Sri Lanka, Malediwy i Bali luzują restrykcje covidowe. Dobre kierunki na wakacje? Wiadomo, kto skorzysta

Popularne rajskie wyspy znoszą obostrzenia dla zaszczepionych turystów. Jadąc na Malediwy, nie musimy wykonywać testów. Podobnie na Bali i Sri Lance. To dobre informacje dla podróżujących. Dotychczas wybierając te kierunki, wymogiem były testy na COVID-19 zarówno przed wjazdem do kraju, jak i podczas pobytu wakacyjnego.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Planujesz wyjazd w marcu? Mamy dobre informacje. Kolejne kraje znoszą restrykcje, a dotychczasowe obostrzenia są łagodzone. Coraz wyższy wskaźnik zaszczepionych sprzyja podróżowaniu, a turystyka w wielu miejscach wraca do normy. Popularne Malediwy znoszą wymóg wykonania testu. Dotyczy to jednak tylko grupy zaszczepionych. Sri Lanka i Bali również otwierają się na turystów, wprowadzając nowe zasady dla przyjezdnych. 

Coraz więcej krajów w Europie znosi część obostrzeń sanitarnych - jest to efekt szybko spadającej liczby zakażeń koronawirusem oraz pacjentów chorych na COVID-19 w szpitalach. Na taki krok zdecydowały się ostatnio Wielka Brytania, Holandia, Austria, Szwajcaria, Portugalia, Norwegia i Dania. Na liście nie brakuje też bardziej egzotycznych kierunków takich jak Malediwy, Bali czy Sri Lanka. Jeśli planujesz wyjazd w te miejsca nie musisz martwić się wykonaniem testów - dotyczy tylko jednak tylko osób zaszczepionych.

Sri Lanka znosi obowiązek testu - skorzystają zaszczepieni

Od 1 marca 2022 r. władze Sri Lanki postanowiły złagodzić zasady dla przyjezdnych. Osoby zaszczepione będą miały ułatwiony wjazd do kraju. Egzotyczna wyspa postanowiła znieść obowiązek kwarantanny dla osób, które przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19. Dotyczy to zarówno szczepionek jedno-, jak i dwu dawkowych. Nie jest wymagana dawka przypominająca. Osoby niezaszczepione muszą jednak uzyskać negatywny wynik testu PCR na 72 godziny przed wylotem. 

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą? Wybierz serwis

Malediwy znoszą obowiązkowe testy covidowe dla zaszczepionych

Kolejną rajską wyspą, która bardziej otwiera się dla turystów, są Malediwy. Dotychczasowym wymogiem były testy PCR na obecność koronawirusa - przepis obejmował również osoby zaszczepione. Pierwszy test musiał być wykonany przed wylotem (od 3 do 5 dni przed rozpoczęciem podróży), a drugi w momencie wyjazdu, przed lotem powrotnym. Wprowadzone od 5 marca przepisy zmieniły się dla osób w pełni zaszczepionych, które są zwolnione z obowiązku wykonania testu. Grupa niezaszczepionych podróżujących nadal musi liczyć się z dawnymi przepisami.

Bali luzuje restrykcje pandemiczne. Szansa na egzotyczne wakacje?

Władze Bali ogłosiły, że w najbliższym czasie zamierzają poluzować restrykcje wywołane pandemią COVID-19. Jeszcze niedawno tamtejszy rząd podawał, że skróci kwarantannę z 5 do 3 dni dla zaszczepionych osób. 1 kwietnia na Bali mogą wejść w życie nowe zasady. Wjazd na wyspę ma być ułatwiony dla grupy zaszczepionej, łącznie z dawką przypominającą. Osoby należące do tej grupy, będą mogły dostać się na ten Bali bez konieczności udawania się na jakąkolwiek izolację.

Więcej o: