Chiny. Atrakcja tylko dla odważnych. Spacer po niej wywołuje wiele emocji

Huangtengxia Tianmen Sky Walk to idealne miejsce dla osób, które od zawsze marzyły o spacerze w chmurach. Zawieszona na wysokości 500 metrów konstrukcja gwarantuje niezapomniane przeżycia. Chińska atrakcja przyciąga turystów, ale tylko nieliczni mają odwagę, by tam wejść.

Więcej informacji o atrakcjach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Szklane korytarze to coś, co turyści uwielbiają. Możliwość spacerowania po nich zapewnia zastrzyk adrenaliny, a piękne widoki zapierają dech w piersiach. W chińskiej miejscowości Quingyuan znajduje się największa tego typu atrakcja - Huangtengxia Tianmen Sky Walk. 

Zobacz wideo Liczne atrakcje w Poznaniu. Miasto doceniono za granicą

Chiny. Atrakcja, która zadziwia świat

Chińczycy słyną z tego, że uwielbiają zaskakiwać. Huangtengxia Tianmen Sky Walk od samego początku zwróciła na siebie uwagę całego globu. Już samo otwarcie było wielkim wydarzeniem, a kolejne imprezy coraz bardziej zadziwiają. Zawieszona na 500 metrach atrakcja stała się wybiegiem. Modelki poszły w pokazie, o którym świat nie zapomni. Platformę rozświetliło wiele świateł, które tworzyły bajeczną iluminację. 

Spacer po szklanym korytarzu jest wydarzeniem, które niewątpliwie zapadnie w naszej pamięci. Atrakcja oferuje niezapomniane widoki na wąwóz Huangteng. Posadzka wykonana jest z grubego i wytrzymałego szkła o grubości 60 mm. Platforma udźwignie prawie 400 ton. Oznacza to, że spacerować po niej może ponad cztery tysiące osób jednocześnie. Konstrukcję podtrzymują stalowe pale. 

 

Huangtengxia Tianmen Sky Walk. Ile kosztuje spacer w chmurach?

Tiamen to po chińsku "wrota do nieba". Nic dziwnego, skoro atrakcja spełnia marzenia wielu osób o spacerze w chmurach. Najlepiej jednak wybrać się tam rano - wtedy widoki są najpiękniejsze, a przeżycia - niezapomniane. W godzinach porannych Huangtengxia Tianmen Sky Walk nie jest również oblegana przez turystów. Ile zapłacimy za atrakcję? Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 30 dolarów (ok. 130 zł). 

Źródło: constructsteel.org

Więcej o: