Wielkanoc 2022. Te miejsca planują odwiedzić Polacy. Które kraje są najpopularniejsze w święta?

Ostatnie dwa lata dały nam w kość. Obostrzenia związane z COVID-19 sprawiły, że nie mogliśmy snuć planów związanych ze świątecznymi urlopami. W tym roku będzie jednak inaczej. Wielu Polaków święta wielkanocne spędzi poza granicami kraju. Jakie państwa chcemy najczęściej odwiedzić w Wielkanoc 2022?

Planujesz urlop za granicami naszego kraju? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczny czas, pierwszy raz od dwóch lat, upłynie bez lockdownu i obostrzeń. Wiele krajów zniosło restrykcje związane z pandemią, co pozytywnie wpłynęło na możliwość podróżowania. Zrezygnowano także z obowiązkowej kwarantanny po przylocie. W tym roku odwiedzanie malowniczych miejsc może być łatwiejsze. 

Wielkanoc 2022. Polacy decydują się na urlop w ciepłych krajach

W 2022 roku urlop spędzić możemy praktycznie w każdym zakątku Europy. Chociaż Wielkanoc to szczególny czas dla rodziny, coraz więcej osób chce je urozmaicić. Wielu rodaków decyduje się na urlop pod palmami. Taki wyjazd pozwala na odpoczynek i poznanie wyjątkowych zwyczajów miejscowych.

- Wielkanoc to święta, na które Polacy chętniej wyjeżdżają niż na Boże Narodzenie. To trend, który zaznacza się już od kilku lat przed pandemią i z pewnością będzie postępował - powiedziała ekspertka Marzena German z wakacje.pl w rozmowie z WP.

Wielkanoc 2022. Egzotyczne kraje kuszą Polaków. Wybór pada na Egipt, Grecję lub Turcję

Polacy planują spędzanie urlopu w cieplejszych państwach. Najczęściej decydują się na Cypr, Maltę, Hiszpanię, Grecję, Turcję lub Egipt. Są również osoby, które chcą odwiedzić Meksyk lub Dominikanę. Pogoda panująca w tych krajach sprzyja odpoczynkom na plaży, kąpieli w morzu lub wieczornemu zwiedzaniu zabytków. W Egipcie zobaczyć można najsłynniejsze piramidy, Grecja kusi zaś świątyniami i mitologią. Wielkanoc 2022 to dla wielu Polaków okazja do poznania innych kultur i zwyczajów. Podróż all inclusive do Turcji kosztuje w tym okresie ok. 1900 zł, do Egiptu zaś 2200 zł.

Wielkanoc 2022. Pogoda sprzyja turystom

Jak wiadomo, polski kwiecień wygląda różnie. W krajach, które położone są w południowej części Europy i w Azji temperatura dochodzi nawet do 25 stopni Celsjusza. To idealny moment na zwiedzanie, kąpiel w morzu lub odpoczynek w kurorcie. Ogromnym plusem jest fakt, że w połowie kwietnia ciepłe kraje odwiedza znacznie mniej osób niż w wakacje. 

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: