Grecja na wiosnę. Dlaczego warto pojechać tam w kwietniu? Przedstawiamy cztery powody

Grecja to prawdziwy raj dla turystów. Rozwinięty sektor turystyczny, szeroka baza noclegowa, a także wiele miejsc wartych zobaczenia sprawia, że jest to doskonały rejon na spędzenie urlopu. Dlaczego warto wybrać się tam już w kwietniu?

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Jeśli szukasz miejsca idealnego na wielkanocny wyjazd, zastanów się nad wycieczką do Grecji. Ten kraj przez cały rok przyciąga rzesze zachwyconych turystów, którzy odwiedzają i eksplorują niemal każdy zakątek. A jest co odkrywać! Wybierając się na urlop do tego miejsca, można udać się zarówno do Grecji kontynentalnej, jak i rozważyć wyjazd na jedną z wielu greckich wysp.

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Rozważ urlop w kwietniu, jeśli nie jesteś fanem zbyt wysokich temperatur. W tym czasie w Grecji nie ma jeszcze upałów

W Grecji kwietniowe temperatury oscylują w okolicach 20 stopni, a dni są coraz dłuższe i bardziej słoneczne. Taka pogoda świetnie sprawdzi się podczas aktywnego wypoczynku, w którego trakcie można spacerować, zwiedzać poszczególne greckie zabytki i odwiedzać wszystkie warte zobaczenia atrakcje.

Kwiecień to dobry moment na wyjazd, jeśli nie lubisz tłumów

Nieprzebrane tłumy turystów na ulicach, tłok w najlepszych knajpkach, wysokie ceny i kolejki do popularnych miejsc – decydując się na wypoczynek w sezonie letnim, trzeba liczyć się z tymi niedogodnościami. Jeśli jednak chcesz tego wszystkiego uniknąć, wybierz się do Grecji przed sezonem.

Gdzie polecieć na tegoroczne święta wielkanocne? Sprawdzamy najtańsze loty Ryanair i innych przewoźnikówWycieczka w święta wielkanocne? Sprawdzamy najtańsze loty Ryanair

Chcesz wydać mniej? Skorzystaj z opcji wyjazdu przed sezonem

Wycieczki przed sezonem wakacyjnym często kosztują znacznie mniej. Jeśli marzysz o odwiedzeniu konkretnego miejsca, warto rozglądać się za biletami już wczesną wiosną. Zdarza się, że przewoźnicy przygotowują atrakcyjne promocje, mniej można zapłacić także za nocleg. Ceny niektórych wycieczek kształtują się już na poziomie kilkuset złotych za tygodniowy wypad.

Cisza, spokój i śródziemnomorski klimat na wyciągnięcie ręki. Także wiosną

Jeśli marzysz o tym, aby poznać niemal „od środka" klimat tego kraju, wybierz się tam przed sezonem. To żyjące z turystyki państwo latem zamienia się w letniskowy raj, w którym trudno czasem odnaleźć atmosferę codziennego greckiego życia. Przed sezonem zdecydowanie łatwiej będzie wczuć się w greckie slow life i przyjrzeć się temu, jak mieszkańcy tego państwa funkcjonują na co dzień.

Samolot linii Wizz AirWizz Air wznawia loty z 10 lotnisk w Polsce. Na liście turystyczne perełki