Malediwy. Wakacje w domkach na Oceanie Indyjskim. To miejsce pełne wspaniałych atrakcji

Wiele osób chciałoby odpocząć w pięknym miejscu i podziwiać widoki. To właśnie oferują Malediwy. Wakacje w tym wyspiarskim raju mogą być niesamowicie fascynującą przygodą. Krystalicznie czysta woda i wspaniałe plaże to tylko niektóre z atrakcji turystycznych.

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Ten kurort kryje tajemnicę, o której wiedzą nieliczni

Malediwy to niewątpliwie miejsce idealne na odpoczynek. Słynie z pięknych plaż, na których można podziwiać ocean. Podczas spacerów napotkamy tropikalne rośliny. Podczas wakacji możemy nawet mieszkać w domku na wodzie. Archipelag słynie z wielu atrakcji, a miejsca, które możemy odwiedzić, zapierają dech w piersiach. Pobyt tam na pewno nie będzie nudny.

Malediwy. Wakacje w kraju wyspiarskim. Kiedy najlepiej tam jechać?

Archipelag Malediwów cechują dwie pory roku: sucha i deszczowa. Chociaż podczas obu z nich jest ciepło, nie zawsze pogoda jest idealna na podróżowanie. Od listopada do kwietnia na wyspach jest niewiele opadów, dlatego też ten czas jest najlepszym momentem na wypoczynek. Minusem są jednak ceny - są o wiele wyższe, ponieważ panuje wówczas wysoki sezon. Latem tego problemu nie ma, ale za to możemy spodziewać się ulewnych deszczów i silnych wiatrów.

Malediwy. Największe atrakcje regionu, które musisz poznać

Podróż na wyspy może być wspaniałym doświadczeniem. Jest tam wiele wspaniałych atrakcji turystycznych. Malediwy słyną z pięknych widoków i luksusowych miejsc do odpoczynku. To jednak nie wszystko! Na wyspach jest mnóstwo mniej lub bardziej tajemniczych miejsc, które warto zobaczyć.

Stolica Malediwów - Male
Jeśli chcecie zobaczyć miasto tętniące życiem, które całkowicie różni się od kurortów, to Male będzie wyborem idealnym. Na bazarku możecie kupić tropikalne owoce i warzywa, których nie znajdziecie w innych krajach. W miejscu tym znajduje się wiele zabytków. Warte uwagi są meczety. Jeden z nich pomieści nawet 5000 osób! Najbardziej popularnym obiektem jest jednak Male Local Market. Tam znajdziemy różne pamiątki i rękodzieła. 

Bioluminescencja w Vaadhoo
Vaadhoo to jedna z wysp w archipelagu. Słynie ona z jednej, wyjątkowej atrakcji. Bogactwo natury i piękne widoki ustępują miejsca bioluminescencji wodnej. Możemy ją podziwiać w nocy. Wtedy organizmy żyjące w oceanie zaczynają świecić. Takiego magicznego widoku nie da się sfotografować, bo zdjęcia nie oddają takiej wyjątkowości.

Maafushi - raj dla fanów sportów wodnych
Wyspa ta została zniszczona przez tsunami w 2004 roku, ale bardzo szybko ją odbudowano. To, co ją wyróżnia jest fakt, iż można na niej uprawiać wiele sportów wodnych. To nie lada gratka dla osób, które kochają aktywność fizyczną. Turystów przyciągają również niewielkie kawiarenki i plaże, na których rosną palmy. Można więc odpoczywać w ich cieniu i popijać owocowe drinki.

Banana Reef - bogactwo rafy koralowej
Chcecie spróbować swoich sił w nurkowaniu? Wybierzcie się do Banana Reef. Podczas sesji będziecie mogli podziwiać rafy koralowe. Widok zapiera dech w piersiach. Możliwość obserwowania podwodnego życia to wspaniała przygoda. Tam z bliska zobaczycie rekiny i barakudy, dla których Ocean Indyjski jest domem.

Rejsy z delfinami na Hulhumale 
Na wyspie znajdziemy sztuczną plażę, która kusi różnymi atrakcjami. Można tam nauczyć się nurkowania i snorkelingu (nurkowanie z fajką). Jednak nie to przyciąga turystów najbardziej. Ogromną popularnością cieszy się rejs z delfinami o zachodzie słońca. Wspaniała jest również podróż łodzią podwodną, z której obserwować możemy rafę koralową. 


Źródło: Lifestyler.pl

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: