Najdłuższe ulice w USA. Jakie są najdłuższe rekordzistki? Nie tylko Broadway

Najdłuższe ulice w USA ciągną się przez wiele kilometrów. Najpopularniejszą wśród niech jest oczywiście nowojorski Broadway, ale nie tylko ta amerykańska ulica przytłacza swoją długością.

Najdłuższa ulica w USA. Niepokonany Broadway

Najdłuższe ulice w USA tak jak i inne obiekty w Stanach potrafią przytłoczyć swoimi rozmiarami. Ciągną się przez wiele kilometrów, a przy nich zlokalizowane są nie tylko luksusowe sklepy i butiki, ale także instytucje znane na całym świecie. Przykładem takiej właśnie ulicy jest nowojorski Broadway. Chyba nie ma na świecie osoby, która choć raz nie słyszała tej nazwy. Kojarzona jest ona głównie jako centrum kultury i sztuki - w teatrze na Broadwayu oglądać można największych artystów z całego świata. Niemniej jednak Broadway słynie także jako najdłuższa ulica w USA - liczy sobie ponad 240 kilometry. Jest to główna arteria Nowego Jorku, przy której zlokalizowane jest mnóstwo punktów handlowych, ale również teatrów czy muzeów. Najbardziej znany i uczęszczany odcinek ulicy przebiega przez Manhattan (ma długość około 20 kilometrów). 

Broadway, Nowy JorkBroadway, Nowy Jork Broadway, Fot. Shutterstock

Jakie są najdłuższe ulice w USA? Sepulveda Boulevard 

Jakie są najdłuższe ulice w USA? Szukając ich z pewnością trafimy na zlokalizowaną w hrabstwie Los Angeles ulicę Sepulveda Boulevard. Biegnie ona z kierunku północnego na południe, łącząc ze sobą San Fernando Valley i Long Beach. Jej długość to ok. 69 kilometrów. Ciekawostką jest, że jej część przebiega pod pasami startowymi Międzynarodowego Portu Lotniczego Los Angeles.

Sepulveda Boulevard. Zdjęcie ilustracyjneSepulveda Boulevard. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Wiele osób zastanawia się, skąd wzięła się egzotyczna nazwa ulicy. Według dostępnych źródeł pochodzi ona od nazwiska rodziny hiszpańskiego pochodzenia zamieszkującej ten obszar w pierwszych latach istnienia Los Angeles.

Najdłuższe ulice w USA. Lista nie może obyć się bez Colfax Avenue!

Wśród pozycji na liście najdłuższych ulic w USA na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje Colfax Avenue w Kolorado. Jest to najdłuższa, nieprzerwana ulica w Stanach Zjednoczonych. W przeciwieństwie np. do Broadwayu, który momentami jest przerywany, Colfax Avenue biegnie ciągle przez około 90 kilometrów. Przed laty ulica ta była jedną z ważniejszych w USA, gdyż wiodła z Atlantic City do San Francisco. Obecnie jest to jedna z szeregowych arterii w Ameryce. Jej nazwa pochodzi od nazwiska jednego z polityków amerykańskich. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Najdłuższe ulice w USA. Ranking nie może istnieć bez ul. Washington Boulevard

W rankingu najdłuższych ulic w USA nie może zabraknąć także najdłuższej ulicy w Los Angeles, czyli Washington Boulevard. Arteria liczy sobie nieco ponad 44 kilometry i przecina miasto z zachodu na wschód. Ulica rozpoczyna się w Marina del Rey, a kończy w mieście Whittier.

Washington Boulevard. Zdjęcie ilustracyjneWashington Boulevard. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Część przebiegu ulicy pokrywa się z linią metra. Przy ul. Washington Boulevard znajdują się dokładnie trzy stacje metra: Grand, San Pedro, Washington. 

Gdzie są najdłuższe ulice w USA? Sprawdźmy 

Stany Zjednoczone są bez wątpienia państwem, w którym nie brak obiektów, które zadziwiają swoją wielkością, nowoczesnością etc. Szukając rekordów z łatwością trafiamy na informację, gdzie są najdłuższe ulice w USA. Prym wiedzie tu oczywiście Nowy Jork będący miastem, które nigdy nie zasypia. Atrakcje przyciągają tu turystów, przedstawicieli kultury oraz sztuki, a także biznesmenów, maklerów etc. Inne amerykańskie miasta również nie ustępują Wielkiemu Jabłku. Los Angeles, Chicago, Atlanta i inne ośrodki także posiadają długie ulice przy których skupia się życie miasta. 

Zobacz też:

Więcej o: