskim możemy zapłacić nawet 25 euro. Na szczęście w kraju znaleźć możemy darmowe plaże - te znajdują się na Sardynii. Choć nie wszystkie! Najsłynniejsza La Pelosa to plaża, która, choć nie jest płatna, to wymaga zainwestowania w specjalną podkładkę pod ręcznik. Z plaży nie wolno wynieść nawet odrobiny piasku, czego pilnują strażnicy. Dodatkowo nie licz tutaj na bezpłatny parking! 

Francja. Piękne plaże - idealne na wakacje 2022
Jeśli chcemy uniknąć tłumów, musimy ominąć riwierę francuską. Tam zazwyczaj jest mnóstwo turystów. Gdzie się zatem wybrać? Warto zobaczyć, chociażby zatokę Calanque d'en Vau, położoną nieopodal Marsylii lub wybrać się na Korsykę.

Portugalia
Na Porto Santo znajdziemy malownicze i zapierające dech w piersiach plaże. Przez European Beach Destinations uznane zostały za najpiękniejsze na świecie. Interesujące jest również wybrzeże w okolicach Algavre.

Chorwacja
W Chorwacji, która cieszy się ogromną popularnością wśród polskich turystów, próżno szukać piaszczystych plaż. Najwięcej jest kamienistych wybrzeży. Które piaszczyste plaże warto zobaczyć? Zlatni Rat na wyspie Brać oraz wybrzeże na Ninskiej Lagunie nieopodal Zadaru.

Więcej o: