Największe parki rozrywki na świecie. Francuski Disneyland dopiero na trzecim miejscu

Największy park rozrywki na świecie to nie tylko wymarzony kierunek wakacyjny dla dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych. W Polsce mamy swoją najpopularniejszą Energylandię, jednak do światowej czołówki jej trochę brakuje. Oto największe parki rozrywki na świecie.

Jaki jest największy park rozrywki na świecie? IMG Worlds of Adventure 

Zastanawiasz się, jaki jest największy park rozrywki na świecie? Spieszymy z odpowiedzią! IMG Worlds of Adventure to park rozrywki znajdujący się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a konkretnie w Dubaju. Wychodzi na to, że Arabowie mają słabość do budowania największych rzeczy na świecie. W 2010 ukończyli budowę największego budynku świata, czyli Burj Khalify, a w 2016 stworzyli największy park rozrywki o powierzchni 140 km2, który może pomieścić nawet 20 tysięcy odwiedzających dziennie. Warto też dodać, że cały obiekt jest zadaszony, co pozwala na kontrolowanie temperatury w środku. Park jest podzielony na pięć sekcji. Pierwsza z nich to obszar gdzie znajdują się głównie sklepiki i restauracje. Dwie następne to sekcje tematyczne dotyczące uniwersum Cartoon Network oraz Marvela, w których można spotkać atrakcje dotyczące swoich ulubionych superbohaterów czy kreskówek. Następna to sekcja, której tematem przewodnim są dinozaury, a finalna to obszar kinowy, w którym jest 12 sal.

 

Największy park rozrywki na świecie. Miejsce 2, czyli Walt Disney World

Ze słonecznego Dubaju i największego parku rozrywki na świecie przenosimy się do Stanów Zjednoczonych na równie słoneczną Florydę. Tam około 30 km od centrum Orlando znajduje się największe królestwo Disney’a na świecie. Park o powierzchni 110 km2 przepełniony atrakcjami z bajkowego świata. W Walt Disney World można znaleźć cztery parki tematyczne, dwa parki wodne, 37 hoteli, kilka pól golfowych, a nawet galerię handlową. Najważniejsze są jednak oczywiście parki tematyczne. Są to:

 • Magic Kingdom
 • Epcot
 • Disney's Hollywood Studios
 • Animal Kingdom
 

Magic Kingdom to strefa poświęcona produkcją Disney’a i jego postaciom. Można tu skorzystać z takich atrakcji jak Pociąg Kopalniany Siedmiu Krasnoludków, karuzela Magicznych Dywanów Aladyna czy Zamek Kopciuszka. Epcot to strefa mająca na celu celebrowanie osiągnięć ludzkości (można w niej zobaczyć motywy technologicznych innowacji) oraz poznawanie innych kultur. W strefie nazwanej Disney's Hollywood Studios od zaplecza można poznać świat Hollywood, filmów czy show-biznesu. W ostatnie strefie tematycznej Animal Kingdom świetnie odnajdą się wszyscy fani dzikiej przyrody i zwierząt.

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Największe parki rozrywki na świecie. Lista nie może istnieć bez parku Disneyland Paris

Zostajemy w uniwersum Disney’a, aczkolwiek podróż po liście największych parków rozrywki na świecie zabiera nas teraz do francuskiego Chessy, leżącego około 35 km od Paryża. Tam w 1992 roku założony został park o powierzchni około 20 km2 i do dziś jest jednym z najczęściej odwiedzanych centrum rozrywki na świecie. Liczba odwiedzających rocznie paryski Disneyland to około 9 milionów osób. Podobnie jak w swoim amerykańskim odpowiedniku, park ten podzielony jest na wiele stref tematycznych. Odwiedzający znajdą na jego terenie również mnóstwo restauracji, sklepów pamiątkowych czy hoteli. Disneyland Paris może pochwalić się również bogatą kolekcją kolejek górskich, z czego niektóre z nich osiągają prędkość nawet do 92 km/h.

Ranking - największe parki rozrywki na świecie

Energylandia w Zatorze jest największym parkiem rozrywki w Polsce, zajmuje ona obszar ''zaledwie'' 43 hektarów, przez co nie może mierzyć się ze światowymi rekordzistami. Jakie parki rozrywki na świecie są uważane za największe? W rankingu na pewno znajdzie się miejsce dla:

 • IMG Worlds of Adventure, Zjednoczone Emiraty Arabskie 
 • Disney World, USA
 • Disneyland Paris, Francja
 • Tokyo Disneyland Resort, Japonia
 • Ferrari World, Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
 • Park Europa, Niemcy
 • Universal Studios Hollywood, CA, USA
 • Everland, Yongin, Korea Południowa
 • Heide-Park, Hamburg, Niemcy

Zobacz też: Najmniejsze zwierzę na świecie? Ryjówek etruski i długo, długo nic

Więcej o: