Najlepszy sposób na urlop, czyli Chorwacja last minute. Trzy miejsca, które musisz koniecznie odwiedzić

Chorwacja last minute to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wybór wakacyjnego miejsca. Piękne plaże, czysta, lazurowa woda i zawsze udana pogoda. Sprawdź, dokąd warto się udać podczas wakacji w Chorwacji.
Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

W czasach wysokich cen i rosnącej inflacji coraz częściej zastanawiamy się, czy będzie nas stać na tegoroczne wakacje. Szukamy tańszych hoteli, podróżujemy pociągami i skracamy czas pobytu. Jeśli jednak nadal nie wykupiliśmy żadnej oferty warto zwrócić uwagę na propozycje last minute na Chorwację.

Od 1 stycznia 2023 roku Chorwacja wstępuje do strefy euro. Na zdjęciu Zadar Policzyliśmy koszty dojazdu samochodem z Polski do Chorwacji

Chorwacja last minute. Ile kosztują wakacje 2022?

Poszukując opcji wyjazdu last minute na Chorwację dobrze jest porównać kilka, a nawet kilkanaście ofert. Może okazać się, że w niektórych, tańszych nie mamy zagwarantowanego transportu lub wyżywienia. Dziś wzięliśmy pod lupę dwie możliwości. 

Pierwszym przykładem może być oferta zamieszczona na portalu fostertravel.pl. Tygodniowe wakacje w Chorwacji w połowie sierpnia, możemy spędzić w trzygwiazdkowym hotelu za kwotę około 2 400 złotych za osobę. Niestety do oferty nie wliczono wyżywienia, natomiast mamy zagwarantowany transport samolotem z Katowic lub Warszawy.

Kolejnym przykładem last minute do Chorwacji jest możliwość skorzystania z trzydniowego pobytu w tym pięknym kraju. Jeśli chcemy spędzić długi weekend na złotej plaży, otoczeni lazurem wody, ale także poznać obcą kulturę to szansą jest skorzystanie z jednej z propozycji linii lotniczych, skorzystanie z porównywarek cen i wyszukiwarek hoteli.

Ofert jest bardzo dużo, wszystko zależy od tego dokąd i kiedy chcemy się wybrać oraz jakim budżetem dysponujemy.

Korcula - górzysta wyspa u wybrzeży Chorwacji, widok na Stare Miasto. Krajobraz rodem z "Gry o tron", jeziora kaskadowe czy nadmorskie plaże? Całkiem niedaleko od nas

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Chorwacja 2022. Trzy najlepsze miejsca, które musisz zwiedzić

Bez względu na to, jak długi pobyt planujemy, zawsze jest szansa, by poza lenistwem na wyjątkowo urokliwej plaży w Chorwacji zobaczyć coś wyjątkowego. Mamy kilka propozycji.

Chorwacja last minute - jeziora Plitwickie

Park Narodowy Jezior Plitwickich, udając się tam, zobaczymy jeziora o niezwykłej barwie oraz urokliwe kaskady, spadającej z gór wody. Specyfiką tego miejsca jest niewątpliwie różnorodność fauny i flory. Możemy tam spotkać salamandry a w czystej wodzie ujrzeć klenie czy pstrągi. Na naszej trasie spotkamy wiele drzew, których wiek sięga nawet kilkuset lat. Jeżeli lubimy pływać statkiem, to także mamy taką możliwość, korzystając z tamtejszych ofert wycieczkowych. 

 

Chorwacja last minute - Dubrownik

Dubrownik, to miasto, które ma bardzo wiele do zaoferowania. Najlepiej wybrać się tam poza sezonem, wtedy nie będziemy narażeni na dużą liczbę turystów, co pozwoli nam lepiej wypocząć i unikać kolejek. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od starego miasta. Już na samym wejściu przywita nas efektowna brama niczym z baśni. Później zobaczymy Fontannę Onufrego, w której znajduje się 16 małych kraników z cieknącą wodą. Według legend wystarczy napić się z każdej z nich, aby spełnić swoje wszystkie marzenia.

 

Będąc w Dubrowniku, warto zobaczyć klasztor franciszkanów i kościółek św. Rocha. Ta niesamowita architektura zapiera dech w piersiach. Wychodząc na dziedziniec klasztoru, znajdziemy się w oazie zieleni, która w niezwykły sposób harmonizuje się z kamienną zabudową. Znajdziemy tam zioła, kwiaty i różne odmiany drzew. Wewnątrz klasztoru znajdziemy jedną z najstarszych aptek.

 

Wybierający się na wakacje last minute w Chorwacji nie sposób pominąć Plac Poljana R. Boskovica. To tam odbywają się targi z lokalnymi, świeżymi potrawami, ziołami czy rękodziełem. Warto wspomnieć, że to właśnie przy tym placu znajdują się schody znane z serialu Gra o tron, prowadzące do kościoła św. Ignacego.

 

Wyspa Korcula, czyli obowiązkowy punkt na mapie Chorwacji

Na chorwackim wybrzeżu Adriatyku leży 50-kilometrowa wyspa o nazwie Korcula. To miejsce przyciąga wielu podróżników, a jednym z powodów jest fakt, że to właśnie tam narodził się słynny Marco Polo. Możemy dostać się w to miejsce bez problemu, wystarczy, że popłyniemy jednym z promów, jakie kursują z Dubrownika lub Splitu. 

Na miejscu zastaniemy mnóstwo gajów oliwnych czy winnic. Mamy szansę pobytu w malowniczym miasteczku Blato, w którym rośnie długi bulwar drzew cytrusowych, a nieopodal rozpościera się piękna architektura kościołów barokowych.

Przebywając na wyspie, mamy okazję uczestnictwa w wielu festiwalach, które stały się już kultywowaną od wieków tradycją. Jednak tym, co najbardziej przyciąga turytów, jest kuchnia. To właśnie tam możemy posmakować dań wielu międzynarodowych restauracji. Świeże owoce morza, jagnięcina czy peklowana szynka to tylko kilka z możliwości chorwackiej gastronomii.

Więcej o: