Gdzie polecieć na święta wielkanocne? Sprawdzamy najtańsze loty Ryanair na krótki urlop

Święta wielkanocne to doskonały moment na zagraniczny wyjazd. Rosnącą popularność tego terminu dostrzegli przewoźnicy i hotelarze, którzy proponują konkretne urlopowe kierunki w nieco niższych cenach. Gdzie wybrać się podczas tegorocznej Wielkanocy, aby nie nadszarpnąć domowego budżetu?

Jeśli jesteś koneserem krótkich wiosennych wypadów, albo masz ochotę na nieco inne niż dotychczas świętowanie świąt wielkanocnych, możesz wybrać się na wiosenny urlop. Jeśli jednak nie chcesz wydawać na podróż całej wypłaty, rozważ nasze propozycje. Europa ma pod tym względem wiele do zaoferowania.

Zobacz wideo Szlezwik-Holsztyn - wakacje z pupilem

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Najtańsze loty Ryanair. Gdzie wybrać się na święta wielkanocne i nie wydać fortuny?

Sztokholm - od 42 zł

Ceny lotów w okresie świątecznym rozpoczynają się od 42 złote w jedną stronę. Stolica Szwecji to największe miasto w tym kraju, które zyskało przydomek "Wenecji Północy". Położony częściowo na stałym lądzie, a częściowo na 14 niewielkich wyspach zatoki Saltsjon Sztokholm, może poszczycić się świetnie funkcjonującym i rozbudowanym transportem publicznym. Dużą atrakcją tego miasta są także kanały, umożliwiające zwiedzanie miasta łodzią.

Ryga - od 96 zł

Ryga staje się coraz chętniej wybieranym kierunkiem. Jest także ciekawą i nieco mniej popularną opcją na wyjazd w świąteczny weekend. Odwiedzający to miasto z pewnością zachwycą się urokliwą starówką. Choć w łotewskiej stolicy nie brakuje zabytków, wszystkie są zlokalizowane w niedalekiej odległości, dlatego na 3-4 dni poświęcone na ich zwiedzanie będą wystarczające.

Wycieczka to świetny sposób na spędzenie świątecznego weekendu. Cena za podróż w święta wielkanocne nie musi być wysoka

Wiedeń - od 132 zł

Wycieczka do Wiednia będzie doskonałą opcją dla amatorów zwiedzania… na rowerze. Świetnie przygotowana infrastruktura rowerowa oraz spora liczba punktów i wypożyczalni rowerowych bardzo ułatwia taki sposób podróżowania. Co zobaczyć w stolicy Austrii? Stephanplatz, z usytuowaną w centralnym punkcie katedrą św. Szczepana, kompleks pałacowy Hofburg, czy najstarszy park rozrywki na świecie – Park Prater.

Praga - od 151 zł

Położona w Czechach Praga kusi niezwykłymi zabytkami oraz… niskimi cenami. Dzięki temu jest chętnie i często wybieranym kierunkiem na krótki, urlopowy wypad. Do Pragi można dotrzeć zarówno samolotem (ceny w okresie tegorocznych świąt wielkanocnych zaczynają się od 150 zł), jak i autobusem. Warto trzymać rękę na pulsie, przewoźnicy często obniżają ceny w tym kierunku nawet na dzień przed wyjazdem!

Oslo - od 173 zł

Choć stolica Norwegii nie obfituje w tak wiele zabytków, jak inne europejskie miasta, warto odwiedzić to miasto, aby poznać jego specyficzny charakter. W Oslo zlokalizowano jednak sporo interesujących muzeów i placówek, opowiadających o stolicy Norwegii. Ceny za loty do tego miasta w okresie świątecznym rozpoczynają się od 173 złote.

Więcej o: