Wakacje all inclusive - co to właściwie oznacza? Gdzie warto wybrać się na taki urlop?

Wakacje all inclusive to popularna i chętnie wybierana opcja. Dlaczego warto zdecydować się na taką formułę wyjazdu? I gdzie właściwie najlepiej udać się na takie wczasy? Zachęcamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem.

All Inclusive to termin, z którym spotkał się niemal każdy turysta spędzający wakacje za granicą. Co to właściwie jednak oznacza?

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Karaiby znoszą dodatkowe opłaty, inne kurorty biorą przykład

Pomysł, aby wyeliminować dodatkowe opłaty ponoszone przez turystów podczas pobytu w hotelu, zrodził się przeszło pół wieku temu na Karaibach. Określenie "all inclusive" oznacza dosłownie "wszystko w cenie".

Hotele, w których można wykupić tego typu wczasy, oferują turystom możliwość dowolnego korzystania m.in. z oferty restauracji, czy hotelowego baru. Goście często mają do dyspozycji bufety z kanapkami, słodkimi przekąskami, a nierzadko także darmowe drinki. Mogą również korzystać z przygotowanych przez ośrodek wypoczynkowy atrakcji. 

Rodzaje wyjazdów all inclusive. Możesz wybrać, który odpowiada ci najbardziej

  • klasyczne all inclusive: trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad/lunch i kolację), przekąski pomiędzy posiłkami głównymi, napoje bezalkoholowe i alkoholowe; dostępne jest w określonych miejscach i godzinach;
  • all inclusive soft (light): trzy posiłki główne (śniadanie, obiad/lunch i kolację) oraz napoje bezalkoholowe, opcjonalnie w niektórych hotelach wybrane napoje alkoholowe do obiadu lub kolacji;
  • all inclusive 24 h (plus): wydłużone godziny korzystania z All Inclusive; w wersji 24 h napoje bezalkoholowe (czasem również alkohole) dostępne są przez całą dobę;
  • ultra all inclusive (premium): standardowe all inclusive plus wybrane alkohole importowane, kolacje w restauracjach á la carte, niekiedy także room serwis.

All inclusive: dokąd warto się wybrać?

  • Turcja - oferuje wysoki standard hoteli i najbogatszą formułę all inclusive w obszarze Morza Śródziemnego.
  • Egipt - kraj wiecznego lata, w którym czeka mnóstwo atrakcji dla turystów w każdym wieku.
  • Malediwy - znakomita opcja, która ostatnio staje się coraz popularniejsza wśród polskich turystów.
  • Dominikana i Karaiby - wakacje "wszystko w cenie" to standard w tych rejonach świata: ich formuła all inclusive uznawana jest za najlepszą.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: