Co jest potrzebne na wyjazd do Egiptu? Dobierz ubezpieczenie do atrakcji

Co jest potrzebne na wyjazd do Egiptu? Wakacje nad Nilem cały czas kuszą turystów z Polski. Należy jednak brać pod uwagę to, że w Egipcie z pewnością można napotkać na wiele różnic w stosunku do naszego kraju.

Wyjazd do Egiptu: co zabrać i o czym pamiętać?

Jak przygotować się na wyjazd do Egiptu? Co zabrać i o czym pamiętać przy planowaniu pobytu? Prawda, że Egipt jest cenionym celem wakacyjnych wypadów, ale warto pamiętać o tym, że jest to kraj afrykański z wieloma problemami, niestabilnością polityczną i ponad 100 milionami mieszkańców. Chociaż bardzo dba się tu o to, aby turyści w kurortach nie odczuli trudności, to warto zdawać sobie sprawę z kilku kwestii. 

Najdłuższe rzeki Afryki - Nil. Zdjęcie ilustracyjneNajdłuższe rzeki Afryki - Nil. Zdjęcie ilustracyjne Ewa Studio / Shutterstock

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że w Egipcie panuje podwyższony poziom zagrożenia terrorystycznego. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do niektórych części kraju. Chodzi m.in. o gubernatorstwo Synaju Północnego, obszary w pobliżu granic z Libią i Sudanem, ale też Dolinę Nilu między Asuanem a Sudanem. 

Kraje graniczące z Egiptem ogarnięte są kryzysem i walkami wewnętrznymi, region zaś wciąż jest niespokojny i zagrożony przez wojny. Z powodu niebezpieczeństwa terrorystycznego można się spodziewać wzmożonych kontroli, władze zaś mają prawo aresztowania osób podejrzanych o zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu. Zaleca się, aby podróżować do Egiptu w ramach wycieczek zorganizowanych przez biura podróży i unikać poruszania poza szlakami terrorystycznymi. 

Wyjazd do Egiptu: potrzebne dokumenty

Jak przygotować się na wyjazd do Egiptu? Potrzebne dokumenty to:

 • Paszport lub paszport tymczasowy (ważne 6 miesięcy po dacie powrotu z Egiptu).
 • Wiza turystyczna jednorazowa (koszt 25 USD) lub wielokrotna (60 USD). Wiza wydawana jest na 30 dni i można ją nabyć w przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku w Egipcie lub poprzez stronę internetową. 
Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Lista rzeczy na wyjazd do Egiptu. Co musimy zabrać?

Jak wygląda lista rzeczy na wyjazd do Egiptu? Warto pamiętać o tym, że temperatury w tym afrykańskim kraju będą bardzo wysokie. Dodatkowo czeka tu na turystów mnóstwo atrakcji. Warto więc zabrać ze sobą:

 • Podręczną apteczkę z podstawowymi lekami i środkami opatrunkowymi. 
 • Krem z filtrem UV.
 • Nakrycie głowy w postaci czapki, kapelusza lub chusty.
 • Bidon z wodą, bo jej uzupełnianie jest w tych warunkach bardzo ważne.
 • Wygodne buty sportowe i sandały.
 • Strój i ręcznik kąpielowy.
 • Środek przeciwko komarom.
 • Wygodny letni strój z naturalnych materiałów. 
 • Ciepła bluza i długie spodnie na chłodne wieczory.
 • Dobry sprzęt fotograficzny.
 • Powerbank po to, by zawsze móc mieć naładowane urządzenia elektroniczne.
 • Dysk przenośny dla przechowywania dużej ilości zdjęć z podróży.

Egipt/ Fot. ShutterstockEgipt/ Fot. Shutterstock Egipt/ Fot. Shutterstock

Wyjazd do Egiptu. Ile wziąć gotówki na tydzień?

Jak jeszcze przygotować się na wyjazd do Egiptu? Ile wziąć gotówki na tydzień? Warto jeszcze raz podkreślić to, że najlepszym wyborem jeśli chodzi o wyjazd do kraju nad Nilem, jest skorzystanie z oferty biura podróży. Wówczas znaczna część kosztów zostaje opłacona z góry. Pozostaje wtedy konieczność zabrania ze sobą kieszonkowego na drobne wydatki, atrakcje i wycieczki fakultatywne. Najczęściej można spotkać się z opinią, że wystarczy od 300 do 400 USD na tydzień. 

Wyjazd do Egiptu. Niezbędne rzeczy? Pamiętaj o ubezpieczeniu

Jak jeszcze przygotować wyjazd do Egiptu? Niezbędne rzeczy to także ubezpieczenie. W przypadku Egiptu jest ono obowiązkowe. Polskie MSZ odradza wybór najtańszych opcji dlatego, że dobra polisa powinna pokrywać różne rodzaje usług. Najlepiej, aby obejmowała także np. koszty transportu medycznego. 

Zwraca się także uwagę na to, aby dobierać ubezpieczenie do atrakcji, z których chcemy korzystać na miejscu. Standardowe opcje zwykle nie obejmują np. leczenia w przypadku kłopotów wynikających z uprawiania sportów ekstremalnych

Zobacz też: Co jest potrzebne na wyjazd do Austrii? Zaleca się zabranie 700 euro na tydzień

Więcej o: