Policja zajęła wille rosyjskich oligarchów nad jeziorem Como we Włoszech. Tam Rosjanie już nie spędzą urlopu

Rosyjscy oligarchowie z powodu zachodnich sankcji nałożonych na Rosję, stracili dostęp do ulubionych, wartych wiele milionów dolarów willi oraz ekskluzywnych jachtów. Nagle jezioro Como we Włoszech budzi ogromne zainteresowanie mediów światowych. I to nie tylko z powodu walorów przyrodniczych.

Jezioro Como we Włoszech, a właściwie Lago di Como - jest trzecim co do wielkości włoskim jeziorem. W powszechnej opinii turystów, blogerów i branżowej prasy uchodzi za najpiękniejsze z europejskich jezior. To tutaj swoje okazałe wille mają światowej sławy aktorzy, tacy jak George Clooney, Brad Pitt, czy Sylvester Stallone. Swoją rezydencję posiada tam także Władimir Sołowjow, znany rosyjski propagandysta słynący z publicznych ostrych ataków na Zachód, jeden z "ludzi Putina".

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Jezioro Como we Włoszech. Włosi nakładają sankcje na rosyjskich oligarchów

Na liście sankcji zostali umieszczeni również rosyjscy oligarchowie. Portal thelocal.it informuje, że włoska policja zajęła wille i jachty należące do pięciu z nich. Wartość nieruchomości i statków została oszacowana na 143 mln euro (156 mln dolarów).

Katrina Repina z Pskowa z córką protestuje przeciw w wojnie w Ukrainie w Santa Monica (Kalifornia, USA), 27 lutego 2022 Prawie co czwarty Rosjanin jest przeciwko wojnie w Ukrainie [SONDAŻ]

Ich też dotknęły sankcje. Czy odzyskają swoje bogactwa we Włoszech?

Władimir Sołowjow, jeden z rosyjskich oligarchów, jest w posiadaniu pokaźnych willi nad włoskim jeziorem Como. Teraz nie podobają mu się skutki sankcji. Już kilka dni temu w swoim programie miał narzekać, że uniemożliwiono mu dostęp do posiadłości.

'Pałac Putina' wg fundacji Navalnego "Pałacu Putina" na mapach nie znajdziesz. Czy tam ukrywa się prezydent Rosji?

Talk-show "Wieczór z Władimirem Sołowjowem" na kanale Rossija-1 jest jednym z popularniejszych programów w kraju. Oligarcha komentuje tam bieżące wydarzenia polityczne, oczywiście tożsame z kremlowską narracją. Władimir Sołowjow nie wytrzymał napięcia i rozkleił się w swoim programie telewizyjnym, twierdząc, że to on jest ofiarą, ponieważ z powodu zachodnich sankcji nałożonych na Rosję stracił dostęp do ulubionych, wartych wiele milionów dolarów willi położonych na przepięknym, włoskim terenie.

Czarna lista "ludzi Putina" 

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego, Unia Europejska zamroziła aktywa powiązanych z nią oligarchów i zabroniła im wjazdu na teren Unii.

Jak podaje angielskojęzyczny portal thelocal.it, Włochy zaczęły stosować sankcje UE wobec rosyjskich oligarchów po tym, jak w zeszłym tygodniu zamknęły włoską przestrzeń powietrzną dla rosyjskich lotów i w ramach solidarności przesłały Ukrainie 110 milionów euro.

Na liście sankcji Unii Europejskiej znajdują się takie osoby jak: minister obrony Rosji Siergiej Szojgu, rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa, szefowa RT Margarita Simonjanna, szef administracji (kancelarii) prezydenta Władimira Putina - Anton Wajno i wiceprzewodniczący Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji) Piotr Tołstoj.

Więcej o: