Lefkada na wakacje 2022. Klimatyczna, grecka wyspa z pięknymi plażami i turkusowym morzem - raj na ziemi

Lefkada to przepiękna wyspa w Grecji, która doskonale nadaje się na relaksujące wakacje w 2022 r. Na wybrzeżu ciągną się przepiękne plaże, przez wielu uznawane za najlepsze w Grecji. Pozostała część wyspy to malownicze gaje, góry i winnice. To miejsce jest mekką dla miłośników windsurfingu, żeglarstwa i innych sportów wodnych.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Lefkada to grecka wyspa należąca do archipelagu wysp Jońskich. Połączona jest z lądem groblą wiodącą pomiędzy malowniczymi lagunami. Komunikację drogową umożliwia 30-metrowy most obrotowy na kanale wodnym łączącym port w Lefkas z otwartym morzem. 

Swą nazwę zawdzięcza bieli miejscowych skał, albowiem z greki lefkos oznacza właśnie "biały". Oczarowuje wspaniałymi widokami na turkusowe morze, rozpościerającymi się ze stromych klifów. Uroku dodają pachnące gaje, winnice i lasy piniowe. Wyspa czaruje swą atmosferą i unikatowymi widokami. Nic dziwnego, że coraz częściej mówi się, że Lefkada może być najlepszym miejscem do spędzenia rajskich wakacji w 2022 r.

Więcej propozycji na wakacje 2022 znajdziesz w naszym artykule: Malta - dobre miejsce na wakacyjny urlop z dala od koronawirusa. Europejska wyspa uznana za najbezpieczniejszą

Dominikana plaża Pomysł na podroże: Wielkanoc w ciepłych krajach! Te kierunki nie będą cię kosztować dużo

Co warto zobaczyć będąc na Lefkadzie w wakacje? 

Lefkada jest małą wyspą, bez problemu można ją przejechać samochodem w ciągu nawet jednego dnia. Aby w pełni odkryć jej piękno i wielość atrakcji warto zastanowić się nad dłuższym pobytem. To właśnie na tej greckiej wyspie znajdziemy urokliwe plaże, wodospady, malownicze wioski.

Nie brak też imprezowych kurortów, z których najpopularniejszymi są Sivota i Nidri. Będąc na wyspie nie możemy pominąć wodospadów Domossari, które są jednymi z najpiękniejszych na wyspie - mierzą 15m wysokości. Godne uwagi są także wodne jaskinie Panipankilos, których odwiedzenie dostarczy niezapomnianych przeżyć.

Jeśli lubisz zwiedzać koniecznie odwiedź zamek Agia Mavra, który jest najbardziej charakterystycznym zabytkiem Lefkady. Poniżej polecamy najpiękniejsze plaże wyspy, które są główną atrakcją. 

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Najpiękniejsze plaże na Lefkadzie, które z pewnością trzeba odwiedzić to:

  • Porto Katsiki
  • Agios Ioannis
  • Kalamitsi
  • Egremni
  • Milos
  • Pefkoulia

Lefkada - raj dla osób uprawiających sporty wodne

Wyspa słynie z atrakcji dla miłośników sportów wodnych. Windsurferzy mają na Lefkadzie swoją mekkę – popularny kurort turystyczny Vasiliki. Na tamtejszej plaży panują idealne warunki do łapania wiatru w żagle. Na miejscu jest cała masa szkółek i wypożyczalni sprzętu. Częstym widokiem są też żeglarze, którzy przyjeżdżają tu z całego świata, by pływać po spokojnym Morzu Jońskim. Popularnymi sportami są też paralotniarstwo, nurkowanie, trekking.

Lefkada na wakacje w 2022r. Jaka jest historia niezwykłej greckiej wyspy?

Lefkada została zasiedlona w drugiej połowie II w. p.n.e. przez Achajów, a w VII wieku p.n.e. skolonizowana przez Koryntian. To właśnie z tego okresu pochodzi słynna świątynia Apollina, której ruiny są często odwiedzaną atrakcją. W starożytności wyspa znana była właśnie z tego miejsca kultu oraz skały, z której do morza strącano zbrodniarzy. Według legendy z tzw. Białej Skały rzuciła się do spienionych wód także grecka poetka Safona. Wyspa przez setki lat była obiektem sporów wielu mocarstw, a do Grecji  ostatecznie została przyłączona w 1864 r.

Więcej o: