Tanie wakacje za granicą? Oto kierunki, które nie zrujnują domowego budżetu

Bardzo często możemy spotkać się z opinią, że zagraniczne wyjazdy i zwiedzanie różnych zakątków świata to przyjemność, która sporo kosztuje. Tymczasem tanie wakacje za granicą są możliwe, a czasem opłaca się bardziej wyjechać nad Adriatyk czy Morze Śródziemne, a nie nad Bałtyk.

Jeśli interesujesz się, aby wydać jak najmniej pieniędzy na wakacje w 2022 r., najlepszą opcją prawdopodobnie będzie najtańsze last minute. To oferty biur podróży, które pojawiają się na kilka dni przed planowanym wyjazdem - czasem nawet na 24 godziny. Oferty last minute są bardzo dobrym pomysłem na tanie wakacje za granicą, choć nie jest to wygodna opcja dla każdego. Nie zawsze bowiem mamy możliwość wziąć urlop na ostatnią chwilę, załatwić wszystkie formalności, spakować się i wyjechać na wycieczkę.

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tanie wakacje za granicą. Zaplanuj urlop na własną rękę

Jeśli marzą ci się tanie wakacje za granicą, możesz również samodzielnie zaplanować i zrealizować wyjazd. Dzięki temu odpadnie sporo kosztów pobieranych przez pośredników turystycznych. Planując tanie wczasy za granicą, możesz zapolować na ciekawe promocje w liniach lotniczych już, teraz gdyceny są stosunkowo niskie. Następnie jeszcze przed sezonem znajdź niedrogie hotele, a także zaplanuj zwiedzanie tak, aby nie wydać za dużo gotówki.

Jak wiadomo, na cenę wakacji składa się nie tylko koszt samych wczasów, ale również wydatki, które poniesiemy na miejscu. Dla Polaków dość tanim kierunkiem na wakacje są Bałkany i wschodnia Europa. Przygotowaliśmy dla was mini poradnik, gdzie warto wybrać się na tanie wakacje za granicą.

Kierunki, które przyciągają nie tylko widokami, ale i ceną. Wśród Polaków królują wyjazdy do Chorwacji, Albanii i Rumunii

Do jednych z najtańszych krajów w aspekcie kosztów wyjazdu należy Tunezja (ale tylko poza wakacyjnym sezonem). Dość tanio wakacje w 2022 r. możemy również spędzić również w Turcji czy Egipcie. Jeśli odpowiednio wcześnie zaplanujemy swój wakacyjny wyjazd, to budżetową opcją może okazać się również Gruzja czy Rumunia.

Chorwacja to także jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Wciąż jednak, w znakomitej większości jeździmy tam, organizując transport na własną rękę. Pojawia się jednak coraz więcej atrakcyjnych ofert samolotowych.

Wartym odwiedzenia krajem jest także Czarnogóra, która należy do kierunków chętnie wybieranych na wakacje. Można powiedzieć, że to hit ostatnich lat. Wybór jest tani ze względu na relatywnie niskie ceny na miejscu i bogatą ofertę hoteli z wyżywieniem all Inclusive.

Kolejnym bałkańskim krajem, gdzie tanio możemy spędzić swój urlop jest Albania. Kraj ten odbudowuje się po latach komunizmu, a infrastruktura i baza hotelowa są coraz lepsze. Kusi niskimi cenami i przepięknym wybrzeżem - ma dostęp zarówno do Morza Adriatyckiego, jak i Morza Jońskiego. Polacy zaczęli doceniać Albanię często jako alternatywę dla droższej Chorwacji.

Wakacje w Europie Zachodniej? Postaw na wyspy!

Malta to kierunek, który do niedawna był mało popularny, ze względu na bardzo drogą ofertę. Jednak od kiedy pojawiły się tanie loty na tę niewątpliwie godną polecenia wyspę, coraz więcej osób zaczęło się decydować na urlop w tym przepięknym miejscu. Jeśli odpowiednio wcześnie zarezerwujemy pobyt w hotelu (najlepsze oferty są poza sezonem), możemy naprawdę tanim kosztem spędzić wakacje.

Teneryfa, Gran Canaria czy Lanzarote również stały się jednym z najpopularniejszych kierunków podróży. Jeśli dobrze poszukamy, wyjazd na Wyspy Kanaryjskie może być bardzo przystępny cenowo. Ofert jest naprawdę dużo, co pozwala upolować gorące okazje na tanie wakacje za granicą.

Poświęć chwilę czasu na zaplanowanie wakacji w 2022 r.

Im bliżej lata, tym częściej myślimy upragnionych wakacjach za granicą, jednak ze względu na wysokie koszty nie każdy jest w stanie sobie na nie pozwolić. Na szczęście, niektóre kraje są tanie i atrakcyjne dla turystów zarazem. Warto również odpowiednio wcześniej przejrzeć ofertę biur podróży i dokładnie zastanowić się, gdzie chcemy spędzić swój tegoroczny urlop, bo tanie wakacje za granicą są możliwe, o ile odpowiednio się do nich przygotujemy.

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: