Dubaj na wakacje 2022? Zdecydowanie tak! Zwłaszcza że atrakcji w tym wyjątkowym emiracie jest naprawdę co niemiara

Dubaj to miasto, w którym nie ma rzeczy niemożliwych! Tylko tutaj możesz przejechać się najszybszym rollercoasterem na świecie, szusować na stoku narciarskim na terenie centrum handlowego lub spędzić noc w podwodnym hotelu. Dubaj na wakacje to również doskonała okazja, aby poznać arabską kulturę i wypocząć na pięknych plażach. Zainteresowany?

Idealnym pomysłem na wakacje w 2022 r. jest Dubaj - metropolia, które zachwyca na każdym kroku. Znajdziemy tu architektoniczne cuda, sztuczne wyspy i mieszankę kultur. Zwiedzając to najbardziej zaludnione miasto w Emiratach Arabskich, będziecie mieli wrażenie, że wszystko jest tutaj największe, najpiękniejsze i najlepsze.

Zobacz wideo Janachowska poleciała do Dubaju

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dubaj na wakacje. Ile dni zarezerwować na wycieczkę marzeń?

Tygodniowa wycieczka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich pozwoli ci dokładnie zwiedzić miasto, którego synonimem jest przepych i bogactwo. Dubaj na wakacje będzie doskonałym pomysłem, kiedy łakniesz odrobiny luksusu.

Najlepszą porą na wyjazd jest okres od października do końca kwietnia. W tych miesiącach jest naprawdę przyjemnie. W najzimniejszym grudniu temperatury w dzień wynoszą około 26°C, a w nocy ok 18°C.

Ważna informacja: wiele atrakcji (jak np. magiczny ogród) jest zamknięte w miesiącach letnich - kiedy skwar leje się z nieba. Lot z Polski zajmuje ok. 6 godzin i pozwala sprawnie dostać się na jedno z największych lotnisk świata. Z niego można wyruszyć na podbój tego niezwykłego miejsca na świecie.

Dubaj - wakacje w Emiratach Arabskich, czyli gdzie pojechać i co zwiedzić

Podczas pobytu w Dubaju koniecznie trzeba wjechać na szczyt najwyższego budynku świata Burj Khalifa. Mierzący 828 m wieżowiec jest najwyższym drapaczem chmur na świecie i jedną z dubajskich atrakcji. Imponująca budowla położona jest w sercu miasta, które tętni życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. Już samo spojrzenie z zewnątrz na rozmiary tej niesamowitej konstrukcji wywołuje niezwykłe wrażenie, jednak bez wątpienia warto wejść do środka. Można stąd podziwiać wspaniały widok na miasto z tarasu obserwacyjnego, który znajduje się aż na 124. piętrze.

Kolejną atrakcją, którą warto zobaczyć, jest największy na świecie system choreografii wodnej, w którym potężne strumienie wznoszą się na wysokość 150 i tańczą w rytm muzyki. Mowa oczywiście o bardzo popularnych fontannach dubajskich. Kiedy je odwiedzić? Zajrzyj wieczorem - pokazy rozpoczynają się o zachodzie słońca i odbywają co pół godziny.

Następnym punktem obowiązkowym jest wycieczka na Palm Islands oraz The World, czyli archipelagi sztucznych wysp, które znajdują się u wybrzeża Dubaju. Palma Jumeirah jest jedną z największych na świecie sztucznych wysp i triumfem ludzkiego geniuszu. Tam po prostu wypada się wybrać.    

Nie zapomnijcie wybrać się na tradycyjny targ lub do centrum handlowego Dubai Mall, w którym oprócz sklepów znajdziecie gigantyczne akwarium, sztuczne lodowisko czy stok narciarski. Spragnionym słońca polecamy jedną z pięknych plaż z widokiem na zachwycające wieżowce.

Natomiast w dubajskim Ogrodzie Cudów, największym na świecie naturalnym ogrodzie botanicznym, na gości czeka świat kwietnych wspaniałości. Liczący 72 000 m² ogród mieści imponującą kolekcję słynnych budowli i konstrukcji całkowicie pokrytych kwiatami. Można tu podziwiać ponad 50 milionów kwitnących roślin na różnych wystawach. 

All inclusive czy na własną rękę?

Bardzo dobra baza hotelowa w Dubaju to gwarancja, że każdy znajdzie tu coś dla siebie na wakacje w 2022 r. Jeśli waszym wyborem na rodzinny i letni trip jest właśnie Dubaj, znajdziecie tu hotele z atrakcjami dla najmłodszych i urozmaiconą formułą wyżywienia all inclusive. Ci, którzy chcą spędzić urlop z przyjaciółmi, mają do wyboru miejskie obiekty, zlokalizowane w pobliżu najważniejszych atrakcji. Tam imprezy trwają do rana.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: