Zakhyntos. Wakacje na greckiej wyspie wśród plaż i zabytków. Jest kilka miejsc, które warto zobaczyć

Jest jedna wyspa, która przyciąga swoimi widokami. To Zakhyntos. Wakacje w tym miejscu to okazja na poznanie nowej kultury. Ogromnymi atrakcjami są urokliwe domki położone blisko klifu. Z nich możemy podziwiać całą panoramę wyspy.

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ciechanów. Turystyczna perła na Mazowszu?

Grecja jest pełna urokliwych miejsc. Znajdziemy tam miasta pełne antycznych zabytków i od razu poczujemy klimat tamtejszej kultury. Nie tylko sam kraj jest wart zobaczenia. Niezwykle rajskim miejscem jest archipelag Wysp Jońskich. Wśród nich prym wiedzie Zakynthos. Wakacje w tej krainie obfitowały będą w różne przygody. Jakie atrakcje warto zobaczyć?

Zakynthos - wakacje nad Morzem Jońskim. Wyspa od lat cieszy się popularnością

Miejsce to od lat odwiedzają turyści z różnych stron świata. Wenecjanie nazwali je nawet Kwiatem Wschodu. Trudno się im dziwić, ponieważ wyspa jest bardzo malownicza. I do tego niewielka. Jej powierzchnia wynosi 405,6 km kwadratowych. Zakynthos swój urok kryje w roślinności, urokliwym wybrzeżu i wyjątkowych widokach na Morze Jońskie. Nie sposób oderwać wzroku od malowniczych domków na klifie. Wyspa jest pełna różnych plaż, które są niejako jej symbolem. Kraina słynie również z gajów oliwnych i grot skalnych. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Chociaż zabytków samych w sobie jest mało. Winę za to ponosi trzęsienie ziemi, które nawiedziło wyspę w 1953 roku i uszkodziło większość budynków.

Wakacje na Zakynthos. Te miejsca przyciągają wyjątkowymi atrakcjami

Każde miejsce w Grecji ma swój urok i kryje w sobie magię. Na każdej wyspie możemy poczuć się tak, jakbyśmy żyli w czasach starożytnych. Bajeczne widoki i zabytki sprawiają, że wypoczynek staje się wyjątkowy. Chociaż na Zakynthos jest mnóstwo urokliwych miejsc, to kilka z nich warto zobaczyć na własne oczy. 

Półwysep Skinari
To najbardziej wysunięty na północ punkt wyspy. Nie trzeba mówić, że krajobraz jest tak wspaniały, że aż zatyka. Jednak nie tylko to jest atrakcją. Podczas spacerów uliczkami możemy natknąć się na stare ruiny, które niegdyś mogły być świątynią poświęcona bogu lub bogini. Swoje kroki warto skierować w stronę klifu. Na jego brzegu zbudowane zostały dwa wiatraki i tawerna, która oferuje noclegi. Nawet samo zejście nad morze ma w sobie coś z antyku. Na półwyspie tym znajdują się również Błękitne Groty Skinari. To malownicze jaskinie, przez które przepływa krystaliczna woda. 

Zatoka Wraku
To najpopularniejsza atrakcja wyspy. Fotografowie z całego świata starali się oddać jej piękno na zdjęciach. Mówi się, że największego uroku nie da się pokazać na fotografiach i tak właśnie jest z Zatoką Wraku. Na pierwszy rzut oka miejsce to nie wyróżnia się niczym. Ot, malutka plaża z dostępem do wody. Na tej plaży od wielu lat stoi wrak statku, który niegdyś nosił nazwę MV Saint Bedan. Legenda głosi, że korzystała z niego włoska mafia, która handlowała papierosami. W każdej legendzie jest malutkie ziarno prawdy. Statek faktycznie przewoził towar, ale legalny.

Stolica wyspy Zakynthos
Miłośnicy historii zachwycą się największym kościołem na wyspie. Świątynia pod wezwaniem świętego Dionizosa zbudowano prawie 80 lat temu. Jako jeden z niewielu budynków przetrwał trzęsienie ziemi. Mieszkańcy Zakhyntos wierzą, że to zasługa relikwii świętego. Najciekawszym obiektem do zwiedzania jest jednak zbudowany w stylu weneckim kościół św. Mikołaja z Molos. Pięknym miejscem jest również wzgórze Bochali, z którego można podziwiać panoramę miasta.

Wyspa Ślubów
Nazwa Agios Sostis niewiele mówi, ale to właśnie tam znajduje się wyspa Cameo. Potocznie nazywa się ją Wyspą Zakochanych. Dlaczego? Tutaj wiele osób powiedziało sobie "tak". Wstęp tutaj jest płatny, ale za to dostaniemy breloczek z naszym zdjęciem. Najbardziej urokliwym miejscem jest zatoczka z kamienną plażą.

Źródło: podrozebezosci.pl, zielonamapa.pl

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: