To najgorsze sanatoria w Polsce. Kuracjusze odradzają wyjazd! "Fatalna jakość jedzenia i obsługi"

Wyjazd do sanatorium ma na celu przywrócenie zdrowia i formy po chorobie czy urazie. W Polsce znajduje się aż 45 miejscowości uzdrowiskowych, zapewniających liczne zabiegi i kuracje w otoczeniu przyrody. Nie wszystkie placówki jednak oferują ten sam poziom obsługi. W sieci można znaleźć mnóstwo negatywnych opinii o konkretnych sanatoriach. O które z nich chodzi?

Pobyt w sanatorium to popularny (nie tylko wśród seniorów) sposób na powrót do zdrowia oraz odpoczynek i regenerację po wypadku, urazie czy chorobie. Poszczególne ośrodki specjalizują się w wybranych dziedzinach. W jednych podreperujesz stan swoich dróg oddechowych, w innych przejdziesz rehabilitację po złamaniu biodra. Wiele placówek cieszy się powodzeniem wśród kuracjuszy, jednak niektóre z nich zyskały złą sławę za sprawą niskiego poziomu świadczenia usług. Sprawdźcie, o które chodzi!

Zobacz wideo Wiek emerytalny należy obniżać, podwyższać, zostawić bez zmian?

Najgorsze sanatoria w Polsce. Kuracjusze ostrzegają przed nimi

Na kiepskie warunki w sanatoriach skarżą się głównie pacjenci placówek NFZ. "Porażka. Ostrzeżenie dla kuracjuszy niekomercyjnych.Tragiczna segregacja osób na klientów prywatnych i państwowych. Klienci komercyjni mają full service, ci z NFZ raczej muszą podjadać na mieście". Kuracjusze żalą się także na same budynki, które lata świetności mają już za sobą i wymagają licznych remontów. "Miejsce, w którym komuna nie powiedziała ostatniego słowa. Wystrój z epoki". Takie opinie można znaleźć na licznych forach internetowych.

Iwonicz-Zdrój przyciąga tłumy seniorów Sanatorium tylko dla bogatych? Szykują się zmiany w lecznictwie uzdrowiskowym

Najczęściej przewijają się w nich nazwy sanatoriów w Ciechocinku. Najbardziej palącym problemem w najgorszych sanatoriach w Polsce zdaje się więc kwestia jedzenia, starego budownictwa oraz podwójnych standardów dla pacjentów prywatnych i tych korzystających z bezpłatnych turnusów zapewnianych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ośrodki uzdrowiskowe z najgorszym powietrzem

Sanatoria ze świetnymi zabiegami, wykwalifikowaną kadrą medyczną i nowoczesnym zakwaterowaniem nie pomogą, jeśli pacjent będzie przez kilka tygodni wdychał tragicznej jakości powietrze. Zwłaszcza osoby borykające się z dolegliwościami dolnych i górnych dróg oddechowych będą się w takich placówkach męczyć.

Jak wybrać najlepsze sanatorium? Wyjazd do sanatorium. Jak wybrać ośrodek? Na co zwrócić uwagę?

Przed udaniem się na turnus, warto sprawdzić raporty Polskiego Alarmu Smogowego. Astmatycy powinni poważnie przemyśleć wyjazd do uzdrowisk w Goczałkowicach, Ciechocinku, Augustowie czy Rabce-Zdroju. Miejscowości te bowiem od lat zajmują pierwsze miejsca w rankingach złego powietrza, a stężenie rakotwórczych substancji często przekracza tam normy aż o kilkaset procent!

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: