Legoland Dania. Spełnienie marzeń dla fanów klocków Lego. W Billund każdy znajdzie coś dla siebie

Nawet najstarsi fani klocków lego chętnie zwiedzą Legoland. Duński Billund codziennie odwiedza wielu turystów, którzy korzystają z tamtejszych atrakcji. Legoland to świetne miejsce na spędzenie czasu z całą rodziną.

Więcej informacji na temat zagranicznych podróży znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Marzysz o ułożeniu "Gwiazdy Śmierci"? Chcesz przeżyć przygodę nie z tej ziemi i skorzystać z wielu atrakcji? Wybierz się do Legolandu w Billund. Niesamowity świat zabawy i rozrywki czeka tam zarówno na tych najmłodszych, jak i nieco starszych turystów. W tym miejscu poznasz historię Lego i obejrzysz wiele pokazów. Poznaj jedyny i niepowtarzalny Legoland

Zobacz wideo Land Rover Defender z klocków LEGO

Legoland Billund. Najsłynniejszy park rozrywki jest oblegany przez turystów

Klocki Lego są uwielbiane przez dzieci, dlatego nie dziwi fakt, że Legoland w Danii cieszy się tak wielką popularnością. Co roku odwiedzają go rodziny z dziećmi i wycieczki zorganizowane. Bo kto nie chciałby przetestować tych wszystkich atrakcji? Każda strefa oferuje niezapomniane przygody, a fani poszczególnych serii klocków Lego świetnie się tutaj odnajdą.

W parku rozrywki znajduje się aż 65 milionów elementów, a Legoland podzielony został na kilka sektorów tematycznych. Nie zabraknie atrakcji dla małych księżniczek, odkrywców i fanów adrenaliny. Jeden bilet gwarantuje ponad 50 przejażdżek kolejkami górskimi, karuzelami i łódkami. Bilet dla dorosłych kosztuje 54 euro, dla dzieci 48 euro. Najmłodsi do trzeciego roku życia z atrakcji mogą skorzystać za darmo. 

Legoland Dania. Wiele radości w jednym miejscu

Park rozrywki jest pełen najróżniejszych atrakcji. Spodobają się one i dzieciom, i dorosłym. W każdej obowiązują inne zasady, aby skorzystać z części z nich wymagany jest odpowiedni wiek i wzrost. 

Miniland
Miniaturowy świat najsłynniejszych budynków to serce parku. Z milionów klocków zbudowane zostały całe miasta i charakterystyczne budowle. Podziwiać tam możemy małą wieżę Eiffla, krzywą wieżę w Pizie i małe, kolorowe domki. Myślicie, że to wszystko? Nic bardziej mylnego! Od razu pokochacie kolejkę Lego, która przejeżdża przez całą strefę.

Kultową atrakcją jest poruszająca się nad głowami zwiedzających kolejka Monorail, a dzięki MiniBoats przepłyniecie obok znanych budynków. Tutaj podziwiać będziecie także World's Tallest Miniland, czyli zmniejszone wersje najwyższych budowli na świecie.

LEGOREDO
Kochacie Dziki Zachód? To bardzo dobrze się składa, ponieważ LEGOREDO inspirowane jest tymi rejonami. Poczujecie się jak rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej podczas rejsu canoe. Każdy, kto lubi się bać, z pewnością chętnie odwiedzi "Dom bardzo nawiedzony". Już od przekroczenia jego progu czekać będą na was wampiry, duchy i wilkołaki. W strefie tej skorzystać można również rollercoastera Flying Eagle, który ze szczytu jedzie prosto w dolinę pełną różnych gatunków zwierząt.

ADVENTURE LAND
W tej strefie można stoczyć walkę z egipskimi mumiami i spędzić czas w kolejce górskiej X-treme race, która rozpędza się do 60 km/h. Najmłodsi chętnie pobawią się w strażaków i wraz z rodzicami będą gasić pożary budynków. Wygrywa ta drużyna, która zrobi to najszybciej. 

Strefy tematyczne, które oferują atrakcje dla każdego
Nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają Lego Ninjago. Tutaj możecie stać się prawdziwymi ninja. W strefie znajdują się tunele laserami, a niektóre atrakcje sprawdzą wasze umiejętności wspinania się. Dla wielu osób najlepszym miejscem jest jednak kolejka, w której walczy się z wrogami.

Rycerze, damy dworu i księżniczki pospiesznie udają się do zamku. W tej strefie można przejechać się kolejką-smokiem, albo odbyć wycieczkę rzeką Wikingów ze zjazdem po wodospadzie. W sezonie letnim odbywają się tu różne pokazy i show. 

Duplo Land to z kolei strefa dla najmłodszych dzieci. Twórcy stworzyli wiele budowli z dużych klocków Lego Duplo. Tutaj znajduje się również duży plac zabaw, na którym można się pohuśtać i zjechać po zjeżdżalni. Oprócz tego dzieci mogą pościgać się w mini-samolocikach i skorzystać z karuzeli oraz kolejki.

Przygotowano także miejsce dla prawdziwych wilków morskich. Pirate Land to idealna atrakcja dla fanów morskich przygód, którzy lubią czuć wiatr w żaglach. Do najpopularniejszych atrakcji należą tam: bitwy na armatki wodne, mini aquapark oraz rejs po jaskini kapitana Rogersa. 

Więcej o: