Chorwacja. "Królowa Adriatyku" - jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie

Już drugi rok z rzędu "Królowa Adriatyku" - Opatija znalazła się wśród obowiązkowych miejsc na Walentynki. W zeszłym roku została uznana w rankingu Best European Destinations i Forbes za jedną z najbardziej romantycznych destynacji w Europie.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Trzęsienie ziemi w Chorwacji. Miasto Petrinja zostało zrujnowane

"Kontrast turkusowego morza i zielonych gór, luksusowych willi i malowniczej nadmorskiej promenady sprawia, że Opatija jest jednym z najbardziej romantycznych miejsc w całej Europie" - tymi słowami opisał ją popularny portal Trips To Discover umieszczając tym samym na liście 15 pomysłów na romantyczną podróż walentynkową w 2022 roku. Opatija znalazła się obok znanych miejsc, takich jak Los Cabos w Meksyku, francuski Strasburg, Islandia, portugalska Lagoa, Bermudy, Kauai na Hawajach czy Key West na Florydzie.

Nie straciła nic ze swoje klasy

Opatija już od XIX wieku przyciąga turystów swoim urokiem i niezwykłą ofertą gastronomiczną. Jej czar doceniła cesarzowa Maria Anna Sabaudzka, która spędziła w willi Angiolina ponad trzy miesiące czym zwróciła uwagę ówczesnej elit na miasto. Od tego momentu Opatija stała się największym kurortem monarchii Austro-Węgierskiej i gościła śmietankę towarzyską niemal z całego świata. Koronowane głowy, polityków czy artystów. Na tej długiej liście nie zabrakło również Polaków. Henryk Sieniewicz w mieście świętował otrzymanie Nagrody Nobla. Odpoczywali tu Stefan Żeromski, marszałek Józef Piłsudski czy prezydent Ignacy Mościcki.

Przez wieki Opatija nie straciła nic ze swoje klasy. Na wszystkich gości odwiedzających miasto w lutym czeka niezwykle romantyczna atmosfera. Miejskie parki i nadmorska promenada zostały wspaniale oświetlone oraz udekorowane. Dla wszystkich, którzy planują w miesiącu zakochanych odwiedzić Opatiję hotelarze przygotowali atrakcyjne oferty. Relaks zapewnią obiekty wellness, a ucztę smaków restauracje i kawiarnie.

Miłość na każdym kroku

"Jeśli tak jak śpiewali The Beatles 'All You Need Is Love' to właśnie w Opatiji znajdziecie to wszystko, czego Wam trzeba! Historia miłosna wpleciona jest bowiem w fundamenty Opatiji. Nasze miasto posiada długą tradycję romantycznego celu podróży, co szczególnie będzie widoczne w tym miesiącu. Cieszymy się, że już drugi rok z rzędu Opatija jest wyróżniana przez renomowane media turystyczne. Wszyscy nasi goście mogą spodziewać się wyjątkowej walentynkowej atmosfery, a jedyne, co powinni zrobić, to cieszyć się pięknymi chwilami w towarzystwie swoich bliskich w uroczej Opatiji"- powiedziała dyrektor Wspólnoty Turystycznej Miasta Opatija, Suzi Petricić.

- Serdecznie gratuluję Opatiji zasłużonych wyróżnień! Jestem przekonana, że wszyscy docenią romantyczną duszę miasta nie tylko w Walentynki, ale o każdej porze roku. Życzę Wam pięknego pobytu! - powiedziała dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, Agnieszka Puszczewicz.

Źródło: Chorwacka Wspólnota Turystyczna 

Więcej o: