Wakacje 2022. Wiadomo juz jedno - z powodu inflacji ceny idą w górę. Ile zapłacimy w tym roku za wakacyjny wyjazd?

Wakacje 2022 będą najdroższymi dotychczas. Dlaczego? Powodem jest galopująca inflacja w Polsce - jedna z najwyższych w Europie. Ile w tym roku zapłacimy za wakacje? Wyjazd za granicę bardziej opłacalny niż wypoczynek w kraju? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ceny usług i towarów wzrastają. Powodem jest inflacja, którą dotkliwie odczuwamy już od dłuższego czasu. Kursy walut idą w górę - euro i dolar są najdroższe od lat, natomiast wartość polskiej złotówki spada. Na całym świecie mamy do czynienia z wysoką inflacją. Te czynniki wpłyną na cenę, jaką będziemy musieli zapłacić, chcąc wyjechać na tegoroczne wakacje. Do tego dochodzi też trwająca od końca lutego wojna w Ukrainie, która również nie sprawia, że letni wypoczynek będzie tańszy.

Wakacje 2022 - spodziewajmy się wyższych cen

Zdaniem ekspertów z serwisu Travelplanet.pl tegoroczne wczasy będą droższe niż w 2021 roku. Musimy zdać sobie sprawę, że koszty wzrosną o nawet kilka procent. W rozmowie przeprowadzonej przez strefabiznesu.pl Marzena Buczkowska-German wspomina, że ceny wyjazdów są wypadkową wielu zmiennych, w tym kursów walut oraz cen ropy naftowej. Polityka wynagrodzeń danego państwa oraz lokalne uwarunkowania, również wywierają olbrzymi wpływ.

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą

Jak zaoszczędzić na wakacjach 2022?

Jeśli nie chcesz rezygnować z letniego wypoczynku i przepłacać, dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsza rezerwacja hotelu czy wycieczki. Wyjazd zaplanuj poza najbardziej rozchwytywanym okresem - lipcem i sierpniem.

Wybierając Turcję, Portugalię czy Chorwację nie musisz martwić się o pogodę, sezon trwa naprawdę długo. Wakacje w Polsce mogą podrożeć jeszcze bardziej niż zagraniczne. Wynika to z faktu, iż inflacja w naszym kraju jest jedna z najwyższych w Europie.

Kolejnym rozwiązaniem jest wykupienie wczasów w ofercie last minute. Jeśli się na nią zdecydujesz, możesz trafić na bardzo wyjątkowe ceny. Niestety nie jest to oferta dla każdego - większość z nas lubi zaplanować wakacje wcześniej.

Jakie kierunki wybrać na wczasy 2022?

Bardzo popularnym kierunkiem jest Turcja. To piękny kraj z bardzo długą linią brzegową. Również to doskonały kierunek na opcję All inclusive z jedzeniem zapewnionym przez hotel i w bardzo dobrej  jakości względem niskiej ceny. Nie brakuje tam też atrakcji i pięknych krajobrazów. Więcej informacji o wakacjach w Turcji znajdziesz w naszym artykule: Turcja wakacje. Co warto wiedzieć.

Kolejnym kierunkiem jest bardzo popularny Egipt. To popularny wybór wśród miłośników bajecznej rafy koralowej, zwiedzania podwodnego świata i wysokich temperatur. Doskonały wybór dla fanów wysokiej temperatury i nurkowania na rafie koralowej. Hotele zapewniają też atrakcje dla najmłodszych.

Warto przyjrzeć się ofertom wyjazdu do Hiszpanii. Od wielu lat ten kraj oferuje konkurencyjne do pozostałych państw Europejskich ceny. To doskonały wybór na rodzinne wakacje, wczasy z przyjaciółmi i urlop tylko we dwoje

Więcej o: