Miasta, które leżą nad Sekwaną - poznaj wyjątkowe zakątki Francji. Nie tylko Paryż

Miasta, które leżą nad Sekwaną to nie tylko kierunek dobry dla zakochanych i ludzi z romantyczną duszą. Dowiedz się, co warto zobaczyć we Francji i jakie miejsca wybrać na weekendowy wypad z bliskimi lub solo.

Miasta, które leżą nad Sekwaną. Lista, którą warto poznać

Planujesz podróż do Francji na wakacje? Mamy dla ciebie listę trzech ciekawych miast, które leżą nad Sekwaną. Lokalizacje te pełne są różnorodnych atrakcji turystycznych. Jeżeli szukasz pomysłu na krótki wypad z bliskimi, to zdecydowanie warto postawić na miejsca, które wybraliśmy. 

Jakie miasta leżą nad Sekwaną? Paryż to obowiązkowy przystanek 

Jakie miasta leżą nad Sekwaną i co warto zobaczyć? Miejsce, które powinno pojawić się na początku naszej listy to z całą pewnością Paryż. Miasto zakochanych, jak często jest określane, słynie z mnóstwa turystycznych atrakcji. Oto kilka z nich:

 • Wieża Eiffla - to jeden z topowych punktów do zobaczenia dla każdego turysty, który przybywa do Paryża. Wieża Eiffla znajduje się obok Pól Marsowych, a została wybudowana w 1889 roku na potrzeby paryskiej wystawy światowej. Zapierających dech w piersiach widok z jej szczytu sprawia, że nie brakuje chętnych do jej odwiedzania.
 • Luwr - to kolejny bardzo symboliczny element, który niezaprzeczalnie wchodzi w skład paryskiej kultury. Muzeum sztuki jest najsłynniejszym, a jednocześnie największym. Możemy podziwiać tam, aż 350 tysięcy dzieł sztuki. Do najbardziej okazałych zaliczamy dzieła Leonarda da Vinci. Jeżeli jesteście miłośnikami malarstwa, to koniecznie zobaczcie to miejsce.
 • Łuk Triumfalny - wybudowany w 1836 upamiętnia poległych, którzy walczyli za Francję.
 • Pola Elizejskie - to następne miejsce, które jest niezwykle popularne. Widowiskowa aleja jest skupiskiem ekskluzywnych restauracji, teatrów oraz butików. To wspaniałe miejsce na romantyczny spacer we dwoje w blasku ulicznych świateł.

Francja, Paryż, Wieża EifflaFrancja, Paryż, Wieża Eiffla fot. shutterstock.com

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Najciekawsze miasta, które leżą nad Sekwaną - Hawr

Najciekawsze miasto, które leży nad Sekwaną to nie tylko Paryż, ale i Hawr. Mimo trudnej historii miasta, wywołanej licznymi bombardowaniami, znajdziemy tam bardzo ciekawe obiekty architektoniczne, które warto zobaczyć. Są to na przykład:

 • Kościół Saint-Joseph
 • Ratusz i hala targowa
 • Kościół świętego Michała
 • Wulkan - instytucja kultury 
 • Kaplica św. Michała
 • Kościół św. Franciszka

Wybierając się do Hawru, koniecznie musimy odwiedzić muzeum produkcji likieru, które znajduje się w Fecamp. Warto wybrać się także na spacer po moście Pont de Normandie, który nazywany jest perłą Hawru. W Hawrze mamy możliwość podziwiania licznych muzeów. Są to między innymi:

 • Musee des Beaux-Arts Andre Malraux
 • Muzeum Historii Naturalnej
 • Muzeum Hawru

Hawr. Zdjęcie ilustracyjneHawr. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Wycieczkę warto zakończyć wizytą w Ogrodzie Japońskim i placu św. Rocha. Na uwagę zasługuje cały układ miasta, w tym liczne domostwa.

Miasta warte odwiedzenia, które leżą nad Sekwaną - Rouen

Miasta warte odwiedzenia, które leżą nad Sekwaną? Rouen to już trzecie z miejsc, gdzie warto się zatrzymać, planując podróż wzdłuż Sekwany. Pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się w głowach wielu po usłyszeniu francuskiej nazwy to z pewnością Monet, kultowa Katedra NMP oraz Joanna d'Arc. Jeśli chodzi o katedrę, to nie bez powodu wybitny artysta umieszczał ją na swoich płótnach. Imponująca fasada, majestatyczna wielkość - zachwyca ona nie tylko znawców sztuki i architektury, ale i każdego obecnego w mieście turystę. Jednak to nie jedyny z symboli Rouen. Po zobaczeniu katedry warto podążyć w stronę kultowej ulicy Dużego Zegara. Usytuowany na niej zegar pochodzi z XIV wieku, zatem to nie lada gratka dla miłośników historii!

RouenRouen shutterstock

Zobacz też: Wakacje na Bali. To miejsce trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu

Więcej o: