Chcesz jechać na mundial w Katarze? Nie tylko ty - zainteresowanie lotami wzrosło o 856 proc.

Polscy turyści ruszą do Kataru niczym husaria pod Kłuszynem? Tak może być, a to wszystko za sprawą reprezentacji Polski, która w czasie mistrzostw świata w Katarze zmierzy się z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. Wielu marzy o tym, by kibicować naszej drużynie na żywo. Niektórzy już teraz sprawdzają bilety lotnicze i koszty zakwaterowania.

Polska dostała się na mistrzostwa świata w piłce nożnej 2022 w Katarze. Drużyna pod wodzą Roberta Lewandowskiego poleci do tego niezwykłego kraju, by walczyć o puchar mundialu. Będzie to pierwszy piłkarski turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie i pierwszy w kraju islamskim. To również pierwszy mundial, który zostanie rozegrany jesienią, a nie latem - jak bywało do tej pory.

Zobacz wideo Dlaczego awans na mistrzostwa świata jest tak ważny? To wielkie pieniądze

Więcej artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mistrzostwa świata w Katarze i zwiększony ruch w polskich wyszukiwarkach

"Po losowaniu grup do MŚ 2022, które odbyło się 1 kwietnia, obserwujemy wzmożone zainteresowanie lotami z Polski do Kataru. Liczba wyszukiwań zaczęła dynamicznie rosnąć w piątkowe popołudnie i cały czas rośnie. Co ciekawe, liczba wyszukiwań w ciągu niecałych trzech dni po losowaniu jest wyższa o 856 proc. w porównaniu do średniej tygodniowej liczby wyszukiwań w 2022 r. na danym kierunku" - podaje Deniz Rymkiewicz z esky.pl w rozmowie z reporterami WP.pl.

Mundial w Katarze tylko dla bogaczy?

Tanio nie jest. Ceny biletów na mecze grupowe wahają się od 300 zł do 900 zł. Jeśli Polska wyjdzie z grupy, to za obejrzenie spotkania w 1/8 finału trzeba zapłacić od 400 zł do 1150 zł. Ćwierćfinał to koszt od 870 zł do 1800 zł. Półfinał: 1500 zł do 4000 zł, a finał: od 2500 zł do 6800 zł. Wszystko oczywiście zależy od strefy, w jakiej wykupimy bilet.

Co do biletów lotniczych - tu również przyjdzie nam słono zapłacić. Kwoty zaczynają się od ok. 4,5 tys. zł i sięgają rzędu nawet 8 tys. zł. Jednak, jak widać, dla prawdziwych fanów polskiej piłki nożnej nie ma górnej granicy.

Kolejka Bieszczady. Szykują się spore zmiany. Niektórzy krytykują tę inwestycję

Problem może się pojawić, kiedy przyjdzie nam rezerwować nocleg. Co prawda, katarska baza noclegowa jest bardzo mocno rozbudowana - wszak to popularny kierunek wakacyjnych wycieczek, jednak na Booking.com nie ma już wolnych noclegów w terminie trwania mundialu, czyli od 21 listopada do 18 grudnia. Można spróbować pokusić się o wynajęcie noclegu przez popularny portal airbnb.pl, ale średnia cena za dobę w tej okolicy wynosi aż 11 681 zł. Inną opcją są tzw. wioski fanów, gdzie warunki bywają różne, za to ceny bardzo atrakcyjne.

Sky Views Dubai to atrakcja turystyczna. Przetestowała ją polska tiktokerka Sky View Dubai - wyjątkowa atrakcja w Dubaju. 8 sekund kosztuje krocie

Gdzie szukać biletów do Kataru? Wszystko zależy od terminu

Do Dohy, czyli stolicy Kataru, można dolecieć bezpośrednio z kilku miast Polski - najczęściej z Warszawy, a także z Krakowa. Połączenia realizuje kilku przewoźników, najczęściej Qatar Airlines, ale też Turkish Airlines, sporadycznie np. Ryanair. Ceny biletów lotniczych na listopad 2022 roku są uzależnione od przewoźnika, ilości przesiadek i długości pobytu.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: