Pomysł na wakacje - Wenecja, czyli słynne miasto na wodzie. Oczaruje każdego odwiedzającego

Wenecja jest miastem na wodzie, o którym słyszał każdy. Kojarzy się z kanałami pełnymi wody i gondolami. Ale są też inne, warte zobaczenia rzeczy w tym pięknym, włoskim mieście. Zobaczcie, co jeszcze skrywa to wodne miasto.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Wenecja jest położona na wyspach Laguny Weneckiej, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To wymarzone miejsce na wakacje. Przedstawiamy najciekawsze rzeczy do zobaczenia w tym historycznym mieście

Plac św. Marka to centrum Wenecji i niezbędny punkt wakacyjnej wędrówki po tym mieście

Najważniejszym punktem wyprawy do tego włoskiego miasta dla wielu turystów jest Plac św. Marka. Najważniejszym elementem jest Bazylika św. Marka. Wejście do jej części ogólnej jest darmowe, ale są też miejsca płatne (choć również warte zobaczenia), m.in.:

  • Muzeum - pełne wyjątkowych przedmiotów liturgicznych, rękopisów czy oryginalnych dywanów;
  • Złoty Ołtarz - jest zrobiony z kamieni szlachetnych, jak szafiry i szmaragdy. Są też elementy perłowe;
  • Skarbiec - można w nim zobaczyć dzieła weneckiej sztuki jubilerskiej;
  • Dzwonnica - znajduje się niedaleko Bazyliki i jest wspaniałym punktem widokowym na Lagunę Wenecką i na samo wodne miasto.

Wenecja - Pałac Dożów, którzy kiedyś władali miastem

Pałac Dożów w Wenecji to historyczny budynek, w którym jest mnóstwo do zobaczenia. Przede wszystkim trzeba odwiedzić Museo dell’Opera, które znajduje się w samym pałacu. Innymi ważnymi rzeczami do obejrzenia są:

  • Schody Gigantów wraz z posągami Marsa i Neptuna,
  • Most Westchnień - można nim dojść do starego więzienia, które też można zwiedzić.

Biblioteca Nazionale Marciana w Wenecji - miejsce, które zachwyci nie tylko moli książkowych

Biblioteca Nazionale Marciana to najważniejsza biblioteka Wenecji o wnętrzach iście pałacowych. Jest bogato zdobiona, w każdym detalu. Można w niej zwiedzić sale historyczne, gdzie znajdują się manuskrypty łacińskie, greckie, a nawet orientalne. 

Księgarnia Aqua Alta (Wysoka Woda) to wyjątkowa księgarnia świata

Skoro jesteśmy przy książkach, to nie sposób ominąć znajdującą się kilkaset metrów od Placu św. Marka księgarni Aqua Alta. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników książek. Woluminy są bardzo nietypowo trzymane, bo zamiast półek są m.in. gondole i duże misy. Jest to efekt regularnych powodzi w mieście. Sama księgarnia przypadnie do gustu również kociarzy, bo tych zwierzaków i motywów z nimi jest tu mnóstwo. 

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: