Majówka 2022. Wybierasz się do Niemiec? Rezerwuj hotele odpowiednio wcześniej

Majówka za pasem, wiele osób rozważa więc weekendowy wyjazd. Jeśli nie macie pomysłu na krótki wypad, zachęcamy do odwiedzin u naszych zachodnich sąsiadów. Dokąd na długi weekend warto wybrać się do Niemiec? Podpowiadamy!

Zanim zdecydujemy się na długi weekend w Niemczech, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim dokonujmy rezerwacji odpowiednio wcześniej, bo, jak informuje portal MyPolacy.de, w niektórych landach wprowadzono limity dotyczące obłożeń w hotelach

Ponadto, kiedy rezerwujemy hotel przez platformy internetowe, musimy zwracać uwagę na dodatkowe opłaty. Warto również zapytać, jak i poprosić o wytyczne na temat zachowania zasad higieny i bezpieczeństwa: w zależności od landu czy danej lokalizacji mogą się bowiem od siebie różnić.

Zobacz wideo Niecodzienne widowisko nad Berlinem

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Majówka 2022. Gdzie jechać na długi weekend do Niemiec? Obierz kurs na Berlin

Stolica Niemiec leży blisko granicy z Polską, warto więc wziąć to pod uwagę, jeśli planujemy tylko krótki urlop. W Berlinie nie brakuje atrakcji, które warto odwiedzić. Znajdują się światowej klasy muzea (Wyspa Muzeów, słynny kompleks wystawienniczy, wpisany na listę UNESCO), okazałe pałace (np. Humboldt Forum, czyli odbudowany pałac królewski, rezydencja rodu Hohenzollernów), oraz liczne tereny zielone (na czele z parkiem Tiergarten, wypełnionym licznymi ścieżkami spacerowymi, rzeźbami, ogrodami tematycznymi i pojedynczymi zabytkami). 

Obostrzenia (zdjęcie ilustracyjne) Niemcy kończą z obowiązkiem noszenia maseczek. Są jednak wyjątki

Park rozrywki Europa-Park w Rust 

To największy park rozrywki w krajach niemieckojęzycznych. Stanowi połączenie lunaparku, rozmaitych stref tematycznych i przepięknych parków. Oprócz tego można podziwiać tam kilkanaście fantastycznych widowisk m.in. teatr dla dzieci, rewia na lodzie, czy teatr rozmaitości.

W Europa-Parku nie brak także atrakcji dla fanów mocnych wrażeń. Znajduje się tam bowiem Silver Star, czyli największa w Europie kolejka górska oraz kolejka drewniana Wodan-Timburcoaster, rozpędzająca się do prędkości ponad 100 km/h. 

Jezioro Bodeńskie dla amatorów odpoczynku na łonie natury

Obszar wokół Jeziora Bodeńskiego to raj wypoczynkowy dla osób szukających ciszy i spokoju. Przypadnie do gustu szczególnie tym osobom, które uwielbiają odpoczynek na świeżym powietrzu. Najpopularniejszy cel wycieczek da całych rodzin to Wyspa Kwiatowej Mainau, na której znajduje się okazały park oraz okazałe ogrody otaczające barokową rodzinną rezydencję hrabiego Bernadotte.

Berlin. Zdjęcie ilustracyjne Największe miasta Niemiec. Gdzie mieszka najwięcej ludności?

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: