Alpy. Austriacki Tyrol kusi bajecznymi widokami i zaskakująco niskimi cenami

Alpy kojarzą się z zimowymi wypadami na narty. Okazuje się jednak, że Tyrol nawet latem przyciąga rzeszę turystów. Austriacka cześć łańcucha górskiego jest pełna wspaniałych atrakcji.

Więcej informacji na temat podróży za granicę znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Tyrol położony jest w pięknym i malowniczym miejscu. Ten rejon jest idealny zarówno na górskie wycieczki, jak i błogi odpoczynek nad wodą. Mało tego, Innsbruck, czyli stolica kraju związkowego, jest pełen ciekawych atrakcji turystycznych. Podróż z Warszawy do Tyrolu samochodem trwa ponad 11 godzin.

Zobacz wideo Topniejący lodowiec może spaść z Mont Blanc

Alpy są atrakcyjne nie tylko zimą. Tyrol przyciąga turystów także latem

Fani górskich wycieczek i sportów zimowych częściej odwiedzali Alpy podczas ferii zimowych. Austriacka część gór spodobać się może także miłośnikom sportów wodnych i odpoczynku na plaży. W wakacje w 2019 roku do Tyrolu wybrało się 41 tysięcy turystów z Polski. To o wiele mniej niż milion, które odwiedziło w tym samym czasie Chorwację.

Dzięki temu, że Tyrol nie jest aż tak popularny, jak inne kurorty, możemy liczyć tu na spokojne spędzenie wolnego czasu. Podczas długich spacerów natkniemy się na naturalną, górską roślinność i przy odrobinie szczęścia spotkamy tam wyjątkowe zwierzęta, na przykład kozice lub świstaki.

Atrakcje Tyrolu. Innsbruck jest pełen magicznych miejsc

Mówi się, że to jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Podróż w Alpy bez odwiedzenia Innsbrucku byłaby niekompletna. Miejscowość słynie ze wspaniałych kamienic, które możemy podziwiać na starówce. Kluczową atrakcją jest jednak Złoty Dach, czyli 2657 pozłacanych dachówek miedzianego wykuszu. W Innsbrucku odwiedzić możemy dwa zamki: Ambaras i cesarski Hofburg. 

Miłośnicy skoków narciarskich chętnie wybiorą się na Bergisel. Na skoczni tej od wielu lat odbywa się jeden z konkursów Turnieju Czterech Skoczni. Z jej szczytu ujrzymy piękną panoramę miasta i okolicy.

Turyści uwielbiają także kolejkę Nordkettenbahn, dzięki której z centrum Innsbrucka dostaniemy się na  najwyższy szczyt w Nordeketten w zaledwie 20 minut.

Więcej o: