Najdłuższe ulice na świecie. Jedna z nich liczy sobie aż 1896 km!

Najdłuższe ulice na świecie to wielokilometrowe odcinki, których przebycie pieszo może sprawić niejednej osobie spory kłopot. Zobacz, gdzie znajdują się najdłuższe ulice na świecie.
Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Najdłuższa ulica na świecie. Broadway, Nowy Jork

Najdłuższe ulice na świecie to często bardzo reprezentacyjne miejsca, którymi miasto może się poszczycić. Przy nich zlokalizowane są prestiżowe instytucje, ale także butiki i sklepy najlepszych marek. W Polsce jedną z najbardziej prestiżowych i "drogich" ulic jest np. Nowy Świat w Warszawie. Z kolei w skali ogólnoświatowej bez wątpienia najdłuższą ulicą na świecie i przy tym najbardziej rozpoznawalną i luksusową jest Broadway w Nowym Jorku. Jej całkowita długość wynosi ponad 240 km! Liczba ta jest wręcz niewyobrażalna. Niemniej jednak najbardziej ruchliwy odcinek to około 20 km biegnących przez Manhattan.

Najdłuższa ulica na świecie. Broadway, Nowy Jork. Zdjęcie ilustracyjneNajdłuższa ulica na świecie. Broadway, Nowy Jork. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Broadway jest ulicą znaną głównie ze zlokalizowanych przy niej teatrów, które są celem zarówno dla widzów, jak i aktorów - większość z nich marzy, aby choć raz w życiu stanąć na deskach teatru na Broadway'u. Z kolei wielbiciele luksusowych zakupów skierują swoje kroki do markowych salonów najbardziej prestiżowych projektantów. 

Ulica Piotrkowska w Łodzi Najdłuższe ulice w Polsce. Gdzie się znajdują?

Jakie są najdłuższe ulice na świecie? Kanada i Yonge Street

Według Księgi Rekordów Guinnessa to jakie są najdłuższe ulice na świecie, nie pozostawia wątpliwości. Najdłuższa ulica zlokalizowana jest w Kanadzie i nazywa się Yonge Street (na cześć Sir George'a Younge'a, byłego brytyjskiego sekretarza wojny) bądź też Main Street Ontario. Odcinek liczący sobie niebagatelne 1896 km łączy brzegi jeziora Ontario z brzegami jeziora Simcoe i przebiega przez Toronto.

Yonge Street. Zdjęcie ilustracyjneYonge Street. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Najdłuższe ulice na świecie - lista. Ranking top 3 zamyka Sepulveda Boulevard w Los Angeles

Amerykanie dzielnie walczą o to, aby wszystko, co znajduje się w ich kraju, było największe i najlepsze. Nie inaczej jest w kwestii listy najdłuższych ulic na świecie. Jedna z nich - Sepulveda Boulevard znajduje się właśnie w hrabstwie Los Angeles. Jest ona główną ulicą, która ciągnie się od San Fernando Valley, przez góry Santa Monica aż do Long Beach. Odcinek ten liczy więc sobie około 69 kilometrów! Wiele osób zastanawia się, skąd wzięła się egzotyczna nazwa ulicy. Źródła mówią o tym, że inspiracją było nazwisko jednej z hiszpańskich rodzin żyjących na tym obszarze w okresie gdy miasto dopiero powstawało. 

Zobacz też: Najciekawsze opuszczone miasta w USA: odkryj interesujące lokalizacje, które potrafią przyprawiać o dreszcze

Najdłuższe ulice na świecie. Ranking top 5 najdłuższych ulic

Ranking najdłuższych ulic na świecie prezentuje się następująco:

  1. Main Street Ontario 1896 km (Kanada)
  2. Broadway 241 km (Stany Zjednoczone)
  3. Sepulveda Boulevard 69 km (Stany Zjednoczone)
  4. Western Avenue 44 km (Stany Zjednoczone) - ulica zlokalizowana jest w Chicago, w stanie Michigan
  5. Avenida de los Insurgentes 28 km (Meksyk) - ulica zlokalizowana jest w Ciudad de Mexico.

Łuk Triumfalny to jedna z największych atrakcji Paryża Największe miasta Francji: tylko Paryż z populacją liczoną w milionach

Gdzie są najdłuższe ulice na świecie?

To gdzie są najdłuższe ulice na świecie, zależy od wielu czynników. Niemniej jednak najczęściej takie ulice są znane nie tylko dzięki swojej długości, ale przede wszystkim dzięki prestiżowej lokalizacji i znajdujących się przy nich ekskluzywnych sklepach lub wyjątkowych instytucjach. Nie dziwi więc, że najczęściej znaleźć je można w wielkich miastach, w krajach o dużym znaczeniu międzynarodowym. Wystarczy wspomnieć o Stanach Zjednoczonych czy państwach azjatyckich, które stają się coraz bardziej konkurencyjne dla państw zachodu, nie tylko pod względem gospodarczym. 

Zobacz też:

Więcej o: